Diablo 3 İncelemesi

diablo-3-inceleme

Bu konumuzda oyun takipçileri için ufak bir Diablo 3 İncelemesi gerçekleştirmeye çalışacağız. İlk çıktığı zamanlarda bilgisayar kullanıcıları arasında süre gelen bir ayrışmanın olduğunu söylememiz de yarar var. Bu ayrışma içerisinde bazı kesimler Diablo 3’ü severken, diğer kesimde yer alanlar oyuna oldukça karşıydılar.

Kişiler tarafından oyunun ilk versiyonları üzerinden bu kadar zaman geçmiş olması nedeniyle büyük eleştiriler yapılacak gibi göründüğünü şimdiden söyleyebiliriz. Oyun içerisinde hataların yer alması durumunda nasıl eleştirilerin geleceğini siz düşünün. Şunu belirtmemiz gerekiyor ki, incelemeyi hazırlama esnasında yazar olarak bu oyun konusunda pek sempatim ya da antipatim bulunmadığı için tarafsız biçimde bildiklerimiz kadarıyla sizlere bir şeyler yazmaya gayret göstereceğim.

Diablo 2 oynayanların bileceği üzere Mphisto, Ball ve Diablo’nun yenilmesinden bu yana yaklaşık olarak 20 yıl geçmiştir. Fakat ortaya çıkan yeni bir kötülüğün gelmekte olduğu söylentisi üzerine maceraya tekrardan atılıyoruz. Gelişmiş teknolojinin vermiş olduğu sinematikler sayesinde hikayeyi kaliteli grafikler eşliğinde takip edebiliyorsunuz. Ayrıca akıllara gelebilecek olan sorulardan bir tanesi olarak Diablo 3’ün internet bağlantısı tarafından oynanabiliyor olması. Bununla birlikte PC versiyonlarında yer almakta olan Auction House sistemi konsollarda bulunmamaktadır.

Saldırıların ayrı ayrı tuşlara atanmış olması karşımıza çıkan farklılıklar arasında yer alıyor diyebiliriz. Bu sebeple konsol üzerinde oynayacak olan kişilerin klavye ya da fare kullanmayı dert edeceklerini düşünmüyorum. Konsol versiyonunda ayrıca arkadaşlarınızla ekran bölünmesi gerçekleştirmeden aynı anda dört kişi olarak oynayabilmeniz. Bu da maceraya ayrı bir tat veriyor diyebilirim. Gelecek günlerde sizlere daha farklı inceleme yazılarını sunmaya çalışacağım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir