Etiket arşivi: bombom

Bombom Dünya Kupası

2012 yılının yaz tatiline yaklaştığımız son günlerde çocukların oyun oynamaya daha çok vakit harcadığının farkındasınızdır. Geçen yıl ilki düzenlenen Bombom Dünya Kupası 2012 yılında da başlıyor.  Bombom Dünya Kupasına hazırsanız Krallık sizi bekliyor.  Eğlenceli olacağa benzeyen şenlikte oyuna giriş yapanları hoparlör, sentezleme taşı, kutsallık sembolü, yüzük gibi sürpriz hediyeler bekliyor.

8-17 Mayıs tarihleri arasında dağıtılmaya başlanacak hediyeleri kazanmak için oyuna giriş yapmanız, yarışma katılım madalyası toplamanız gibi bazı kuralları gerçekleştirmeniz gerekiyor. 14-20 Mayıs tarihleri arasındaki haftalık sıralamada ilk 10 kişi arasına giren bombom oyuncusu en iyi silah ile ödüllendirilecek.

İyiki Doğdun Bombom

2011 yılında hayran kitlesi çok büyük sayılara ulaşan Bombom ilk yaşını doldurdu. Üreticisi Elex-Tech sayesinde 2011’de Türkiye’ye gelen Bombom ilk yaşını eğlenceli etkinliklerle kutlamayı planlıyor. 12-31 Ocak 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek olan oyun içi etkinliklerde oyunculara çeşitli hediyeler verilecek.

Hediyeleri kazanmak için bazı etkinliklerde sadece oyuna giriş yapmanız yeterli olacak. Diğer güzel hediyeler için ise özel görevleri tamamlamalısınız. Ocak ayı boyunca devam edecek etkinliklerde siz de yerinizi alın.

Bombom’un ülkemizde yaklaşık olarak 2,5 milyon oyuncusu mevcut. Oyunda erkekler kadar bayanların da yer aldığını şu yazımızda belirtmiştik.

Bombom ilk yıldönümünü kutlarken Çinli oyun şirketi 337.com’da da gelişmeler devam ediyor. Bombom’un yayıncısı olan Elex Rusya, Hindistan, Brezilya ve Avrupa oyun pazarında önemli bir yere ulaştıktan sonra Türkiye’deki hedefine yöneldi.
Etkinlikler hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Bombom Oyna

Bombom: Yaratıcılık Durağı Yarışması

337.com tarafından online oyun piyasasına sürülen Bombom yeni düzenlenen Yaratıcılık Durağı adlı yarışmasında hediyeler dağıtmaya hazırlanıyor. 11 Kasım 2011 ve 11 Şubat 2012 tarihleri arasından devam edecek olan yarışmada oyuncuların sunduğu yaratıcı düşünceler değerlendirmeye alınacak.
Oyun ile ilgili yeni düşüncelerini sunan ve dereceye giren oyuncular çeşitli hediyeler ile ödüllendirilecek. Yarışmanın ilgi çekici tarafı ise oyuncuların diledikleri özellikleri oyuna gerçekten ekletebilme şansına sahip olmaları. Bu yarışmada oyun için yeni donanımlar, giysiler, haritalar, silahlar ve karakterler tasarlayabilirsiniz.
Facebook’ta düzenlenecek olan yarışma “beğen” sayısına ve diğer oyuncuların yorumlarına göre değerlendirilecek. Yurtdışındaki adı DDTank olan  Bombom’un Türkiye’ de 2,5 milyondan fazla oyuncusu mevcut.
Basitçe tanımlarsak bulunduğun yerden en uygun silahla rakibini vurma amacı ile oynanan oyunun temel fizik kurallarına dayandığını söyleyebiliriz. Bu yüzden oyuncuların koordine etme ve odaklanma yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olan Bombom’un yaratıcılık ile ilgili bir yarışma düzenlemesi pek de şaşırtıcı değil. Ayrıca yarışmaya katılmak için çizim yeteğinizin olması gerekmiyor fikirlerinizi anlatarak da yarışmaya katılma şansınız var.
Yarışma hakkında detaylı bilgi için 337.com veya Facebook etkinlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Henüz Bombom üyesi değilseniz hemen üye olmak için buraya tıklayın.

Bombom Oyuncuları Sosyalleşiyor

Online oynanana oyunlar hakkında yapılan bir araştıma sonucuna göre FPS oyun talebi artık daha az ön planda ve yerini çok oyunculu oyunların yerine bırakmaya başlamış durumda.

Özellikle MMO oyuncuları hakkında çıkan söylentilerin ne kadar olumsuz olduğunu duymuşsunuzdur. Sürekli bilgisayar başında oturuyoru, evden dışarı çıkmıyor gibi sürekli şikayetçi olan ebeveynlerle hepimiz karşılaşıyoruz. Ama durum gerçekten böyle mi?

Okumaya devam et

Bombom İle Eğlenerek Öğrenin

Yapılan araştırmalara göre video oyunlarının “çoklu zeka”yı geliştirmeye yardımcı olduğu doğrulandı.

Profesör Howard Gardner’ın dediğine göre “Her kişinin en az sekiz ayrı zeka çeşidi var ve her kişi belli zeka gruplarını diğer gruplardan daha fazla geliştiriyor.” Buna “çoklu zeka” deniyor. Bu konuda bilgili olan kişiler çocukların ve gelişmekte olan gençlerin çeşitli zeka türlerini kullanabilmeleri için çalışmalar yapıyorlar.

Video oyunları sosyal ilişkiler kurmak, öğrenimi kolaylaştırmak ve insanlarla iletişimi geliştirmek için günümüzde önemli bir rol oynamakta. Bu düşünceye katılan eğitimciler ve ebeveynler çocukların gelişimi için sürekli yeni yöntemler geliştiriyorlar.

Amerika’da yapılan araştırmalarda aralarında Bombom’un da bulunduğu pek çok web tabanlı oyun dikkat çekici sonuçların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Ayrıca bilişsel becerilerin gelişmesinde de rol oynayan oyunlar dikkat ve konsantre problemi yaşayan öğrencilere de eğlenceli bir çözüm kaynağı sunuyor.

Birçok silah ile birlikte doğru bölgenin seçilmesini gerekli kılan Bombom oyununun başarısı oyuncuların okulda öğrendikleri fizik kurallarını uygulayarak daha iyi kavramalarına yardımcı olmalarında saklı. Böylelikle eğlenirken öğrenen çocuklarının zeka gruplarını daha iyi kullanmaları sağlanıyor.

Hemen Bombom’a katılmak için burayı tıklayın.

Kadınlar Tarafından Bombom’a İlgi Artıyor

Online oyun sektöründen öncü kuruluşlardan olan 337.com‘un yaptığı bir açıklamaya göre bazı online oyunların neredeyse yarısını kadın oyuncular oluşturuyor.
Tarayıcı tabanlı online oyunların çıkışından bu yana toplum üzerindeki olumsuz etkileri öne çıkıyordu. Hızla gelişen online oyunlar bu olumsuz etkiyi ortadan kaldırarak aksine, online oyunlar çok çeşitlilik göstermekte ve oyuncu gruplarını farklı tanımlamaktadırlar.
Bir çok online oyun firması kadın oyuncuların potansiyelini keşfetmekte ve kadınların sevebileceği sosyal içerikli oyunlar geliştirmektediler. Çinli oyun üreticisi Elex tarafından yayınlanan ve çok beğeni toplayan Bombom 3,5 milyondan fazla oyuncusu ile dünya çapında bir başarı elde etmiştir. Oyunda dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de oyuncuların %50‘si kadınlardan oluşmaktadır. Bu da Bombom‘u diğer oyunlardan farklı kılmaktadır.
Peki kadınların ilgisini Bombom nasıl bu kadar çekebiliyor? Cevap çok basit. Bombom geleneksel oyunların dışında bir çok farklı silaha sahip. Evlilik, buzdolabı, tuvalet temizleyici ve hoş manzara gibi fonksiyonları ile kadınların ilgisini bu denli çekmeyi başaran Bombom iki oyuncu yan yana mücadele ettiği zaman ortak ittifak oluşturma olanağını oyunculara sağlıyor. Ayrıca Bombom oyunculara her tarzda ve renkte bir çok giysi modeli sunuyor. Oyunun Tükçe versiyonunda yapılan Güzellik yarışması binlerce katılım almıştı. Kısacası online oyunlarda erkeklerin hakimiyeti artık söz konusu değil. Siz de bu kadar ilgi gören Bombom’a katılmak için hemen tıklayın.

