Etiket arşivi: cars

Arabalar 2

Vizyondaki ve vizyona girmek üzere olan filmlerin oyunlarıyla sürekli karşınızda olmaya çalışıyoruz. Şimdi yeni bir oyun daha elimizde. Elimizde bulunan oyun Pixar yapımı, Walt Disney tarafından dağıtımı gerçekleştirilen bir animasyonun oyunudur. Yakın zamanda vizyona girmek üzere olan ve küçük çocukların çok sevdiği Arabalar 2 filminin flash oyunu Oyunkolu.com’da karşınızda. Çocukların izlediği Cars filmini ne kadar çok sevdiklerini farkettik ve onlar için sitemize flash oyununu getirdik. Umarız çocuklarımızın daha çok seveceği oyunlarla karşınızda oluruz. Şimdide bu güzel oyunumuzun içeriğinden biraz bahsedelim.

Oyunumuz bir bulmaca oyunu. Yani beyninizi çalıştırıp iyi bir beyin fırtınası yapmak için çok iyi bir seçenek. Oyuna play butonuna basıp başlayabilirsiniz. Size iki tane resim veriyorlar ve resimler arasındaki farklılıkları bulmanızı istiyorlar. Dikkat ederek iki resim arasındaki farklılıkları arayın. Farklılıkları bulduktan sonra bulduğunuz farklılığın üzerine gelip farenizle tıklayarak düzeltin. Oyunun alt tarafında ilk sekmede puanınız, ikinci sekmede bulunduğunuz bölüm, üçüncü sekmede zaman, dördüncü sekmede geriye kalan farklılık, beşinci ve son sekmede ise hata yapmak için kaç hakkınız kaldığı yazmaktadır. Onun yanındaki siyah butondan ise sesi açıp kapatabilirsiniz. Gördüğünüz gibi oyun çok rahat bir şekilde oynanabiliyor. Önemli olan dikkatli bir şekilde farklılıkları bulmak. Bölümler ilerledikçe oyun zorlaşacaktır, resimler karmaşıklaşacak ve yorulacaksınız. Farenizi resmin istediğiniz tarafına koyup oynayabilirsiniz. Oyunu nasıl oynamak istediğiniz size kalmış bir şeydir.

Birazda filmimizden bahsedelim. Piston Kupası’sını almayı hedefleyen amatör bir yarışcı yolunu kaybettiği için kendisini Radyatör Kasabası’nda bulur. Bu amatörün adı McQueen’dir. Sally adında güzel bir arabaya aşık olur ve buradaki en iyi arkadaşı Çekici Matter’dır. En sonunda onu bulan taşıyıcı kamyonu onu yarışa götürür. Fakat onu bekleyen kötü bir sürpriz vardır. Ekibi onu terk etmiştir ve sonunda da Radyatör Kasabası’nın sakinleri onun ekibi olur. Birinci olamamıştır fakat Kral adlı yarışçıya yardım ettiği için çok mutlu olmuştur. McQueen yarışta yaptığı bu davranış sonucunda herkesi kendine hayran bırakmıştır. Uzun bir süre herkes McQueen’e bir hayranlık duymuştur.

Oyunu tanıtmak amaçlı bu güzel yazımızı okuduktan sonra umarız ki oyunumuzu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Daha güzel oyunlarla ve yazılarla yeniden karşınızda olacağız. Oyunkolu.com iyi eğlenceler diler