Oyun Kolu     Blog     İletişim  

Oyun Kolu Blog - En Güncel Oyun Blogu

 • Oyun

  Boyama Sayfası – Rengarenk Boyalar

  12 Şubat 2013

  Boyama Sayfasi KucukSarı, kırmızı, mavi, yeşil… Renklerin sevimli dünyasına girip güzel bir öyküyü yeniden yaratmak ister misiniz?

  Sevimli minik Ayşe çok yakın arkadaşlarıyla bir geziye çıkar. Bu arkadaşları sevimli ayısı Bobo ve tatlı kedisi Pamuk’tur. Bu sevimli üçlü tertemiz havanın ve güzel manzaranın tadını çıkarıyordur. Etraftaki her şey o kadar güzeldir ki adeta bir masalda gibiydiler. Masmavi bulutlar o kadar yakındır ki sanki ellerini uzatsalar değeceklermiş gibiydi. Sevimli kahramanlarımız bu güzel manzaranın keyfini çıkarırken farkında olmadan o kadar çok yürümüşlerdir ki ne kadar yorulduklarının bile çok sonra farkına varırlar. Bir yerde oturup dinlenmeye, gezmeye sonra devam etmeye karar verirler. Biraz dinlendikten sonra Ayşe, yanında getirdiği boyama kitabını çıkarır. Ayşe’nin aklına bir fikir gelir. Her biri teker teker kitaptan beğendiği boyama sayfası çıkarır ve o sayfayı boyar. En güzel ve en hızlı boyama yapan kazanan olacaktır. Sizler de bu sevimli arkadaşların bu güzel oyununa ortak olmak istemez misiniz?

  Boyama Sayfasi

  Oyun ana sayfasını açtığınızda sizi boyama sayfası karşılıyor. Oyundaki kahramanların yer aldığı boyama sayfasını boyamanız gerekiyor. Sayfamızda Ayşe ve kucağındaki ayısına sevimli kedi boyama kitabı uzatıyor. Etrafta çimenler, havada bulutlar… Sizin yapmanız gerekense bu sevimli resmi dilediğiniz gibi boyamak. Klavye yardımıyla oynayabileceğiniz oyunda nereyi hangi renge boyayacağınıza karar verdikten sonra yapmanız gereken fırçayı önce alt tarafta bulunan renge tıklamak sonrasında da boyamak istediğiniz yere fırçanızı getirip tıklamak. Eğer boyayacağınız bölgede devamlılık varsa fırçayı başka renkle boyamadan o bölgeleri de boyamak.

  Boyama Sayfasi 2

  Oyunda sadece fırça bulunuyor. Herhangi bir kalem ya da silgi gibi materyaller bulunmuyor. Bu nedenle eğer boyadığınız bölgeyi silmek isterseniz fırçayı beyaza boyayıp sonrasında tekrar o bölgeyi boyamanız yeterli olacaktır.Oyundaki boyama yapacağınız renkler ana sayfanın alt kısmında bulunuyor. Boyalar 44 adet farklı renk ve tonlardan oluşuyor. Mavi, kırmızı, sarı, siyah, mor, pembe, beyaz, yeşil, kahverengi gibi ana renkler ve bu renklerin açıktan koyuya doğru ilerleyen tonları bulunuyor. Oyun, özellikle minik takipçilerimiz için oldukça hoş tasarlanmış olsa da arka fonda müzik efektinin olması daha da iyi olurdu.

  Boyama oyunları kategorisinde yer alan oyun incelememizde sona geldik. Özellikle renkleri yeni öğrenen ve hayal dünyasını zenginleştirmek isteyen oyun severlerimiz için hem oldukça eğlenceli hem de öğretici bir oyun olacağına inanıyoruz. Sizlerden de oyun hakkındaki güzel yorumlarınızı bekliyoruz.

  Hepinize iyi eğlenceler dileriz.


  Yorum yapın