Oyun Kolu     Blog     İletişim  

Oyun Kolu Blog - En Güncel Oyun Blogu

 • Oyun

  Paintball – Boya Atan Silahlar

  05 Aralık 2012

  paintball kucukHem çok hızlıyım hem de çok dikkatliyim diyorsanız bu macerayı kaçırmamalısınız.

  Emre, bir yayınevinde çalışmaktadır. Bütün gün iş yerinde çok çalışıyordur ve çok yoruluyordur. Diğer iş arkadaşları da onun gibi sürekli çalışıyorlardır. Emre ve arkadaşlarının bu yoğun tempo içerisinde tek eğlenceleri hafta sonları yaptıklarıPaintball maçlarıdır. Tüm çalışanlar iki takım oluşturmuşlardır. Kendi aralarında ufak iddialar oluşturup eğleniyorlardır. Emre ve arkadaşlarının oluşturduğu takım haftalardır diğer takıma yeniliyordur. Bu defa iddia oldukça önemlidir. Yenilen takım bir hafta boyunca diğer takımın işlerini yapacaktır. Emre, bu oyunu kaybetmek istemez. Çünkü zaten oldukça yoruluyordur ve bu hafta da çok önemli işleri vardır. Bu defa kesinlikle karşı takımı yenmeleri gerekmektedir. Bu yüzden Emre, öğle aralarında büroda kalıp paintball çalışıyordur. Ama bu konuda pek başarılı olduğu söylenemez. Emre sizden yardım bekliyor. Siz de hem hızlı hem de dikkatli olarak paintball antrenmanları yapmasına yardım edebilirsiniz.

  paintball

  Oyundaki amaç, belirlenen süre içerisinde verilen atış hakkını doldurmadan hedefleri vurabilmek. İlk başlarda kolay gibi görünse de oldukça dikkatli ve hızlı olmanız gerekiyor. Vurmanız gereken hedefler sarı yüzler şeklinde kurgulanmış. Ve bu hedefler sabit, belirli bir noktadan belirmiyor. Her an her yerden çıkabilen yüzler bazen teker teker çıkarken, bazen de çoğu aynı anda farklı yerlerde çıkabiliyor.

  Oyun Nasıl Oynanıyor?

  Spor oyunları kategorisinde bulunan oyun klavye yardımıyla oynanıyor. Bölüm geçmeli olarak tasarlanan oyunda ilk bölümde verilen süre 30 saniye. Atış yapabilmeniz için 15 adet hakkınız bulunuyor. Yeterli sayıda hedefi vurduğunuz zaman ikinci aşamaya geçebiliyorsunuz. Ama oldukça dikkat ve hız gerektiren oyunda ilk bölümü geçmek bile oldukça zor.Atış yaptığınız mermiler 3 renkten oluşuyor. Sarı, kırmızı ve yeşil renkteki mermilerin atış yapıldığında hedefi vurduğunu gösteren belirli bir rengi yok.

  paintball 2

  Sürenizin ne kadar kaldığını, kaç atış hakkınızın kaldığını, aldığınız puanları oyun ekranının üst kısmından takip edebilirsiniz. Nişan alırken silahı hareket ettirmenize gerek yok. Vuracağınız yüzün üzerine tıklayarak atış yapabilirsiniz.

  Oyuna, grafik yönünden başarılı diyebiliriz. Ancak söylemeliyiz ki çok hızlı ve farklı yerlerden beliren hedefleri vurmak oldukça zor. İlk bölümü geçmenin bile oldukça zor olduğu oyunda umarız siz başarılı olursunuz. Oyun hakkındaki yorumlarınızı, beğenilerinizi konu altından yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Herkese iyi eğlenceler dileriz.


  Yorum yapın