Etiket arşivi: araba sürme oyunu

Araba Kursu – Kaza Yapmayın ve Dikkatlice Kazanın!

Dikkatlice araba kullanabileceğinize emin misiniz? Eğer eminseniz bile yinede bir kez daha düşünün çünkü bu oyun hepsinden daha zor!Araba Kursu

Araba kullanmak marifet isteyen bir şey olmasa bile gerçekten normal şartlarda yapılabilecek bir şey değildir. Doğru bir şekilde gösterdiğinde belki herkes arabayı çalıştırıp bir iki metre kadar yürütebilir fakat trafik içinde araba sürmek bundan çok daha farklı bir durumdur. Bu nedenle çok dikkatli olmak gerekebilmektedir, araba sadece çalıştırmaktan ibaret değildir. Düzenli bir kalkış yapan bir kişinin 5 dakika sonra kaza yapıp yapmayacağı belli değildir. Çünkü eğer usta ve gerektiği gibi bir şekilde araba sürülmesi isteniyorsa araba kullanmanın her şartına uymak gerekmektedir. Aksi halde her şey düşünüldüğünün tam tersinde gidebilir.

Vitesleri yerinde atmak, tam zamanında hız kesebilmek, güvenli kalkışlar ve duruşlar yapabilmek, hız kontrolünü sağlayabilmek ve bunların hepsini yaparken diğer arabaların durumunu gözetlemek gerekmektedir. Anlayabileceğiniz üzere araba kullanabilmek gerçekten düzenli eğitim alınmadığında herkes için çok zor olabilecektir. Tabiki bunların hepsini söylüyor olmamız sizleri trafikten korkutmak için bir neden olmamalıdır. Çünkü doğru bir araba kursu eğitimi alan kişiler artık araba kullanmayı bilinç altına yerleştirirler. Bu sayede kişinin aklı başka yerde olduğu halde trafikte her şeye dikkat ediyormuş gibi yolunu sürdürebilir.

Okumaya devam et