Ateş ve Su – Onlar Ayrılmaz 2 Dost

Ateş ve Su Küçük

Ateş suya muhtaçtır , su da ateşe !

Ateş ve Su” insanoğlunun bazen en büyük dostu bazense en büyük düşmanı olan iki kelime. Su candır, doğaya hayat verir ama yeri geldiği zaman da sel olur can alır. Ateş kuşkusuz en faydalı icatlardan biridir . Düşünün bakalım anneleriniz ateş olmadan nasıl yemek yapabilirdi? Ama ateşi kızdırdığınızda insanı yakar küle döndürür. İşte buydu önceden ateş ve suyun hayatımızdaki yeri. Ancak artık hayatımıza yeni bir “Ateş ve Su” giriyor. Bir oyundan bahsediyoruz. Hem de oldukça eğlenceli bir oyundan . Ne ateş elimizi yakıyor, ne de su bizi boğuyor. Onlar, oyunumuzda birbirini seven iki dost ve mutlaka birleşmeleri gerekiyor.

Fakat bunu kendi başlarına yapamıyorlar. Bu konuda birazcık yardıma ihtiyaçları var. İki sevimli kahramanımıza yardım etmek ister misiniz?

Ateş ve Su

Oyun binlerce kişi tarafından oynanan ve herkesin çok beğendiği bir kurguya sahip. Oyundaki amaç ateş ve suyu gitmeleri gereken çıkış kapılarına götürmek. Fakat bu işlem o kadar kolay değil. Çünkü yolda hem iki kahraman için tuzaklar dolu hem de toplanması gereken puanlar var. Ateş, su kuyularına ve yeşil maddeye girerse ölür ve oyun biter. Su ise ateş çukuruna ve yeşil madde ile dolu çukura girerse ölür ve oyun biter. İşte bu iki şeye dikkat ederek ilerlemeliyiz. Oyunu farklı kılan en büyük etken hem ateşin hem de suyun ulaşmaları gereken yere gidebilmeleri için birbirine muhtaç olmaları. Yani birisi olmadan diğeri hiçbir anlam ifade etmiyor ve oyunu bitiremiyor diyebiliriz.

Ateş ve Su 2

Ateş ve Su 2

Ateş ve Su 30 farklı bölüme sahip. Bir bölümü bitirmeden diğerine geçemiyorsunuz ve bölümler ilerledikçe zorluk dereceleri de artıyor. Bölümleri hızlı geçmeye dikkat etmeliyiz çünkü zamana karşı yarışıyoruz. Diğer dikkat etmemiz gereken bir husus ise toplamamız gereken taşlar. Ne kadar fazla taş toplarsak o kadar iyi bizim için. Topladığımız taşlar sayesinde oyun sonunda A, B, C, D gibi notlar alıyoruz. A alabileceğiniz en iyi not oluyor ve sonrasında alfabetik olarak diğerleri iyiden kötüye doğru geliyor.

 

Oyun Nasıl Oynanıyor?

Oyunu klavyemiz yardımıyla oynuyoruz. Oyundaki karakterlerin yönlendirilmesi ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki resimi inceleyerek edinebilirsiniz.

 

Macera oyunları seven takipçilerimiz için yapmış olduğumuz oyun incelememizi burada sonlandırıyoruz. Oyunu oynayan arkadaşlarımız oyun hakkında düşünce ve görüşlerini konu altından yorum olarak bizlerle paylaşabilirler.

Herkese iyi eğlenceler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir