Ben 10 Alien Force

Ben 10 Alien ForceGüçlü kahramanımız Ben 10 artık 15 yaşındadır.

Büyükbaba Max kaybolur ve onu aramak için tekrar Omnitrix‘i koluna takar. 5 yıldır kullanmadığı Omnitrixte değişiklikler farkeder.

Omnitrix kendini yenilemiş ve Ben 10’in değişebileceği uzaylı sayısı artmıştır. Omnitrix‘deki bu olumlu gelişimle beraber düşman sayısı da yükselmiştir.

Yüksek Irk, Sonsuz Şövalyeler ve DNAliens ismindeki yeni kötüler Omnitrix‘in peşindedir. Ben 10 ise Omnitrix‘i korumalı aynı zamanda yeni uzaylıların güçlerini öğrenmelidir. Yeni uzaylıların gücünü öğrenirken aynı zamanda düşmanlarla savaşmak zorunda kalır. Bu durum Ben 10 için can sıkıcı olsada arkadaşlarını eğlendiriyor.


Gwen Ben 10 Alien ForceBen 10‘in tatlı belası Gwen‘de 15 yaşına geldi ve şimdi tam bir baş belası. Ancak büyüyen Gwen için artık Ben bir dosttur. Geçen beş yıl boyunca Gwen kendini büyü konusunda geliştirmiş ve enerjiyi kullanarak güçlü bir kalkan oluşturabilmektedir. Artık yeni düşmanları olan Yüksek Irk, Sonsuz Şövalyeler ve DNAliens’a karşı daha etkin bir savaşçı haline gelmiştir.

Kevin Ben 10 Alien ForceKevin ’i son gördüğümüzde hapse gönderilmişti. Oradan kaçtıktan sonra Kevin, Ben ve Gwen’e katılarak, önce bir düşman sonra ise ortak olarak Yüksek Irk’a karşı savaşır. Şimdi 16 yaşında olan Kevin’in güçleri de değişime uğramıştır. Dönüşme yeteneği şimdi metal, tahta ve taş gibi katı maddelerle sınırlıdır. Bu maddelerden herhangi birine dokunduğunda kendisini güçlü bir müttefik haline getiren bir zırh kuşanır. Aralarında araba kullanabilen bir tek odur ve müthiş bir arabaya sahiptir.

Swamp Fire Ben 10 Alien ForceBataklık Ateşi patlayıcı metan gazı üreten, inanılmaz derecede güçlü, adeta yürüyen bir gübre yığınıdır. Bir alev makinası gibi ellerinden ateş püskürtebilir. Çamurdan oluştuğu için ona fırlatılan herşey içinden geçip gider bu nedenle fiziksel darbelere karşı çok dayanıklıdır. Kaybettiği organlarını yeniden oluşturabilir.

Echo Ben 10 Alien ForceKendisi küçük ama güçleri büyük olan Yankı yürüyen bir amplifikatördür. Çeliği çatlatacak kadar güçlü sonik ses dalgaları yayabilir. Sınırsız sayıda kendini klonlayabilir.

Homo Ben 10 Alien ForceYarı insan yarı dinozor olan İnsanozor Ben’in fiziksel olarak en güçlü formudur. Süper gücüyle birçok engelin üstesinden gelebilir. Kolayca boyutlarını değiştirebilir ve boyu yaklaşık 20 metreye kadar uzayabilir.

Jet Ben 10 Alien ForceJet Işını suda yüzebilen ve havada uçabilen, dev bir balığa benzeyen bir yaratıktır. Ses hızının bir kaç katı hızla suda ya da havada hareket edebilir. İğnesinden yaydığı dalgalarla saldırganın sinir sistemini bozabilir.

Chill Ben 10 Alien ForceBüyük Üşüme her maddenin içinden geçebilen bir hayalettir. Her kütlenin içinden geçebilir. Görünmez olabilir ve istediği her şeyin ısısını sıfırın altına düşürebilir.

Chroma Ben 10 Alien ForceKrom Taşı parçalanamaz silikon bileşiklerinden oluşmuş canlı bir kristaldir. Elektromanyetik radyasyonu emebilir. Lazer ışınları, gamma ışınları ya da basit ışınlar yaymak için enerjiyi yönlendirebilir.

Brain Ben 10 Alien ForceYengece benzeyen Beyin Fırtınası’nın kıskaçları ve beynini saklayan güçlü bir kabuğu vardır. Süper zekaya sahiptir. Sadece düşünerek elektrik fırtınaları yaratabilir.

Spaider Ben 10 Alien ForceÖrümcek Maymun insanüstü çevikliğe sahip, çok kollu bir keseli hayvana benzer. Duvarlara yapışabilir ve devasa örümcek ağları oluşturabilir. Örümcek ağları çelik kablolardan oluşmuş gibi güçlüdür.

Goop Ben 10 Alien ForceMacun istediği zaman vücut şeklini değiştirebilen 90 kiloluk, tek hücreli bir organizmadır. Rakibini yanıltmak için basit objelerin şeklini alabilir. Yiyecekleri sindirmek için salgıladığı çürütücü asidi düşmanlarına karşı silah olarak da kullanabilir.

Alienx Ben 10 Alien ForceX Uzaylısı bizim boyutumuzu aşan çok güçlü bir ırkın üyesidir. Düşünceleri gerçeğe dönüşebilir. Ben’in bile girmekte tereddüt ettiği çok güçlü ve gizemli bir formdur. Ben, X Uzaylısı’nı sadece en korkunç durumlarda kullanır.

DNAliens Ben 10 Alien ForceDNAliens, Yüksek Irk’ın adı ve yüzü olmayan sadık hizmetkarlarıdır. “Kimlik Maskesi” gibi teknolojileri kullanarak insan kılığında aramızda dolaşmalarını sağlayan tuhaf güçlerle ve ileri araçlarla donanmışlardır. Yasal olmayan uzaylı teknolojisi ile Sonsuz Şövalyeler’in karanlık işbirlikçileridir. Kimsenin bilmediği, kendilerine ait korkunç bir sır saklamaktadırlar.

Knights Ben 10 Alien ForceYasal olmayan uzaylı teknolojisi kullanan gizli bir örgüte dahil olmuş insantlardır. Aslen dünyayı uzaylılardan korumak için Orta Çağ’da oluşmuşlardır. Modern zaman amaçlarını değiştirmiş, şimdi uzaylı teknolojisini kişisel güçler için kullanmaktadırlar. DNAliens’in işbirlikçileridir.

Breed Ben 10 Alien ForceBen’in karşılaştığı en korkunç tehdittir. Bu ürkütücü, güçlü uzaylı türünün evrenin oluşumundan beri en zeki yaşam formu olduğuna inanılır. Ne istedikleri belli değildir ama son zamanlarda Dünya’ya göz dikmişlerdir.

Ben 10 Alien Force” hakkında 37 yorum

  1. TAHA TARIK AKSU

    süper ben ten ve saatiyle yani onmitrix in uzaylıları hakında çok iyi bilgiler verilmiş kısacası haaaaaarikkkkaaaaa

  2. doğuş

    macun değil tek hücre ve bataklık değil çamur ben en çok tek hücre,ditto,ego ego.ve yüzen kanadı seviyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir