Etiket arşivi: araba oyunu

Yeni Çıkan Araba Oyunları

Araba Oyunları

Bilgisayar oyunlarının ilk varolduğu günlerden beri oyun dünyasının vazgeçilmez kategorisi olan araba oyunları, gelişen ve yenilenen teknolojiye paralel olarak gelişim göstermeye devam ediyor. Günümüzde piyasaya çıkan araba oyunları, eski dönemlerdeki ilk örneklerinin aksine artık daha eğlenceli ve daha gerçekçi. Oyunkolu olarak flash ve html5 versiyonlarını ele alacağımız araba oyunları dünyasının yenilerine bir gözatalım; Okumaya devam et

En Güzel Araba Oyunları

Araba Oyunları

Araba Oyunları

2008 yılından günümüze kadar kesintisiz olarak flash oyun, unity3d oyun, shockwave oyun, html5 oyun gibi bir çok farklı tarzlara sahip olan oyunları sizler ile buluşturmakta olduğumuz sitemizdeki Araba Oyunları kategorimizden bu tanıtım yazımızda sizlere söz edeceğiz.

Özellikle erkek çocuklarının veya gençlerinin severek oynadığı araba oyunları uzun yıllardır bir çok oyun cihazlarında veya cep telefonlarında oynandığı gibi bilgisayarınızdan sitemiz içerisinde kolay bir şekilde oynanılabilmektedir. Yarış, Drift, Park Etme, kamyon, taşımacılık, kaçış gibi özelliklere sahip olan oyunlarımızın içerisinde sizlerde kendi sevdiğiniz tarzlarda oyunları bulabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Okumaya devam et

Tokyo Drift – Dünyanın En Hızlısı Olun

Harika ve hızlı bir yarışa var mısınız? Kazanmaya hazır mısınız?Tokyo Drift

Araba oyunları içinde her zaman için hızlı ve zorlu oyunlar çok daha ilgi görmüş, sevilmiştir. Bu oyunların diğer oyunlara göre sevilmesinin sebebi elbetteki bir çok kişinin her zaman için daha süratli gitmeyi sevmesi ve hız tutkusu bulunmasından kaynaklanmaktadır. Hız riskli ve tehlikeli bir olay olarak bilinmektedir. Elbetteki öyledir ancak dikkatli olunduğunda ve gerekli her önlem alındığında hız yapmak başak hiç bir şekilde aynı tat alınamayacak bir zevktir.  Normal trafik akışında hız yapmak mümkün olmasa bile bunu bir hobi haline getirmiş kişilerde yarışlar düzenlenmekte ve bu yarışlarda ibrenin sonuna kadar yolda ilerlenmektedir.

Trafikte bile ara ara görebildiğimiz süratli kişilerin diğer kişilere de zarar verebileceği ihtimali herkesin bildiği bir gerçektir. Bu nedenle her ne kadar profesyonel bir şoför olunsa bile hızı trafikte uygulamak doğru olmayacaktır. Hız yapılabilecek yerler genellikle halka açık olmayan, kapalı yerlerden ibaret olmalıdır. Ancak yinede bu bölgelerde bile araba ve sürüş ile ilgili gerekli tüm önlemleri alabilmek gerekmektedir. İnternet üzerinde kısa bir araştırma yapıldığında kapalı alanda yapılan yarışlarda bile ciddi anlamda büyük kazaların meydana geldiği görülebilmektedir. Fakat eğer hala hız tutkunuz varsa ve siz bunu güvenli bir alanda yapmak istiyorsanız sitemizdeki oyunlar içinden herhangi birini oynayabilirsiniz.

Okumaya devam et

Araba Kursu – Kaza Yapmayın ve Dikkatlice Kazanın!

Dikkatlice araba kullanabileceğinize emin misiniz? Eğer eminseniz bile yinede bir kez daha düşünün çünkü bu oyun hepsinden daha zor!Araba Kursu

Araba kullanmak marifet isteyen bir şey olmasa bile gerçekten normal şartlarda yapılabilecek bir şey değildir. Doğru bir şekilde gösterdiğinde belki herkes arabayı çalıştırıp bir iki metre kadar yürütebilir fakat trafik içinde araba sürmek bundan çok daha farklı bir durumdur. Bu nedenle çok dikkatli olmak gerekebilmektedir, araba sadece çalıştırmaktan ibaret değildir. Düzenli bir kalkış yapan bir kişinin 5 dakika sonra kaza yapıp yapmayacağı belli değildir. Çünkü eğer usta ve gerektiği gibi bir şekilde araba sürülmesi isteniyorsa araba kullanmanın her şartına uymak gerekmektedir. Aksi halde her şey düşünüldüğünün tam tersinde gidebilir.

Vitesleri yerinde atmak, tam zamanında hız kesebilmek, güvenli kalkışlar ve duruşlar yapabilmek, hız kontrolünü sağlayabilmek ve bunların hepsini yaparken diğer arabaların durumunu gözetlemek gerekmektedir. Anlayabileceğiniz üzere araba kullanabilmek gerçekten düzenli eğitim alınmadığında herkes için çok zor olabilecektir. Tabiki bunların hepsini söylüyor olmamız sizleri trafikten korkutmak için bir neden olmamalıdır. Çünkü doğru bir araba kursu eğitimi alan kişiler artık araba kullanmayı bilinç altına yerleştirirler. Bu sayede kişinin aklı başka yerde olduğu halde trafikte her şeye dikkat ediyormuş gibi yolunu sürdürebilir.

Okumaya devam et

Araç Patlatma – Aracınızı Geliştirin ve Şampiyon Olun

Sürekli geliştirmenin mümkün olduğu harika araçlarla oynamak ve savaşmak ister misiniz? Uzun bir macera sizi bekliyor.Araç Patlatma

Araç patlatma oyunları son iki sene içerisinde bir hayli moda olmuştur.  Bir çok bilgisayar oyunun da bu oyunları tanımış olduk,  araçlarla yapılan oyunların hani kategoride olursa olsun hep eğlenceli olduğunu biliyoruz. Sonuç itibariyle kendimizi bir araba kullanıyor gibi hissediyoruz. Oldukça yaratıcı olan araç patlatma oyunları stratejik yapılar içermektedir. Doğru yapılandırılmış bir araç ile diğer tüm araçları ortadan kaldırabilmek mümkündür. Peki bu oyunların konusu nedir? Ne yapmak ve ne başarmak gerekmektedir?

Bu oyunlarda sahip olduğunuz arabaların bir sağlık derecesi bulunuyor; çevrenizde ise sizlere karşı savaş veren bir çok araba daha bulunuyor. Arabanızla diğer arabalara çarparak o arabaların sağlığınızı bozmalı böylece araçları patlatmalısınız. Tabiki sadece siz saldırı yapmıyorsunuz, çevre de bulunan araçlar da tıpkı sizin gibi savaş vermekte ve profesyonel olarak saldırı yapmaktadır. Araba oyunları içinde popüler yapıya ulaşmış olan bu oyunlar içinde arabalarınızı sürekli olarak geliştirmeniz de gerekiyor. Böylece sizlere çarpan arabalara karşı daha büyük bir defans oluşturabilir hatta arabalara çarptığınızda da daha büyük hasarlar verebilirsiniz. İşte sizlere sunmuş olduğumuz oyunda da  tıpkı bu anlattıklarımızı yaşayacaksınız.

Okumaya devam et

Maket Otomobil – Boşluktan Uzak Durun ve İlerleyin

Maketten bir otomobille uzun yollar boyu ilerlemeniz ve büyük bir korku, heyecan ile bitiş çizgisine ulaşmanız gerekiyor.Maket Otomobil

Kartondan, kağıttan yapılmış şeyler her zaman çok daha heyecan verici olmuştur.  Her küçük çocuk belli bir dönüm boyunca kağıttan uçaklar uçurmuş ya da gemiler yaparak su da yüzdürmüştür. Elbetteki bu süreç çok uzun zaman boyu devam etmemektedir. Çünkü bildiğimiz üzere kağıt ya da kartondan yapılan oyuncaklar kalıcı olamayacak kadar dayanıksız yapılardır. Fakat insan ne kadar büyürse büyüsün hiç bir zaman bu oyuncaklar önemini yitirmez. Çeşitli filmlerde bile hala çok büyük yaştaki insanların ofislerde kağıt uçaklar attığını bariz bir şekilde görebiliriz.

Tabiki bunların hepsini yaptık ama daha önceden bir maketten otomobil yapan kişi sayısı çok azdır. Çünkü yapısal gereği bir otomobili kağıttan yapmak çok kolay olmayacaktır. Fakat yaptığımız diğer oyuncaklar gibi bir de araba yapılmasını istemez miyiz? Herkes önüne gelen basit bir kağıttan insanları eğlendirebilecek güzel oyuncaklar yapmayı ister. Eğer küçüklüğünüzde sizlerde bunlarla ilgilendiyseniz mutlaka ki özlüyorsunuzdur .  Henüz çocuksanız da sitemizde bulunan bu harika oyun sizlere çok iyi bir başlangıç sağlayacaktır.

Okumaya devam et