Alternatif Flappy Bird Oyunları

Bir oyun ne kadar oynanabilir yada şöyle soralım bir oyun ne kadar bağımlılık yapabilir? Flappy Bird ile tanışın çünkü bu oyunun diğerlerinden farkı bağımlılık yaptığı gerekçesi ile tüm uygulama marketlerinden kaldırılmasının ardından oyunun yapımcısı tarafından sonunda bir açıklama yapıldı. Oyun bağımlılık yarattığı için ve oyun üreticisinin bu durumdan oldukça rahatsız olduğu için oyunu tamamen kaldırması gerektiğini belirtti.

flappy-bird-menu

Birçok kişi tarafından ise oyunun mario oyununa benzer grafikler içermesinden dolayı Nintendo tarafından olunun kaldırılması taleplerinde bulunduğu öne sürülse de, Nintendo bu dedikoduları yalanlamış bulunmaktadır.

Dünya’nın en popüler oyunu olarak tarihe geçen Flappy Bird’ü basit hikayesi ile biraz daha yakından tanıyalım. Oldukça kolay bir kullanım kontrolü bulunan Flappy Bird’de tek amacınız çarpışma yaşamadan boruların arasından kazasız bir şekilde geçebilmenizdir. Bunun için bilgisayar üzerinde oynanan oyunlarda mouse, akıllı telefonlarda ise dokunmanız yeterli oluyor.

Çok hassas bir kontrole sahip olmasından dolayı oyunun zorluk oranı da oldukça yüksektir. Bağımlılık yapmasının en büyük sebebi ise oynayan kişilerin geçememesinden kaynaklı doğan hırslarına yenik düşmeleridir. Oyunu oynayan kişilerin bazıları tarafından sinir bozucu olsa da büyük bir bölümün vazgeçilmez oyunu olarak görülmektedir.

Flappy Bird çıktıktan sonra bir oyuncunun paylaştığı videoya bakılırsa oyunda 999. bölüme kadar gelebilmenin de mümkün olduğunu kanıtlıyor. Fakat ne kadar doğru ne kadar montaj bu konuda kesin bir bilgiye sahip değiliz.

OYUNUN ALTERNATİFLERİ HEMEN ÇIKTI

Oyunun Dünya tarafından popüler bir uygulama haline gelmesi bunu fırsat bilen kişiler tarafından alternatiflerinin de üretilmesini sağladı. Öncelikle oyunun hemen 2. serisi başka bir kişi tarafından çıkarılarak Flappy Bird 2 olarak markette yerini aldı. Tasarım açısından farklı görsellerin kullanıldığı bu oyunda oyuncuların tercih etmesine neden oldu.

flappy-bird-buyuk

 

Farklı isimler ile oyunun alternatiflerinden bir diğeri de Flappy Wings oldu. Görsellerinin değiştirildiği bu oyunda da amaç diğer Flappy Bird oyunlarından farksız değil. Boruların arasından çarpmadan geçebilmek.

Alternatiflerin arasında daha önceden popüler olan Angry Birds oyununa benzerliği ile Kızgın Flappy Bird oyununu bile görmek mümkün. Bu oyunu oynamak içinse Unity Player‘ın bilgisayarınızda kurulu olması gerekmektedir. Yüksek çözünürlüklü grafiklerin kullanıldığı bu oyunun diğer alternatiflere oranla daha eğlenceli olduğu oyuncular tarafından öne sürülüyor.

Türk oyun geliştiricileri tarafından üretilen bir diğer alternatif ise Flappy Keçi oyunudur. Kuş yerine keçiyi boruların arasından geçirmeye çalışmanız zaman zaman komik sahnelerin oluşmasına da neden oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir