DotA 2 – DotA Eğlencesi Devam Ediyor

Dota 2
Bağımlılık derecesinde sevdiğiniz bir oyun oldu mu? Şimdi olmasa bile hayatınızın bir dönemin online oyunlardan birini oynamışlığınız vardır. Dünyada online oyun denilince akla ilk gelen şirketlerden biri olan Blizzard, World of Warcraft ile herkesi büyülemeye devam ediyor. Yıllardır Warcraft oynayanların bildiği bir mod olan DotA efsane olma yolunda ilerliyor. DotA aslında ‘Defense of the Ancients’ kelimesinin kısaltılmış hali. Eğer online oyun oynayan birine ‘Defense of the Ancients’ oynadın mı diye sormayın sakın. Tüm dünya gibi online oyun severlerde bu oyunu DotA olarak biliyor. En fazla 5 adama sahip 2 grubun savaştığı oyun ortalama 40 dakika sürüyor. Her kullanıcı kendine özgü bir kahraman seçerek oyuna başlıyor. Her iki grup birbirinin bölgesini yıkmaya çalışıyor ve her kullanıcı kendi kahramanını geliştirmeyi hedefliyor. Kahramanların kendine özgü özelliklerini bilmek şart. Bu özellikleri kullanarak karşısındaki kahramana zarar verebiliyor. DotA oynayan biri oyun için ‘sadece bir oyun’ diyemez. Oyun oynandıkça bir oyundan öte bir çılgınlığa dönüşüyor.

Yakında Blizzard bir kenara çekilerek DotA’nın kontrolü Valve’ye verecek. Dünyada Half-Life ve Counter-Strike gibi başarılı oyunlara adını yazdırmış olan Valve bundan böyle DotA 2 ile piyasalarda olacak.
Dota 2

DotA evreni, Valve çatısı altında, yeni bir grafik kalitesi ve ekstra detaylar ile birlikte yeniden toplanıyor! Bu evrene dahil olanlar için zaten büyük bir haber bu ama olmayanlar da olaya kulak kabartsalar iyi olur. Oyun dünyasının en popüler kulvarlarından birisinden bahsediyoruz ne de olsa.
Dota 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir