Ben 10 Doktor Animo – Yeni bir macera başlıyor

Bir çok gencin, çocuğun gözdesi ben 10 yeni bir macera ile karşınızda. Bilgisayara kurulu bir oyundan farkı olmayan bu macerada yerinizi almak istemez misiniz?Doktor Animo

Ben 10 bu kez de doktor animo olarak kendisini gösteriyor. Bölüm ilerlemeli bu macerada sizlerde çok eğleneceksiniz. Oyuna başladığınızda ben 10 normal haliyle bulunuyor fakat bundan sonra bir şeyleri değiştirmek sizin elinizde. Ben 10  bu oyunda birbirinden farklı karaktere dönüşebiliyor. Bu karakterler elbette sadece fiziki bir değişimden ibaret değil, bunun dışında gösterdiği işlevler de sizleri çok şaşırtacak! Oyundan normal ben 10 karakterinden farklı olarak 4 karakter daha bulunuyor. Bu karakterlere dilediğiniz zaman bürünebilirsiniz fakat yeri ve zamanı çok önemlidir. Aksi halde karakterler hiç bir işe yaramayacaktır.

Oyun karakterlerini kullanabilmek için z tuşuna basılı tutarak yön tuşundan herhangi birine basarak istediğiniz karakteri seçebilirsiniz. Peki bu karakterler ne işe yarıyor? Sol yön oku kısmında bulunan ağaç adam karakteri zıplama özelliğine sahip değil, yani yukarı ok tuşuna bastığınızda zıplamayacaktır. O karakteri sadece dallar ile dolu bir yol da kullanabilirsiniz. Dalların olduğu yönde yukarı tuşuna bastığınızda onlara doğru sarmaşık yollayacaktır. Üst ok kısmında bulunan karakter ise alev adamdır; volanlarla ve ateşlerle dolu bir yoldan geçerken bu karakteri aktif edebilirsiniz. Böylece sağlığınız azalmayacaktır ve karakter bir zarara uğramayacaktır.

Doktor Animo

Fakat bu karakteri kullanırken dikkatli olmak gerekmektedir,  çünkü suların olduğu bir yerden bunla geçerseniz sağlığınız bir hayli azalacaktır.  Sağ yön tuşu kısmında ise bir robot bulunuyor. Engebeli ve hızla geçmek istediğiniz yollarda bu karakteri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Engebeli yolun başına geldiğinizde boşluk ve sağ yön ok tuşuna basılı tuttuğunda hızlıca geçebilirsiniz. Son kalan sürüngen karakteri ise ben 10 oyunları arasındaki en işe yarar karakter oluyor. Tehlikeli bir yola geldiğinizde karşınıza uyarı levhaları çıkacaktır. Bu uyarı levhalarının olduğu yerde bu karaktere dönüşüp boşluk tuşuna basarsanız yerdeki mayınları görebilirsiniz.  Yani mayınlara basmadan yoldan geçmeniz gerekiyor.

Doktor Animo

Karakterleri sürekli kullanmanız mümkün değil, çünkü enerjiniz bitebiliyor. Yolda ki enerji ve sağlık toplarını özenle topladığınızda daha sık kullanabilirsiniz. Bu nedenle oyunu hızlı takip etmeniz gerekiyor. Oyunda düzenli ilerlediğinizde  her bölüm sonunda karşınıza büyük yaratıklar çıkacaktır.

Oyunkolu.com ekibi olarak bir oyun incelemesini daha tamamladık. Sizlere diğer oyunları da aynı şekilde tanıtacağız ve bilgilerini aktaracağız. İyi eğlenceler dileriz. Saygılarımızla..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir