Aliens vs. Predatör Oyunu

Av veya avcı hangi tarafta olmak istediğine karar verdin mi?
Güçsüzlerin dünyada yeri yoktur. Güçsüz olanları dünyadan yoketmek için yıllarca savaşılmış ve kimi zaman başarılı kimi zaman başarısız olunmuştur. En güçlü olduğunuzu düşünürken bilinmeyen ve gizemli bir düşman sizi av olarak görürse ona nasıl karşı koyabilirsiniz?
Ridley Scott tarafından 1979 yılında çekilen ve H.R. Giger’in tasarladığı Alien filmi beyaz perdede aynı sene gösterilmişti. Macera uzayda bulunan gizemli yumurtalar ile başlıyor ve yabancıların kendini göstermesiyle değişik boyutlara taşınıyordu. Konusu ve içerdiği merak duygusu sayesinden birçok ödüle hak kazanan film 1987 yılında ünlü aktör Arnold Schwarzenegger’in önderliğini yaptığı kurtarma timi ile başka bir yöne çekilmişti. Kaçırılan rehineleri aramak için ormanın içlerine giren kurtarma timi teker teker avlanmaya başlamış ve Predatör‘u ilk kez burada görmüşlerdi. Latince ‘praedatio’ yağma etmek anlamına gelir. Bu iki tür arasındaki av avcı ilişkisini açıklamakta kullanılır. Diğer türü avlayıp yiyen taraf Predatör olarak adlandırılır. Predatör hikayesinin ilginç tarafı ise küçük bir şakanın ardından kaleme alınmış olmasıdır.

Doğum tarihleri eskilere dayanan bu iki yaratık, hem oyun hemde film yapımcıları için vazgeçilmez bir hale gelmişti. Son olarak Aliens vs. Predatör: Requiem filmiyle 25 Aralık 2007 tarihinde karşımıza çıkan bu yaratıklar Rebellion firmasının üzerinde çalıştığı FPS tarzı oyun ile karşımıza çıkmaya devam edecek.


Büyük savaşın zamanı geldi
Predatör, Marine ve Alien bu üç eski düşman artık bir oyunda birleşiyor. Üçünden birini seçeceğiniz oyunda kararları siz vereceksiniz. Av veya avcı olmak sizin elinizde. Seçtiğiniz her karakterin kendine özgü yetenekleri ve negatif yönleri var. Oyuna başladığın noktalar farklı olsa da, hikaye ilerledikçe diğer avcılarla da karşılacak ve geleceğini sen belirleyeceksin. Av ya da avcı hangi tarafta yer alacaksın?

Aliens vs. Predatör oyunu şubat ayında PC, PlayStation 3 ve Xbox 360 sürümleriyle satışa sunulacak.

Aliens vs. Predatör Oyunu” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir