Büyüyen Elektronik Sporu ve Oyun Pazarındaki Açılış Sayfası Turu

Şimdiye kadar, web oyun çevresindekı pazarda olması gereken rol yapma, strateji ve e-spor doprudan pazarda bağımsızlığını kazanmıştır. Elektronik sporun gelişen etkisiyle web sitesindeki oyunlar günden güne popülerleşmektedir. Oyuncuların oyundan beklentisi yüksek olsa da bu beklentileri karşılamak çok zordur. Web sitesi oyunları, çatışmayı teşvik eden elektronik oyunları içeren bir hobidir ve düşünce yeteneğini arttırır.

Son zamanlarda birçok oyun geliştirici, oyuncuların ihtiyaçlarını karşılamak için çok sayıda web oyunlarını kendi marketlerinde geliştirdiler, oyunların hikaye ve içeriklerini geliştirdiler, bununla beraber mükemmel savaş simülasyonu yaptılar. Fakat bütüne bakılırsa web oyunları hala oyuncuların isteklerini karşılamıyor. Özellikle web oyunu şirketlerine bakılırsa oyuncuların en çok önemsediği şey savaş simülasyonudur. Markette yerini sağlamlaştırmak istedikleri web oyunlarinda simülasyonu geliştirmek anahtarlardan bir tanesidir.
Aslında birçok oyun bu fikri benimsedi ve başarıya ulaştı. Mesela “Bombom” Brezilyanın en büyük oyun sitesi 337.com da Q sürümü uzaktan atış oyunu ortamını kurdu . Fortress ve MapleStory oyunlarının birleşimiyle ortaya çıkan şehir yıkmayla ilgili oyun Brezilya ve Türkiye marketine hızla yayıldı. Bombom aleminde adil bir savaş sisteminin yanı sıra toplu savaş sistemi de oyuncuları tatmin etti . Web sayfasındaki atış oyunu karşılıklı çarpışma sisteminin önemini arttırdı. Geleneksel spor oyunlarında her tur durumunda butun rolleri sıfırlamaktansa oyun karakterinin her zaman sürekliligi vardir.

Web oyun ve elektronik oyunlar pazarinin başında yer alan Bombom kısa zaman önce resmi olarak 2011 WCG tarafından geçerli kabul edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir