Oyun Kolu     Blog     İletişim  

Oyun Kolu Blog - En Güncel Oyun Blogu

 • Oyun

  Araba Yarışı – Zorlu Yarışa Hazır Olun!

  28 Ocak 2013

  Araba Yarisi Kucuk Araba kullanmak benim işim diyenler haydi bilgisayar başına. Bu oyunda aradığınız her şeyi fazlasıyla bulacaksınız!

  Dünyanın en zorlu yollarında yarış yapan Michel son kez bir yarışa katılmak için hazırlanıyor. Artık yaşlandığı için bu hızlı hayatın kendisine göre olmadığını düşünen Michel son bir veda yarışında tüm hünerlerini sergileyip yarış pistlerine adını altın harflerle yazdırarak veda etmek istiyor. Bu yarış katıldığı diğer yarışlardan çok daha zor olacak bunun farkında. Fakat onun onlarca yıllık tecrübesini de yabana atmamak lazım. Tüm hava koşullarında, tüm zorlu yollarda yarış kazanan Michel için zor diye bir şey yok aslında. Tek yapması gereken çok çalışmak ve başarıya inanmak. Bu çılgın yarışta kahramanımızın kazanmasına siz de yardımcı olmak istiyorsanız sizi bilgisayar başına alalım ve Araba yarışı oyununa davet edelim.

  Araba Yarisi

  Oyuna girdiğinizde oyun çeşitleri sayfası ile karşılaşıyorsunuz. Bu sayfada arcade (diğer arabalar ile yarış) ve time trials ( zamana karşı yarış, rekor kırma yarışı) olarak 2 farklı seçenek bulunuyor. Bu seçeneklerden herhangi birini seçiyorsunuz ve yarış mekanlarının bulunduğu seçenekler geliyor. Oyunda 3 farklı yarış mekanı bulunuyor bunlar :

  • Cherry Mountain: Acemi yarışçılar için ideal olan bir mekan. En az dönemeç ve engelin bulunduğu mekan denilebilir.
  • Coastal Cıty: Orta seviye yarışçılar için uygun bir mekan. Kendinizi geliştirmek için iyi bir seçim olabilir.
  • Neon Good Times: Yarış uzmanlarına uygun bir mekan. En zorlu yollar bu mekanda bulunuyor. Kendine güvenenlere tavsiye edilir.

  Yarış yapacağınız mekanı da seçtikten sonra sıra geliyor araba modelinizi seçmeye. Araba modelleri de tıpkı mekanlar gibi üç farklı oyuncu seviyesine göre ayrılmış.

  • Lan Evo & Skyline : Bu modeller yarış oyunlarına yeni başlayan acemi yarışçılar için uygun seçim olacaktır. Bu modellerde iyi yol tutuşuna sahip yavaş araçlar yer alıyor.
  • FC & Testarossa : Orta seviye yarışçılar için ideal araba modelleri.
  • Ae86: Uzman araba yarışçıları için en uygun model. Bu model oldukça hızlı bundan dolayı kontrol etmek zor diyebiliriz.

  Araba Yarisi 2

  Oyuna başlamadan önce son olarak karşımıza çıkan ekran oyun modu seçenekleri. Easy Mod (kolay mod) ve Exper Mode (uzman mod) olmak üzere iki farklı seçenek bulunuyor bu ekranda. Kolay modda karşınıza çıkacak virajlar biraz daha basit olurken uzman modunda daha zor virajlar ile karşılaşıyorsunuz.
  Oyun tüm araba yarışı oyunları gibi klavyedeki yön tuşları ile oynanıyor. Görsel olarak 3D grafiklerini başarılı ve kaliteli bulduk diyebiliriz. Ayrıca oyun içerisinde çalan hareketli müzikler de oldukça yerinde bir seçim olmuş.

  Oyunkolu.com ekibi olarak bu yazımızda sizler için araba oyunları kategorimizde yer alan Araba yarışı oyununu inceledik ve incelememizin sonuna geldik. Eğer sıkı bir yarışçı iseniz eminiz bu oyunu da çok sevecek hatta bağımlısı olacaksınız. Bize incelememiz sırasında eğlenceli dakikalar yaşatan bu oyunu mutlaka oynamanızı tavsiye ediyoruz. Oyun hakkındaki düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

  Herkese iyi eğlenceler diliyoruz.


  Yorum yapın