Etiket arşivi: deprem

Street Fighter 4 Satış Gelirlerini Bağışlıyor


Dünyaca ünlü oyun devlerinden biri olan Capcom, Japonya’da yaşanan yüzyılın depreminin ardından firma yetkilileri yardım derneklerine 100 milyon yen bağış yaptıklarını açıkladılar. Bu açıklamanın ardından Apple Store‘da en çok satan iPhone oyunları arasında yer alan Street Fighter 4’ün satış gelirlerinin Japonya’ya bağışlanacağını bildirdiler. Ayrıca popüler dövüş oyununun fiyatını 0.99 dolara indirdiler.

Street Fighter 4’ü indirmek için buraya tıklayın.

Şili Depremine Destek Oyunu

Şili Depremine Destek OyunuGeçtiğimiz aylarda Şili‘de yaşanan büyük depremin ardından dün akşam saatlerinde yine 6.4 büyüklüğünde büyük bir deprem yaşandı. Şili yönetimi depremde meydana gelen can ve mal kayıpları hakkında henüz bilgi verilmedi. Bu depremin ardından gözler yardım kuruluşlarına ve Şili’ye çevrildi.

Bir grup oyun yapımcısı MochiMedia‘yı kullanarak, “Rebuild Chile” ismini taşıyan bir oyun yaptılar. Şili Unicef ismini kullanarak eklediğimiz oyundan elde edilen tüm gelir, deprem bölgesinde yardım bekleyen minik çocuklara gönderilecek. Birleşmiş Milletler’in dünya çocuklarını korumak ve yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla kurduğu yardım kuruluşu Unicef‘in desteğiyle geliştirilen oyun şimdiden birçok yabancı oyun sitesi tarafından eklendi ve yapılan yardımlar giderek artıyor. Yapılan yardımların Şili’de bulunan tüm çocuklara ulaşması dileğiyle…

Şili Unicef oyununu oynamak için tıklayınız.