Oyun Kolu     Blog     İletişim  

Oyun Kolu Blog - En Güncel Oyun Blogu

 • Oyun

  Araba Park Etme – Otomobilleri Park Edin.

  11 Şubat 2013

  Araba park etmede ustayım diyorsanız tam size göre bir oyunla karşınızdayız. Araba park etmenin türlü zorluklarını yaşayacağınız bir oyun sunuyoruz sizlere.

  Araba Park Etme KucukAli, üniversiteden yeni mezun olmuş bir gençtir. Uzun bir süre alanıyla ilgili iş arar. Ama hiç bir olumlu dönüş alamaz. Günler geçtikçe umutsuzluğa kapılır. Hiç bir zaman iş bulamayacakmış gibi hisseder. Bu şekilde uzun zaman geçtikten sonra artık üniversite mezunu olma şartı aramayan işlere bile başvurmaya başlar. Bunlardan da pek bir sonuç çıkmaz. Bir gün bir ilan görür. Bir şirkete çok iyi derecede şoför alınacaktır. O anda umutlanır. Şoförlüğü oldukça iyidir. Park etmede sıkıntılar yaşa da bunu zamanla halledebileceğini düşünür. İşe başvurmaya gittiğinde hiç beklemediği bir şart öne sürerler. Alınacak şoförlerde ilk bakılacak özellik çok iyi derecede araba park etme yeteneklerinin olup olmadığıdır. Ali bu duruma oldukça üzülür. Ama yine de pes etmez. Artık bu işi alması gereklidir. Şirket bir sınav yapacaktır. Bütün arabaları sorunsuz şekilde park eden işe alınacaktır. Ali’nin sınav için bir haftası vardır. Çok fazla çalışmalı ve bu işi almalıdır.
  Tek eksiği yanında usta bir şofördür. Eğer sizler de şoförlükte üstüme yok diyorsanız Ali’ye yardım edebilir misiniz?

  Araba Park Etme

  12 adet bölümden oluşan oyun, klavye yardımıyla oynanıyor. Arabaları park etmek için bir takım manevralar yapmanız gerekli. Bunun için de yön tuşlarını kullanabilirsiniz. İleri, geri, sağ, sol tuşlarıyla arabanıza yön verebilir; boşluk tuşuyla da fren yapıp arabanızı durdurabilirsiniz. Her park edişiniz belirli derecelere göre puanlanıyor ve size bir derece veriliyor. Bu derecenizi oyun ekranının sağ alt köşesinden takip edebilirsiniz. Bu dereceler kötüden iyiye doğru F- E- D- C- B- S şeklinde ilerliyor. Yani en kötü park edişinizde F derecesini, en iyi park edişinizde ise S derecesini alıyorsunuz.

  Araba Park Etme 2

  Kolaydan zora doğru ilerleyen oyunda her bölümde park edeceğiniz araba da değişiyor. İlk bölümlerde arabayı park etmek oldukça kolayken ilerledikçe daha dikkatli manevralar yapmak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca bazen yolunuzun üzerinde başka arabalar da olabiliyor. Böyle durumlarda tek yapmanız gereken o arabanın üzerine tıklayıp önce onu başka bir yere park etmek. Daha sonra kendi arabanızı dilediğiniz gibi park edebilirsiniz. Oyundaki bir başka zorluk da zamana karşı da yarışıyor olmanız. Ekranın üst tarafında göreceğiniz zaman çizgisi bitmeden park işleminiz bitmiş olmalı. Dikkat etmeniz gereken bir başka nokta da arabayı bir yerlere vurmamaktır. Ne kadar çok vurursanız dayanılırlık çizginiz o derece biter. Hem zaman hem de dayanıklığınız, oyunun bitmesinde oldukça etkili.

  Araba oyunları kategorisinde yer alan oyun incelememizin sonuna geldik. Özellikle hareketli müzikleri ve başarılı grafikleriyle oyun bizden yüksek puan almayı başardı. Eğer sizler de araba oyunlarından hoşlanıyorsanız bu oyunu denemenizi tavsiye ediyoruz. Oyun hakkındaki yorumlarınızı bekliyor ve hepinize iyi eğlenceler diliyoruz.

   


  Yorum yapın