Etiket arşivi: 337.com

IK (Immortal King) Burçları Kutluyor

Immortal King (IK) oyunu içerisinde  Kova Burcu kutlamaları gerçekleşecek. Kutlamalar 20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek ve oyunun yayıncısı Elex-Tech tarafından sağlanacak.

Oyunun teması Yunan mitolojisine dayandığı için IK kutlamaları burçlara dayanıyor. Azizler, savaşçılar ve burç kahramanları ile daha da geliştirilen oyun tarihe meraklı kullanıcıların ilgisini daha çok çekiyor.

Kova burcu kutlamalarına katılmak isteyen oyuncular 20 Ocak ile 18 Şubat tarihleri arasında oyuna 1000 altın yükleyerek Kova Burcu savaşçısı kazanabilir. Ayrıca oyunda Kova Savaşçısı dağıtımı tanamlandıktan sonra bir süre hediye verilmeyeceği duyuruldu.

Kova Burcu Oyunda Ne Gibi Değişikliklere Neden Olacak? :

  • Buz saldırısı yapabilen azizler
  • Özel askeri güçlere sahip kahramanlar
  • Çok özel güçlerle donatılmış askerler

Yayınladığı oyunların tümünde bu tür aktiviteler düzenleyen Elex-Tech aynı zamanda Bombom, Sezar gibi oyunların da yayıncısı. Geçtiğimiz hafta Bombom oyununun yıldönümü için kutlama ve aktiviteler yaptığını da şu yazımızda duyurmuştuk.

Bombom İle Eğlenerek Öğrenin

Yapılan araştırmalara göre video oyunlarının “çoklu zeka”yı geliştirmeye yardımcı olduğu doğrulandı.

Profesör Howard Gardner’ın dediğine göre “Her kişinin en az sekiz ayrı zeka çeşidi var ve her kişi belli zeka gruplarını diğer gruplardan daha fazla geliştiriyor.” Buna “çoklu zeka” deniyor. Bu konuda bilgili olan kişiler çocukların ve gelişmekte olan gençlerin çeşitli zeka türlerini kullanabilmeleri için çalışmalar yapıyorlar.

Video oyunları sosyal ilişkiler kurmak, öğrenimi kolaylaştırmak ve insanlarla iletişimi geliştirmek için günümüzde önemli bir rol oynamakta. Bu düşünceye katılan eğitimciler ve ebeveynler çocukların gelişimi için sürekli yeni yöntemler geliştiriyorlar.

Amerika’da yapılan araştırmalarda aralarında Bombom’un da bulunduğu pek çok web tabanlı oyun dikkat çekici sonuçların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Ayrıca bilişsel becerilerin gelişmesinde de rol oynayan oyunlar dikkat ve konsantre problemi yaşayan öğrencilere de eğlenceli bir çözüm kaynağı sunuyor.

Birçok silah ile birlikte doğru bölgenin seçilmesini gerekli kılan Bombom oyununun başarısı oyuncuların okulda öğrendikleri fizik kurallarını uygulayarak daha iyi kavramalarına yardımcı olmalarında saklı. Böylelikle eğlenirken öğrenen çocuklarının zeka gruplarını daha iyi kullanmaları sağlanıyor.

Hemen Bombom’a katılmak için burayı tıklayın.

Kadınlar Tarafından Bombom’a İlgi Artıyor

Online oyun sektöründen öncü kuruluşlardan olan 337.com‘un yaptığı bir açıklamaya göre bazı online oyunların neredeyse yarısını kadın oyuncular oluşturuyor.
Tarayıcı tabanlı online oyunların çıkışından bu yana toplum üzerindeki olumsuz etkileri öne çıkıyordu. Hızla gelişen online oyunlar bu olumsuz etkiyi ortadan kaldırarak aksine, online oyunlar çok çeşitlilik göstermekte ve oyuncu gruplarını farklı tanımlamaktadırlar.
Bir çok online oyun firması kadın oyuncuların potansiyelini keşfetmekte ve kadınların sevebileceği sosyal içerikli oyunlar geliştirmektediler. Çinli oyun üreticisi Elex tarafından yayınlanan ve çok beğeni toplayan Bombom 3,5 milyondan fazla oyuncusu ile dünya çapında bir başarı elde etmiştir. Oyunda dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de oyuncuların %50‘si kadınlardan oluşmaktadır. Bu da Bombom‘u diğer oyunlardan farklı kılmaktadır.
Peki kadınların ilgisini Bombom nasıl bu kadar çekebiliyor? Cevap çok basit. Bombom geleneksel oyunların dışında bir çok farklı silaha sahip. Evlilik, buzdolabı, tuvalet temizleyici ve hoş manzara gibi fonksiyonları ile kadınların ilgisini bu denli çekmeyi başaran Bombom iki oyuncu yan yana mücadele ettiği zaman ortak ittifak oluşturma olanağını oyunculara sağlıyor. Ayrıca Bombom oyunculara her tarzda ve renkte bir çok giysi modeli sunuyor. Oyunun Tükçe versiyonunda yapılan Güzellik yarışması binlerce katılım almıştı. Kısacası online oyunlarda erkeklerin hakimiyeti artık söz konusu değil. Siz de bu kadar ilgi gören Bombom’a katılmak için hemen tıklayın.

Immortal King (IK) İle 1 Milyon TL Kazanma Şansı

Immortal King (IK) 2012 yılına girmeden başarıyla oyun severlerin karşısına çıktı. İstanbul ve diğer diğer büyük şehirlerde posterlerinin gösterildiği IK 20 binden fazla 50 TL değerindeki ödüller dağıtmaya başladı. İnternet kafelerde düzenlenen etkinliklerde dağıtılan ödüller sahiplerini buluyor.

Bombom üretisi olan 337.com içerisinde bir çok oyun türünü barındıran gelişmiş bir oyun portalıdır. İngiltere, Hollanda, Portekiz, İspanya, Almanya, Brezilya Türkiye ve Çin gibi ülkelerin oyun piyasasında büyük bir yer kaplayan 337.com‘un oyuncu kitlesi 10 milyonu aştı. Günlük ziyaretçi sayısı 1 milyondan fazla olan Çinli şirket,  Türkiye’de Bombom’dan sonra Immortal King (IK) ile ismini duyuracağa benziyor.

Immortal King (IK) ilk SLG-RPG oyunu olarak karşımıza çıkan Yunan mitolojisindeki 3 tanrı hikayesini yansıtıyor. Poseidon, Zeus ve Hades ismindeki tanrıların güçleri ile kötü tanrılara karşı meydan okuyarak kendinizi geliştiriyorsunuz. Türkiye pazarına girmeden önce oyunun kullanıcı sayısı 50 binden fazlaydı ve Türkiye’deki oyuncu kitlesi ile bu sayı 2 katına yaklaşacağa benziyor. Athena, Medusa ve Apollo gibi kötü güçlere karşı meydan okumaya hazırsanız buraya tıklayarak hemen Immortal King (IK) oyununa kayıt olun.