2013 Yılının En İyi Oyunu Adayları

vgx

2013 yılı bildiğiniz üzere oldukça muntazam oyunların giriş yaptığı ve oyun açısından eğlencenin tadına ulaştığımız bir yıl diyebiliriz. Pek çok kaliteli yapım bu yıl içerisinde piyasaya sürülmekle birlikte kişilerin uzun zamandır bekledikleri oyunlar da yer almaktaydı.

Dünya genelinde her yıl Spike TV vasıtasıyla düzenlenmekte olan ve pek çok kişiye göre dünyanın en prestijli oyun seçimleri ve oyun Oscar’ı olarak nitelendirilen VGA, bu yıl içerisinde de yine kişilerin beklediği gibi kategoriler bazında en iyi oyunların listesini açıklamış durumda. Eski zamanlardaki yarışmalar içerisindeki ismini yeni yılla birlikte VGX olarak değiştirildiğini hatırlatmamız gerekiyor.

Kategorilere göre ödüllerin adayları açıklanmış olmakla birlikte kişilerin merakla beklediği 2013 yılının en iyi oyunu adaylarının hangi yapımların olacağı tabi ki merak konusuydu. Bu yıl içerisinde pek çok muntazam oyunun piyasaya sürülmüş olması, birincilik için pek çok oyunun aynı anda yarışacağı anlamına geliyor. Sizler için dünyanın en iyi oyunu olarak gösterilen aday oyunları aşağıda yazalım:

  • GTA 5
  • Tomb Raider
  • The Last of Us
  • BioShock Infinite
  • Super Mario 3D World

Yukarıdaki oyunlar şu an için 2013’ün en iyi oyunları arasında aday gösterilmekte ve hangisinin birinciliği elde edeceği şimdiden merak konusu diyebiliriz. Yazdığımız liste içerisinde tabi ki GTA 5 en iyi oyunlar arasında yer alacağı tahmin edilen oyunlardan yalnızca bir tanesiydi. Bununla birlikte BioShock Infinite ve The Last of Us’ın da listede yer alması beklenirken diğer iki oyunun hangileri olacağı konusunda sahip olunan merak da böylelikle giderilmiş oldu diyebiliriz.

Kaynak: Yılın En iyi oyunu adayları belli oldu

2013 Yılının En İyi Oyunu Adayları” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir