Kadınlar Tarafından Bombom’a İlgi Artıyor

Online oyun sektöründen öncü kuruluşlardan olan 337.com‘un yaptığı bir açıklamaya göre bazı online oyunların neredeyse yarısını kadın oyuncular oluşturuyor.
Tarayıcı tabanlı online oyunların çıkışından bu yana toplum üzerindeki olumsuz etkileri öne çıkıyordu. Hızla gelişen online oyunlar bu olumsuz etkiyi ortadan kaldırarak aksine, online oyunlar çok çeşitlilik göstermekte ve oyuncu gruplarını farklı tanımlamaktadırlar.
Bir çok online oyun firması kadın oyuncuların potansiyelini keşfetmekte ve kadınların sevebileceği sosyal içerikli oyunlar geliştirmektediler. Çinli oyun üreticisi Elex tarafından yayınlanan ve çok beğeni toplayan Bombom 3,5 milyondan fazla oyuncusu ile dünya çapında bir başarı elde etmiştir. Oyunda dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de oyuncuların %50‘si kadınlardan oluşmaktadır. Bu da Bombom‘u diğer oyunlardan farklı kılmaktadır.
Peki kadınların ilgisini Bombom nasıl bu kadar çekebiliyor? Cevap çok basit. Bombom geleneksel oyunların dışında bir çok farklı silaha sahip. Evlilik, buzdolabı, tuvalet temizleyici ve hoş manzara gibi fonksiyonları ile kadınların ilgisini bu denli çekmeyi başaran Bombom iki oyuncu yan yana mücadele ettiği zaman ortak ittifak oluşturma olanağını oyunculara sağlıyor. Ayrıca Bombom oyunculara her tarzda ve renkte bir çok giysi modeli sunuyor. Oyunun Tükçe versiyonunda yapılan Güzellik yarışması binlerce katılım almıştı. Kısacası online oyunlarda erkeklerin hakimiyeti artık söz konusu değil. Siz de bu kadar ilgi gören Bombom’a katılmak için hemen tıklayın.

Kadınlar Tarafından Bombom’a İlgi Artıyor” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: İyiki Doğdun Bombom - Oyun Kolu - Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir