2 Kişilik Contra – Eski Bir Atari Oyunu!

Eskilerden kalmış o atari oyununu hatırlıyor musunuz? Bu oyun sizlere eski günleri hatırlatacak.2 Kişilik Contra

Bilgisayarlar henüz bu kadar yaygın hale gelmeden önce her evin eğlencesi atariler idi. Atarilerde şimdiki şartlara bakıldığında çok kalitesiz görüntüler ile oyunlar oynansa bile belkide şuandan bile daha fazla eğlenceli saatler yaşatıyordu. Atarinin başına oturan bir kişi zamanın nasıl geçtiğini anlamadan kendini farklı atari kasetlerinin içinde buluyor, hiç durmadan oyun oynuyordu. Eskilerin vazgeçilmez eğlencesi olan atarilerde oynanan oyunları bile unutmak mümkün değil. Aradan uzun yıllar geçmiş olsa da bir atari oyununu tekrar bir yerde gördüğünüzde mutlaka o oyuna dair geçen güzel günlerinizi ve keyifli dakikalarınızı hatırlayabilirsiniz.

Atarilerde en çok hatırlanan oyunlar şuan için bir hala belli; bir çok kişi en çok mario, ninja kaplumbağalar, rambo ve contra oyunlarını oynuyordu. Bu oyunlar sürekli olarak bölüm ilerlemeli ve eski zamanların şartların göre zorluk derecesi fazla olan oyunlardı. Belkide hala sayılı evde oynanabilen bu oyunların en iyi tarafı herkesin aynı oyunu oynuyor olması ve birbiri ile bu oyunların muhabbetini yapıyor olabilmesi idi. Kim ne olursa olsun atari başına geçtiği zaman iyi ya da kötü bir şekilde oyunu oynayabiliyordu. Çünkü kontrol tuşları ve oyun ilerleyişleri belli idi. Bu tür oyunlarda yapılması gereken şey her zaman düşmanlara karşı savaş vermek ve galip olmaktı.

2 Kişilik Contra

Bazı atari oyunlarının en güzel özelliği ise bu oyunların iki kişilik oyunlar olmasıydı. Neredeyse her atari üzerinde 2 tane oyun kolu takılabilmesi için girişler bulunuyordu. Bu sayede iki yakın arkadaş bir araya geldiğinde bu oyunları oynayabiliyordu. Sitemize yeni eklediğimiz ve atari zamanlarının vazgeçilmez ismi olan contra oyunu sizler için de çok eğlenceli olacak!

2 Kişilik Contra

2 Kişilik Contra oyununa başladığınızda eski atari atmosferini tekrar yaşayacak ve bu oyundan kopamayacaksınız. Oyunun yükleme işlemi bittikten sonra karşınıza tek ya da iki kişilik oynayacağınıza dair seçenekler çıkacaktır. Seçiminizi yaptıktan sonra oyuna başlayabilir ve düşmanlarınıza karşı savaş verebilirsiniz. Tek kişilik başladığınız oyunda bölüm sonuna gelebilirseniz ikinci bir kişiyi oyuna dahil edebilirsiniz.

Bir oyun incelemesinin daha bu şekilde sonuna geldik. Umarız ki incelemesini yaptığımız bu oyunda sizde dilediğiniz kadar eğlenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir