Oyun Kolu     Blog     İletişim  

Oyun Kolu Blog - En Güncel Oyun Blogu

 • Oyun

  Pes 2013 – Senenin En İyi Futbol Oyunlarından

  30 Kasım 2012

  Pes 2013 KucukFutbol oyunları oynamaktan hoşlanıyor musunuz? Eğer cevabınız “Evet” ise Pes 2013 tam size göre bir oyun.

  Beklenen gün geldi çattı. 2013 Dünya Futbol Şampiyonası görkemli bir gösteri ile başladı. Tüm dünyanın en iyi futbol takımları ülkelerini temsil etmek için bir araya geldiler ve milli takım ruhuna büründüler. Bugün dünya kupasının ilk maçını izlemek için binlerce taraftar stadyumu doldurdu ve maçın başlamasını bekliyorlar. Biraz da stadyumun atmosferinden bahsedelim isterseniz. Stadyumda rakip iki takımın seyircisi ülkelerinin renklerine bürünmüş, ellerinde bayraklarla tezahürat ediyorlar. Yayın yaptığımız yerin hemen önünde takımlardan birinin yedek kulübesi bulunuyor. Henüz takımlar sahaya çıkmadığı için yedek kulübesi de şu anda bomboş. Şu anda takımların sahaya çıkacağı anons edildi ve seyircilerin çığlıkları bir anda yükseldi. Kameramanımızın da sizlere gösterdiği gibi oyuncular birer birer sahaya çıkmaya başladılar. Ülkeler marşlarını söylemek için dizildiler ve marşlar söylenmeye başladı. Marşların bitiminde takım kaptanları hakemin yanına geldi ve kuralarını çekip sahadaki yerlerini aldılar. Maçın hakemi saatini kontrol etti ve düdüğünü çaldı. Muhteşem futbol şöleni ile sizleri baş başa bırakıyor ve iyi seyirler diliyoruz.

  Pes 2013 2

  Pes 2013 oyununa girdiğimizde bizi ilk karşılayan ülke seçme ekranı oluyor. Bu ekrandan istediğimiz ülkeyi seçiyoruz. Sonrasında sistemin atadığı bir rakip ile eşleşiyor ve ayarlar ekranına geliyoruz. Bu ekrandan takımımızın ve karşı takımın forma rengini değiştirebiliyoruz. Ayarlamaları yaptıktan sonra “Play Match” yazan menüye tıklayarak oyuna başlıyoruz. Oyundaki amacımız karşılaştığımız takımları yenerek bir üst tura atlamak. Eğer tüm turlardan birinci olarak çıkarsak oyunda şampiyon oluyoruz. Her turda iki maç yapıyoruz. Bu yaptığımız iki maçın ikisini de almamız çok önemli. Oyun sırasında karşılaştığımız takımların güç düzeyleri oldukça farklılık gösteriyor. Bazı ülkeleri yenmek oldukça kolay bazılarını ise zor. İsterseniz biraz da oyunu nasıl oynayacağımızdan bahsedelim.

  Pes 2013

  Oyun Nasıl Oynanıyor?

  Oyunu oynayabilmek için öncelikle bilgisayarımıza Shockwave Player yüklememiz gerekli. Futbolcuları yönlendirmek için klavyemizdeki tuşları kullanıyoruz. Yön tuşları futbolcuları sağa, sola, yukarı, aşağı ilerletiyor. “Z” tuşu ile takım arkadaşlarımıza pas veriyor, “X” tuşu ile de şut çekiyoruz. Oyunda ayrıca kamera görünümünü de ayarlamanız mümkün. Bunun için “V” tuşuna basmanız yeterli.

  Futbol oyunları kategorimizde yer alan Pes 2013 isimli oyunumuzun incelemesinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Oyun hem mükemmel 3D grafikleri ile hem de kaliteli yapısı ile ekimizden tam not almayı başarıyor. Eğer futbol oyunları delisi iseniz kesinlikle ama kesinlikle Pes 2013’ü denemenizi tavsiye ediyoruz. Oyun hakkında düşünce ve deneyimlerinizi konu altından bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Güzel yorumlarınızı bekliyor ve iyi eğlenceler diliyoruz.

   


  Yorum yapın