Oyun Kolu     Blog     İletişim  

Oyun Kolu Blog - En Güncel Oyun Blogu

 • Oyun

  Ben 10 Omniverse – Ben 10’un Bütün Karakterleri

  17 Aralık 2012

  Ben 10 Omniverse KucukBen10 savaşçıları yine iş başında ! Kötülüğü yenmek için haydi durma sen de Ben 10 Omniverse oyna!

  Ben10 savaşçıları kötü yaratıkların tuzağına düştü. Hepsi yakalandılar ve yerin dibindeki labirent mahzenlere tutsak edildiler. Bu mahzenlerde çok tehlikeli ve ölümcül yaratıklar bulunuyor. Yaratıkların amacı Ben10 savaşçılarını çıkış kapılarından uzak tutmak ve onları tutsak etmek. Kahramanlarımız bu yaratıkları yok edip tuzaktan kurtulmak için amansız bir savaşın içine girdiler. 12 ayrı labirentte 12 farklı Ben10 savaşçısı kötülüğe ve kötülere karşı savaş veriyor. Bu savaşta düşmanlarını kendi başlarına alt etmeleri imkansız. Eğer onlara yardım ederseniz girmiş oldukları bu tuzak labirentten kurtulabilirler. Aksi takdirde kötüler kazanır ve dünya kötülüğe mahkum olur.

  Ben 10 Omniverse 2

  Ben 10 Omniverse oyununda amaç 12 farklı Ben10 savaşçısını bulundukları yerden çıkış kapısına ulaştırmak. Kahramanlarımızın çıkış kapılarına ulaşabilmeleri için kötü uzaylı yaratıkları yok etmeleri ve bölüm içinde bulunan bonusları toplamaları gerekiyor. Oyuna ilk olarak Swampfire karakteri ile başlıyorsunuz. Bu karakter düşmanlarını ellerinden ateş çıkararak yok ediyor. Bölümde bulunan 8 tane düşmanı yok ettiğinizde yeni bölüm olan Humongousar’a geçiyorsunuz. Humongousar karakteri tamamen kayadan oluşuyor. Bu karakterin özel gücü, çok sert yumruklar atıp rakiplerini yok edebilmesi. Bölümdeki 7 adet yaratığı yok edip çıkış kapısına gittiğinizde bölüm tamamlanıyor. Oyunun 3. bölümünü Spidermonkey karakteri ile oynuyorsunuz. Spidermonkey’in özelliği duvarlara asılı kalabilmesi ve kuyruğu ile örümcek ağı atabilmesi. Bu bölümde yok etmeniz gereken sadece bir adet düşman yaratık bulunuyor. Yaratığı yok edip tüm bonusları topladıktan sonra Brainstorm karakterine geçiyorsunuz. Brainstorm düşmanlarını elektrik şoku vererek yok ediyor.

  Bundan sonra sırası ile Terraspin, Waterhazard, Cannonbolt, Big Chill, Echo Echo, Feedback, Gravattack karakterlerinin bulunduğu bölümleri oynayarak oyunu tamamlıyorsunuz.

  Ben 10 Omniverse

  Oyun esnasında karakterinizi düşmanların ettiği ateşten korumanız gerekiyor. Eğer bu ateşler karakterinize isabet ederse oyunu kaybediyorsunuz. Ayrıca eğer karakteriniz düşman yaratıklara değerse de oyun sona eriyor. Bu nedenle çok dikkatli olup temkinli hareket etmelisiniz. Oyunda dikkat etmeniz gereken diğer bir husus da size verilen bonuslar. Bu bonusları eksiksiz toplarsanız puanınız yükseliyor ve oyunu daha başarılı bir şekilde bitiriyorsunuz.

  Grafiksel anlamda ortalamanın üstünde bir başarı gösteren Ben 10 Omniverse Oyunkolu.com ekibinin kalbini fethetmeyi başardı. Eğer Ben 10 oyunları oynamayı seviyorsanız kesinlikle bu oyunu oynamanızı tavsiye ediyoruz. Oyun hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi konu altından yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Güzel yorumlarınızı bekliyor ve herkese iyi eğlenceler diliyoruz.


  Yorum yapın