Altın Toplama – Toplayabildiğiniz Kadar Altın Toplayın

Altin Toplama Kucuk

Hem çok hızlı hareket ederim hem de oldukça dikkatliyim diyorsanız bu oyun sizin oyununuz olacak demektir.

Oyuna başladığımız zaman bizi oyun hakkındaki tanıtıcı resimler karşılıyor. Kare kare oyunun nasıl oynanacağını anlatan resimlerin altında açıklamalar da bulunuyor. Oyun hakkında gerekli bilgileri öğrendikten sonra oyuna başlayabiliriz. Ana ekranımızda raylar üzerinde arabasında duran altın toplayıcısını ve rastgele dizilmiş şekilde duran altın toplarını görüyoruz. Altın toplayıcımızın elinde bir kanca bulunuyor. Bu kanca sağa, sola doğru hareket eder vaziyette duruyor. Ekranın üst bölümünde ise süreniz, aldığınız puan ve hedef sayınız gösteriliyor.

Etrafta yer alan altın topları çeşitli büyüklükte olup bazen altın, bazen kaya parçası, bazen de kese bulunuyor. Bölümlerde ilerledikçe toplayabileceğiniz eşyaların yanında bazen tavşan bazen de elmas görebilirsiniz.

Altin Toplama

Altın toplayıcısının elindeki kanca sağa, sola doğru hareket ederken almak istediğiniz eşyanın üzerine tıklamalısınız. Eğer nişanı doğru aldıysanız hedefi tutturabilirsiniz. Yanlış nişan aldıysanız da kanca ya başka bir eşyayı alır ya da boş yere doğru kanca atmış olursunuz. Aldığınız her eşya değerine ve büyüklüğüne göre size puan kazandıracaktır. En büyük boydaki altın parçası 500 puan, küçük boydaki altın parçası 50 puan kazandıracaktır. Eğer kaya parçası alırsanız 20 puan kazanıyorsunuz. Attığınız kanca kaya parçasına denk gelirse ve siz de bunu almak istemiyorsanız arabanın sağ köşesinde bulunan sayı yazan yere tıklamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde aldığınız kaya dinamitle patlayacak ve siz de boşuna onu çekmekle zaman kaybetmemiş olacaksınız.

Altin Toplama 2

Altın toplama oyununda hem iyi nişan almalı hem de hızlı hareket etmelisiniz. Hızlı hareket etmelisiniz çünkü aynı zamanda zamana karşı yarışıyorsunuz. Ne kadar büyük parçalar yakalarsanız onu çekmek de o kadar fazla zaman alacaktır. Eğer yeterince hızlı olmazsanız bölümü geçemezsiniz. Bu şekilde tekrar başa dönmek zorunda kalırsınız. Altın toplayıcının yeri hedef almanız için uygun değilse ray üzerinde onun yerini değiştirebilirsiniz. Ray üzerinde tıklayarak sağa ve sola doğru ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Bölümlerde ilerledikçe topladığınız puanlarla marketten işinizi kolaylaştıracak ürünler satın alabilirsiniz. Bu ürünler dinamit, makine yağı gibi eşyalar olabiliyor. 4 adet mekanın yer aldığı oyunda ilk mekanda başarılı olamazsanız diğer yerlerde oynayamıyorsunuz.

Beceri oyunları kategorisinde yer alan oyun incelememizin sonuna geldik. Oldukça hızlı ve dikkatli olmanızı gerektiren oyun hem ses efekleriyle hem de grafikleriyle oldukça başarılı kurgulandığını gösteriyor. Oyun hakkındaki tüm görüşlerinizi bizlerle konu altından yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Herkese iyi eğlenceler dileriz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir