Bakugan Kartları

Yetenek Kartı: Savaşın en önemli kartı, yetenek kartıdır. Bu kartın gücü yüksek olduğundan her oyuncuya savaşta sadece bir kere kullanma izni verilmiştir. Yetenek kartı tüm kartların aksine G-Power arttırmaz. Bunun yerine HSP sayısı verir ve bu özelliği yetenek kartını en değerli yapar. Kartı kullanarak savaşçılara belirli birşeyi yapmaya zorlayabilirsin. Yetenek kartını doğru zamanda kullanarak en zor maçları bile lehinize çevirebilirsiniz.

Karakter Kartı: Bütün Bakugan’ların kendisine özel bir karakter kartı bulunur. Karakter kartı, normal kartlar gibi 6 G-Power desteği ve 1 HSP sayısından oluşur. Savaşan Bakugan’lar kendine özel karakter kartının üzerinde duruyorsa yenilmez olur ve gücü yüksek derecede artar.

Geçit Kartı: Bakugan’ın üzerinde bulunduğu karttır. Bakugan kartları arasında en temel kart olarak gösterilir. Bakugan savaşı sırasında savaşçının en fazla ihtiyaç duyacağı karttır. Kartı kullanan Bakugan’ın G-Power gücü artar. Normal kart ise Bakugan’ın yaşadığı gezegene göre değişir. HSP değeri kartın alt tarafında yazılıdır. HSP değeri Bakugan savaşının sonucunu belirlemek için kullanılır. Savaş kaybetmek istemeyen Bakugan oyuncuları hangi kartın ne özelliği olduğunu iyi bilmeli ve Bakugan savaşı sırasında bunu iyi kullanmalıdır.

Komuta Kartı: Bakugan savaşında rakibini şaşırtmak için kullanılan bir karttır. Kart kullanıldığında G-Power değeri artar. Komuta kartının kurallarına her iki oyuncuda uymak zorundadır. Kartı kullanan oyuncu büyük bir avantaj sağlamış olur ve bir anda savaşı bitirebilir. Bakugan savaşlarında yer alan önemli kartlardan biridir.

Başlangıç Kartı: Bakugan oyuncuları tarafından savaşa başlamadan önce kullanılır. Bakugan çemberinin bulunduğu bu kartı açarak savaşı başlatırlar. Oyuncu 3 parmağıyla Bakugan çemberine basarak, “Bakugan Saha Açıl!” diye bağırır ve rakibine gösterir. Ardından Vestoria boyutuna bir geçit açılır ve savaş başlar. Ayrıca bu kartlardan Bakugan topu çıkma ihtimali vardır. Gökten dünyaya kart yağdığında ilk önce Başlangıç kartları gelmiş ve bu kartların içinden Bakugan topu çıkmıştır.

Kader Kartı: En tehlikeli ve ölümcül karttır. Tüm Bakuganları bir daha geri gelmemek üzere kader boyutuna gönderebilir. Bakugan oyuncuları arasında sadece Masqureade’de olan bir karttır.

Not: Bakugan oyuncuları arasındaki sıralamayı HSP puanı belirler.

En yeni ve güncel Bakugan oyunlarını flash oyun sitemizde bulabilirsiniz.

Bakugan Kartları” hakkında 22 yorum

 1. emine

  ben bütün bakuganlarımı kaybettim adı levent olan bir çocuk vardı imkansızı yaptı kader kattını attı 10 bakuganımı aldı
  benim tam 200 bakuganım vardı gün geçtikçe bütün
  bakuganlarımı almaya başladı ve sadece tigrerayı kurtardım artık maç yapmak gile istemiyorum

 2. dan masquide

  bende bir iğneci ve bir ayakçı var ben daha fazla almak ve gerçeğini almak istiyorum ama bulamıyorum bakugan ı çok seviyorum

 3. furkan

  bende drago hamer gorem blade tigerra avr üstelik kader kartı da dahil olmak üzere 104 tanede yetenk kartım var kapışmak isteyenler not bıraksın (tabi kormuyorsunuz) bu arada ben dan ı ve maskqurade yide yenerim gerçekte ama yok keşke bakugan gerçek olsa her neyse hadiyin savaşalım

 4. Masquide and Alpha Adhranoid

  Alpha adranoid’in kartları süper Dexer-Exedra ve Üstün İmha Darbesiyle yenlmez olabilir masquide

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir