Bombom İle Eğlenerek Öğrenin

Yapılan araştırmalara göre video oyunlarının “çoklu zeka”yı geliştirmeye yardımcı olduğu doğrulandı.

Profesör Howard Gardner’ın dediğine göre “Her kişinin en az sekiz ayrı zeka çeşidi var ve her kişi belli zeka gruplarını diğer gruplardan daha fazla geliştiriyor.” Buna “çoklu zeka” deniyor. Bu konuda bilgili olan kişiler çocukların ve gelişmekte olan gençlerin çeşitli zeka türlerini kullanabilmeleri için çalışmalar yapıyorlar.

Video oyunları sosyal ilişkiler kurmak, öğrenimi kolaylaştırmak ve insanlarla iletişimi geliştirmek için günümüzde önemli bir rol oynamakta. Bu düşünceye katılan eğitimciler ve ebeveynler çocukların gelişimi için sürekli yeni yöntemler geliştiriyorlar.

Amerika’da yapılan araştırmalarda aralarında Bombom’un da bulunduğu pek çok web tabanlı oyun dikkat çekici sonuçların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Ayrıca bilişsel becerilerin gelişmesinde de rol oynayan oyunlar dikkat ve konsantre problemi yaşayan öğrencilere de eğlenceli bir çözüm kaynağı sunuyor.

Birçok silah ile birlikte doğru bölgenin seçilmesini gerekli kılan Bombom oyununun başarısı oyuncuların okulda öğrendikleri fizik kurallarını uygulayarak daha iyi kavramalarına yardımcı olmalarında saklı. Böylelikle eğlenirken öğrenen çocuklarının zeka gruplarını daha iyi kullanmaları sağlanıyor.

Hemen Bombom’a katılmak için burayı tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir