Bombom Oyuncuları Sosyalleşiyor

Online oynanana oyunlar hakkında yapılan bir araştıma sonucuna göre FPS oyun talebi artık daha az ön planda ve yerini çok oyunculu oyunların yerine bırakmaya başlamış durumda.

Özellikle MMO oyuncuları hakkında çıkan söylentilerin ne kadar olumsuz olduğunu duymuşsunuzdur. Sürekli bilgisayar başında oturuyoru, evden dışarı çıkmıyor gibi sürekli şikayetçi olan ebeveynlerle hepimiz karşılaşıyoruz. Ama durum gerçekten böyle mi?

Bunun için yapılan pek çok araştırma sonucu bilgisayar oyunlarının oyuncuların sosyal yaşamını azaltarak insanlarla iletişimine zarar verdiği ortaya çıkmıştır. Fakat son zamanlarda ortaya çıkan online çoklu oyunculu oyunların popülerliğinin artması sonucu oyuncuların daha sosyal ve girişken olduğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle online oyunları sosyal etkinliklere yol gösteren bir etken olarak algılayabiliriz.

Oyunun türüne ve amacına bağlı olarak MMORPG türündeki oyunların etkileri olumlu olabiliyor. Diğer insanlar ile karşılıklı olarak oyunlar oynamak sosyal ilişkileri geliştirerek gelecekte o kişi ile birlikte ortak çalışmalar yapmayı veya paylaşımı kolaylaştırıyor.

Hem eğlenceli hem de sosyal etkinlik olarak değerlendirebileceğimiz oyunlardan bir tanesi olan Bombom son günlerde bu konuda adını duyurmuş durumda. Rakipleriniz ile teke tek veya dörtlü gruplar halinde mücadele seçenekleri sunan Bombom tüm dünyadan insanlarla iletişim kurmanıza ve stratejinizi geliştirmenize olanak sağlıyor. Hatta belirli bir seviyeden sonra karşı cinsler ile kurduğunuz iletişim sonucu oyun içerisinde evlilik bile gerçekleştirebilirsiniz.

Hemen Bombom oyununu oynamak için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir