Arazi Yarışı – Engelleri Aşın ve Bitiş Çizgisine Ulaşın

Kocaman güçlü bir arazı arabası ile tüm önünüze çıkan engelleri ezip geçmek ve bu şekilde yarışın galiba olmak istemez misiniz? Hızlı olmak sizlere kazandıracaktır.Arazi Yarışı

Televizyonlarda gördüğümüz tozu toprağa katan o arabalara ve  o atmosfere her zaman özenmişizdir. Bu arabaları çok güçlü motorlara sahip olması ve insanın aklını almayacak derecede büyük ve dik yokuşlara tırmanması da hep heyecan verici olmuştur. Hangimiz sağlıklı ortamlarda o arabaları kullanmayı ve bu anı yaşamayı istemeyiz ki?  Peki bunun için illa dağlara, bayırlara gitmemiz ve o arabalara sahip olmamız mı gerekiyor? Çünkü eğer ihtiyacımız olan şey böyleyse bunun gerçekleşmesi herkes için tabiki mümkün değil.

Yarış oyunları kategorisinde yer alan harika oyunumuzda sizlere bu heyecanı yaşatmak istedik. Oyuna başladığınızda 2 farklı arazi aracı seçebiliyorsunuz. Seçtiğini bu arabayla oyun oynamaya başlamalı ve sizler için sunulmuş olan 5 hareket tuşunu kullanmanız gerekmektedir.  Oyunda ki hareket tuşları bir çok oyunda olduğu gibi ok işaretleri ile sağlanmaktadır, bu sayede çok rahat bir şekilde aracınızı  kontrol edebileceğinizi düşünüyoruz. Bunun dışında sizlere en çok heyecan verecek olan tuş ise ctrl tuşudur. Oyunda biriktirdiğinizi enerji ile bunu kullanabilir ve daha hızlı gidebilirsiniz. Ctrl tuşuna bastığınızda aracınız ortalama 4 katı kadar daha hızlı gidecektir. Böylece engelleri daha hızlı olarak aşabilirsiniz.

Arazi Yarışı

Oyunda siz doğru gittiğinizde hiç bir şey sizin bitiş çizgisine ulaşmanıza engel olmayacaktır. Araba seçme konusunda ise sadece zevkinizi kullanmalısınız çünkü her iki arabada aynı özelliklere sahiptir, aynı hızda gitmektedir. Bu nedenle beğendiğinizi arabayı kullanmanızı tavsiyemizdir.  Arazi yarışı oyunu içinde zorlanacağınız en belirgin bölüm size aracınızın çukurlara girmesi olacaktır. Bu süreç içinde daha dengeli bir kontrol yapmalısınız çünkü aracınız görünmeyecektir. Ancak tabiki çukurları aştığınız zaman tekrar aracınız gün yüzüne çıkacaktır.

Arazi Yarışı

Oyun hakkında bir başka özellik ise bölüm ilerlemeli olmasıdır. Yani bir bölümü başarılı tamamladığınızda direkt olarak diğer bölüme geçeceksiniz. Bu oldukça kolay bir süreç olacaktır çünkü aracınızla herhangi bir kaza yaptığınızda aracınız otomatik olarak normal durumuna dönecektir. Böylece kaldığınız yerden aynı şartlarda devam edebilirsiniz. Her bölümü sorunsuz olarak geçebileceğinizi umuyoruz.

Oyunkolu.com ekibi olarak bu oyun incelememizi de tamamlamış olduk. Sizlere bu doğrultuda yeterince bilgi verdiğimizi düşünüyoruz ancak yinede yardı almak istediğiniz konular hakkında bizlere yorum bölümünden ulaşabilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir