Oyun Kolu     Blog     İletişim  

Oyun Kolu Blog - En Güncel Oyun Blogu

 • Oyun

  Koca Kafa Futbolu – Futbol Yıldızlarının Oyunu..

  20 Ekim 2012

  Koca Kafa Futbolu KucukWayne Ronney, Mario Biboltelli, Robin Van Pursie, Cristine Ronaldo, Karen Benzema, Zoltan İbrahimovic, Furnando Torres… Tüm dünya futbol yıldızları ile mükemmel bir futbol şölenine hazır mısınız? O halde Koca Kafa Futbolu sizlerle!

  Dünya futbol yıldızları aralarında sohbet ederken laf kimin daha iyi bir futbolcu olduğuna gelmiş. Ronney ” Futbol konusunda hiçbiriniz benim elime su dökemez” demiş, Ronaldo ” burada en iyi kimin olduğunu belli bana bakmanız yeterli bence siz ikincilik için yarışın” demiş. Bu sözlerin ardından İbrahimovic “Madem herkes kendine çok güveniyor o zaman var mısınız aramızda küçük bir turnuva düzenlemeye” diyerek bir fikir ortaya atmış.

  Futbolcular bu fikri çok beğenmişler ve turnuvayı düzenlemeye karar vermişler. Eğer futbol konusunda kendine güveniyorsan bu turnuvada sen de yer alabilir ve seçtiğin futbolcuyu dünyanın en iyisi yapabilirsin. Tek yapman gereken Koca Kafa Futbolu oyununa katılmak ve başarılı olmak.

  Koca Kafa Futbolu

  Hatırlarsanız önceki haftalarda sizlere Kafa Topu isimli oyunumuzu tanıtmıştık. İşte Koca Kafa Futbolu isimli oyunumuz da ona benzeyen bir yapıya sahip. Oyundaki amaç süre dahilinde karşımıza çıkan rakibe fazla gol atıp az gol yiyerek puan toplamak. Koca Kafa Futbolunda seçebileceğimiz 7 ünlü futbolcu bulunuyor. Bu futbolcuların birbirine göre üstün oldukları ya da zayıf oldukları özellikleri var. Bu özellikler kafa vuruşu, hız, şut gücü ve zıplama olarak dörde ayrılıyor. Kendi oynama tarzınıza göre bu değerlerden bazılarının yüksek olduğu bir futbolcuyu seçerek oyuna başlıyorsunuz.

  Koca Kafa Futbolu 2

  Oyun içerisinde bir takım sürprizler de mevcut. Sahanın üstünde arada sırada beliren ve üzerimize düştüğünde bizi farklılaştıran seçeneklerden bahsediyoruz. Mesela bir tanesi sizin ayağınızı çok büyük yaparken başka biri ise sizi ayaksız yapıp yerinizden kımıldamanıza engel olabiliyor. Yani bazı seçenekler bize fayda sağlarken bazıları ise futbolcunuza zarar veriyor. Bundan dolayı üzerimize düşecek seçeneğe dikkat etmeli ve faydalı ise onu almalısınız. Oyunda her maç kazandığınızda rakibiniz olan diğer futbolcuların kaç puan aldıklarını gösteren bir tablo önünüze geliyor. Bu tabloya bakarak oyunda kaçıncı olduğunuzu rahatça anlayabilirsiniz. İsterseniz biraz da oyunumuzun nasıl oynandığından bahsedelim.

  Oyun Nasıl Oynanıyor?

  Oyunumuzu klavyeniz yardımıyla oynuyorsunuz. Yön tuşları ile futbolcumuzu yukarı, aşağı, sağa, sola hareket ettirip space (boşluk) tuşu ile de şut çekiyorsunuz.

  Oyunkolu.com ekibi olarak futbol oyunları kategorimizde yer alan Koca Kafa Futbolunu sizlere tanıttık. Eğer kafa topu tarzında oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyunu da seveceğinizi garanti edebiliriz. Oyunumuz hakkında tüm düşünce ve görüşlerinizi konu altından bizlerle paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

  Herkese iyi eğlenceler dileriz.


  Yorum yapın