Araba Kursu – Kaza Yapmayın ve Dikkatlice Kazanın!

Dikkatlice araba kullanabileceğinize emin misiniz? Eğer eminseniz bile yinede bir kez daha düşünün çünkü bu oyun hepsinden daha zor!Araba Kursu

Araba kullanmak marifet isteyen bir şey olmasa bile gerçekten normal şartlarda yapılabilecek bir şey değildir. Doğru bir şekilde gösterdiğinde belki herkes arabayı çalıştırıp bir iki metre kadar yürütebilir fakat trafik içinde araba sürmek bundan çok daha farklı bir durumdur. Bu nedenle çok dikkatli olmak gerekebilmektedir, araba sadece çalıştırmaktan ibaret değildir. Düzenli bir kalkış yapan bir kişinin 5 dakika sonra kaza yapıp yapmayacağı belli değildir. Çünkü eğer usta ve gerektiği gibi bir şekilde araba sürülmesi isteniyorsa araba kullanmanın her şartına uymak gerekmektedir. Aksi halde her şey düşünüldüğünün tam tersinde gidebilir.

Vitesleri yerinde atmak, tam zamanında hız kesebilmek, güvenli kalkışlar ve duruşlar yapabilmek, hız kontrolünü sağlayabilmek ve bunların hepsini yaparken diğer arabaların durumunu gözetlemek gerekmektedir. Anlayabileceğiniz üzere araba kullanabilmek gerçekten düzenli eğitim alınmadığında herkes için çok zor olabilecektir. Tabiki bunların hepsini söylüyor olmamız sizleri trafikten korkutmak için bir neden olmamalıdır. Çünkü doğru bir araba kursu eğitimi alan kişiler artık araba kullanmayı bilinç altına yerleştirirler. Bu sayede kişinin aklı başka yerde olduğu halde trafikte her şeye dikkat ediyormuş gibi yolunu sürdürebilir.

Araba Kursu

Anlayacağımız üzere çok şey gerekmekte fakat doğru eğitimle istenilen seviyeye ulaşmak mümkündür. Araba kullanabilmek kimi için ise bir hobidir. Eğer araba kullanmaktan keyif alıyorsanız sizlerde sitemizde bulunan bu yeni oyunla beklediğiniz ölçünün üstünde keyif alabilirsiniz. Tamamen dikkatli araba sürmeyi temel olarak almış bu oyun diğer oyunlardan çok farklı bir özelliktedir. Bir çok araba oyunları içinde ya yarış yapılmakta ya da kusursuzca araba park edilmektedir.

Araba Kursu

Fakat bu oyunda hiç bir şey sandığınız gibi olmayacaktır. Yüklenmesi normal oyunlara oranla biraz daha uzun süren bu oyuna başladığınızda yol kenarındaki 3 arabadan birini seçmeniz gerekiyor. Oyunda bulunan şahsı arabadan birine doğru yönlendirmeli ve seçtiğiniz arabayla dikkatli şekilde yol almalısınız. Oyun sizlere x işareti ile gideceğiniz istikameti gösterecektir; bunun dışında hiç bir şekilde sarı çizgiyi aşmamanız, yayalara çarpmamanız ya da duvarlara toslamamanız gerekiyor.

Oyunkolu.com ekibince bir oyun incelemesini daha sonlandırdık. Bir sonraki oyun incelemesinde görüşmek üzere, merak ettiklerinizi ya da bildirmek istediklerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir