Etiket arşivi: çıkış tarihi

LEGO Harry Potter: Yıl 5-7 ile Geliyor

LEGO Harry Potter: Yıl 1-4 ile başlayan Lord Voldemort macerası hız kesmeden devam ediyor. Dünya klasiklerine el atan Lego, Harry Potter: Yıl 5-7 ile gelmeye hazırlanıyor.

LEGO geçmişte yaptığı oyunlar gibi Harry Potter serisinde de olağanüstü yenilikler vadetmiyor. Harry Potter hayranıysanız basit, eğlenceli bir aksiyon oyunu arıyorsanız, LEGO Harry Potter aradığınız şey. Warner Bros. stüdyosu tarafından yapılan duyuruda LEGO Harry Potter: Yıl 5-7, 2011 yılının 4. çeyreğinde yani yıl sonu piyasalarda olacak.

Geçtiğimiz yaz satışa sunulan LEGO Harry Potter: Yıl 1-4 oyununun devamı niteliği taşıyan yeni oyunda yine Lord Voldemort‘a karşı amansız bir mücadeleye gireceksiniz. Neredeyse tüm platformlarda oynanabilecek olan LEGO Harry Potter: Yıl 5-7, PSP, 3DS, DS, PC, Wii, X360 ve PS3 üzerinde oynanabilecek. Lego ve Harry Potter fanlarını bir araya getiren oyun yıl sonu sevenleriyle buluşacak.

FİFA 2012 Geliyor

Popüler futbol oyunu olan FIFA’nın en yeni versiyonu 2012 yılının sonbahar aylarında bizlerle olacak. Oyunun üreticisi Electronic Arts, PlayStation Fransa dergisine yaptığı açıklamada oyun içerisinde “Impact” isminde yeni bir fizik motoru eklenecek. Bu sayede futbolcuların omuz omuza mücadeleri daha iyi hesaplanacak ve futbolcuların maç içerisindeki çarpışmaları sonucunda aldıkları yaralar belirlenecek. Sonucunda futbolcu maç boyunca aldığı bu hasarlara göre maça devam edecek ve örneğin ters bir hareket sonucunda sakatlanması mümkün olacabilecek.
Uzaktaki oyunculara pas atılmasını engelleyen “Vision Game” adında bir özellik geliştirildi. Konuyla ilgili açıklamada belirtilmeyen nokta ise futbolcunun görüş açısının mı yoksa ekranın mı baz alınacağı…

Grafiksel olarak yenilikler, 3 farklı yeni stadyum, yeni bir kamera ayarı ve geliştirilmiş top sürme sistemiyle FİFA 2012‘nin piyasaya hızlı bir şekilde gireceğine kesin olarak bakılıyor. FİFA 2012, içinde bulunduğumuz yılın sonbahar aylarında tutkunlarıyla buluşmaya hazırlanıyor ve sadece PC, Xbox 360 ve PS3 için çıkması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan FİFA 2012 ilk ekran görüntüsü aşağıdadır.