Online Oyunlarda 337.com Başarısı

Türkiye’de yeni yeni oluşmaya başlayan online oyun sektöründe geçtiğimiz zamanlarda  faaliyete geçmeye başlayan ve kısa süre içinde büyük başarılara ulaşan yeni kurulmuş şirketler aslında ülkemizin dışında bir çok farklı ülkenin online oyun sektörlerini inceleyerek nasıl bir çalışma izleneceğine dair kararlar vererek büyük başarılara imza atmaktadır.

İnternet sitelerinini ziyaretçi takiplerini ölçmek için kullanılan Alexa ve Google Ad Planner‘ın son analizlerine göre oyun sektöründe öncü olan  Zynga listedeki sıralamasını terkedip alt sıralara düştü. Listede bulunan ilk yedi oyun kuruluşu arasında Brezilya’daki şirket O Jogos’un yine birinci olan sırasını terketmediğini görüyoruz.

Listede büyük bir dikkat çeken Çinli şirket 337.com. Yapılan araştırmalardan sonra Türkiye ve Brezilya gibi gelişmekte olan

ülkelerde geçtiğimiz zamanlarda yaygın bir şekilde faaliyet gösteren 337.com Hollanda, Almanya, Güney Amerika, İspanya, Polonya,  ve tabiki kendi ülkesi olan Çin gibi diğer ülkerin oyun sektörlerinde de büyük adımlar atmayı başardığını görüyoruz. Brezilya, Güney Amerikanın oyun sektöründe liderliğini sürdürmekte ve dünyadaki oyun sektöründe adı duyulmuş, iyi bir pozisyona sahiptir. Bu durumda Çinli şirket 337.com’un dikkatleri üzerinde toplaması ve Türkiye, Brezilya gibi gelişme sürecinde olan ülkelerin oyun sektörlerine yaptığı katkılar oyun dünyası için uluslararası anlamda görmezden gelinemeyecek örneklerden birisidir.

337.com’un hazırladığı ve sitemizde sizlere sunduğumuz oyunlardan birkaçı Bombom, Allods, Immortal King (IK) ve Sezar gibi çok beğeni gören oyunları var. Oyunkolu.com gibi daha bir çok oyun sitesi de bu oyunları yayınlıyor ve çok beğeni topluyor.

Sonuç olarak Google Ad Planner analizlerinden de gördüğümüz gibi ilk 1000 internet sitesi arasında 890. sıraya yükselen 337.com bulunduğu sektördeki liderleri geride bırakarak gelişmekte olan ülkelerin oyun pazarlarına hakim olma çabaları bize doğru yolda ilerlediğini gösteriyor.

Çin’in sessiz bir şekilde başarıları elde eden oyun şirketi 337.com gelişmekte olan ülkelerin oyun pazarlarındaki hızla ilerleyişinin göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyor ve hepsi birbirinden güzel oyunları oynarken 337.com kalitesini görmenizi diliyoruz.

Bombom

 

Gizemli diyarlarda geçen esrarengiz bir tarayıcı oyunu olan Bombom her geçen gün güncellenerek daha da keyifli bir hal alıyor. Immortal King (IK) ve Sezar gibi bir anda çok yüksek oyuncu kitlesini toplamayı başaran Bombom Dünya Şampiyonası ile daha da fazla ilgiyi üzerine çekebilmişti.

Çinli firma Beijing ELEX Teknoloji Limited Şirketi tarafından hazırlanan Bombom oyunu Türkçe dil desteği ile daha da basit bir hal alıyor. Yaklaşık 10 miyon kullanıcıya sahip Bombom oyununda karakterleriniz için çanta, gözlük, kıyafet ve daha bir çok aksesuar seçeneği sunuluyor. Karakterinizi düzenleme seçeneği yanında bir de savaş sırasında ortaya çıkan görsel efektler oyuna muhteşem bir hava katıyor.

Oyuncu sayısı her geçen saniye artan Bombom, 337.com tarafından sunulan web tabanlı ve tamamen ücretsiz bir oyundur.  Oyunkolu ekibi olarak oynamanızı kesinlikle tavsiye ettiğimiz Bombom oyununa sitemizden ulaşabilirsiniz.