Etiket arşivi: angry birds

The Heist Angry Birds’ü Geçebilecek mi?

Yeni bir oyun olan ve geçtiğimiz günlerde App Store’da satışa sunulan The Heist oyunu Angry Birds’ün tahtına aday gibi görünüyor. The Heist oyunu kısa süre içerisinde birçok kişi tarafından indirilerek en popüler ücretli oyunlar arasına girmeyi başardı.

Satışa sunulduğu ilk gün 25 bin kişi tarafından indirilirken, bir sonraki gün 89.800 indirilme sayısına ulaştı ve bir önceki günü 3,5’a katladı. Oyun hakkında yapılan incelemelerde ilginç bir detay gözlerden kaçmadı. 24 saat 86.400 saniye ise The Heist oyunu satışta olduğu 2. günde her saniye indirildi. Bunun sonucu olarak ilk iki gün 100 bin dolarlık bir gelir elde edildi.

The Heist önümüzdeki günlerde rekorlarıyla bilinen Angry Birds’ün önüne geçip geçemeyeceği ise merak konusu. The Heist oyununu telefonunuza indirmek için buraya tıklayarak App Store sayfasına ulaşabilirsiniz.

Angry Birds Rio 10’da 10 Yaptı


Kızgın kuşların saltanatı devam ediyor. Geçtiğimiz ayın sonuna doğru yayınlanan Angry Birds Rio 10 günde 10 milyon kez indirilerek hak ettiği yeri korumaya devam ediyor. Angry Birds Rio aslında 15 Nisan tarihinde vizyona giricek olan bir sinema filmi. Oyunun 10 günde elde ettiği indirme sayısına bakılarak yüksek izleyici sayısına da ulaşacağı düşünülüyor.

Angry Birds yapımcısı Rovio firması Twitter hesabı üzerinden kullanıcılarına şöyle seslendi, “10’da 10… Angry Birds Rio tüm rekorları kırıyor. Tüm hayranlarımıza kocaman teşekkürler!”. Angry Birds Rio oyunu Android için Amazon’da açılan sayfada ücretsiz olarak sunulurken, Apple Store’da 0,99 dolara satılıyor.