Etiket arşivi: dünya

Farmerama’da 2011 Çiftlik Hayvanları Dünya Kupası


Futbolun en sevilen etkinliği Farmerama’da başlıyor.

2011 Çiftlik Hayvanları Dünya Kupası” ile Farmerama bayanlar futbol dünya kupasını kutluyor. Etkinlik 27 Haziran‘da başlıyor ve 21 gün boyunca devam edecek. Futbol toplarını toplayıp, toplam 10 maçta yerinizi almak mümkün olduğu Farmerama oyununda şu kademelerde müsabakalar olacak: 6 ön eleme maçı, 1 ilk tur maçı, 1 çeyrek final, 1 yarı final ve son olarak büyük final!

Topları hasat sırasında bulmak münkün, bunun dışında arkadaşlarınız size gönderebilir veya onları dükkanda satın alabilirsiniz. Her turu geçmek için farklı sayıda futbol topuna ihtiyacınız olacak. Stadyumu hayvanlarla doldurup, yemek büfelerine malzeme temin etmek de münkün. Bu spor etkinliğinde çok değerli yeni öğeler çiftlik oyunu sevenleri bekliyor!

Farmerama oyununa buradan ulaşabilirsiniz.

SüperCan Oyunu

SüperCan ve dostları doğaya zarar veren düşman robotlara karşı bir savaş açar. Düşman robotları dünyadan temizlemek için sizin yardımınıza ihtiyaçları vardır. SüperCan ve dostları Spider Man, Iron Man ve Hulk bu oyunda sizi bekliyor. Oyunda yardıma ihtiyaç duyduğunuz anda süper kahraman ola dostlarınız gelecektir.

Doğayı düşman robotlardan kurtarmak isteyen SüperCan, bu macerasında tek başına değil. Dostları Hulk, Iron Man ve Örümcek Adam ihtiyaç duyduğunda yardım edecektir. SüperCan ve süper kahramanların yardımıyla dünyayı kurtarmaya hazır mısınız?

SüperCan indir

SüperCan oyununda oynayabileceğimiz karakterler:

  • SüperCan
  • Canan
  • Spider Man
  • Iron Man
  • Hulk
  • D.E.V.E
  • K.I.V.I
  • G.B.R
  • T.I.R.T
  • Z.B.D.

LEGO Karayip Korsanları

Yarım kalan Karayip Korsanları macerası, LEGO ile karşımıza geri dönüyor. Kaptan Jack Sparrow ve korsan arkadaşlarıyla yeni bir serüvene hazır mısınız?

LEGO Karayip Korsanları Dünyanın Sonu fragmanı yayınlandı. LEGO bu oyun ile çılgın korsan filminin 4 serisini de konu almış ve tek bir oyunda Karayip Korsanları serisinin 4 filminden sahneler bulunuyor. Oyunda sadece kaptan Jack Sparrow‘u değil, korsan arkadaşlarını da kontrol etmeniz mümkün olacaktır. Karayip Korsanları LEGO 10 Mayısta vitrinlerdeki yerini alacak ve oyun PC, X360, PS3, Wii, DS ve 3DS gibi konsollarda oynanabilir durumda.

LEGO Karayip Korsanları Dünyanın Sonu Fragmanı:

CityVille Rekor Kırıyor!


Zynga firması kendisine ait rekorları yine kendisi kırmaya devam ediyor. Dünya üzerinde en çok oynanan oyun olan FarmVille’nin sahibi Zynga, 02 Aralık 2010 tarihinde yayına aldığı CityVille oyunu sayesinde diğer oyunuyla yakaladığı başarıyı geçmiş oldu.

56.85 milyon oyuncuya sahip FarmVille’yi 1 aydan daha kısa bir sürede geçerek 61.67 milyon kullanıcıya ulaştı. Zynga oyunlarının toplam kullanıcı sayısı ortalama 261 milyon ve firma 5.51 milyar dolarlık piyasa değeriyle hepimizin yakından tanıdığı EA‘den bile daha değerli.
Okumaya devam et

Nasa Ay Üssü Alfa Oyunu

Nasa Ay Üssü AlfaAmerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, internet sitesi üzerinden indirilebilinen yeni oyunu ‘Moonbase Alpha‘ ile uzay meraklılarını 3 boyutlu bir maceraya davet ediyor. 3D özelliği sayesinde gerçekçi bir ay üssü oluşturulan oyun, Windows 7, Vista ve XP’ye uyumlu olarak hazırlandı.

Ay İstasyonu Alfa’yı konu alan oyunda, astronotlar istasyondaki görevleri yerine getirirken aynı zamanda dışarıdaki tehlikelere karşı kendilerini korumak zorunda kalıyor. Ay yüzeyinin bol engebeli oluşu size zor anlar yaşatacak. Ay üssünden dışarı çıkmak zorunda kaldığınız bir görev sırasında başlayan göktaşı yağmuru, oksijen tankınızın parçalanmasına neden olacak ve oksijensiz kalmamak için zamana karşı oynamanız gerekecek. Uzay meraklılarına tek veya çok kullanıcılı oynama şansı veren Ay Üssü Alfa oyunu başarılı grafikleriyle oyuncuların keyifli zaman geçirmesini sağlıyor. Süre ilerledikçe, bölümleri geçmeye çalışmak uzay merakını biraz da olsa gidermiş oluyor.
Okumaya devam et

Dünyayı Kurtaran Çocuk

Geleceğimiz olan miniklere çevreye duyarlı olmayı öğretmeyi amaçlayan “Dünyayı Kurtaran Çocuk” projesi Koç Holding tarafından desteklenmekte. Koç Holding’in “Ülkem İçin” projesi çerçevesinde geliştirdiği sistemde çocuklardan bir iki basit soruya cevap vermeleri isteniyor. Verilen cevaplardan sonra çocuklara çevreye nasıl katkıda bulanabilecekleri basit birkaç teknikle öğretiliyor.

Sitede yer alan testi tamamladıktan sonra formu doldurarak “Dünyayı Kurtaran Çocuk” sertifikası kazanabilirsin. Bu belge Koç Holding tarafından gönderilecektir. Sertifika elinize ulaştıktan sonra isterseniz çocuğunuzla bir fotoğraf çekerek sitede yayınlatabilirsiniz.
Okumaya devam et

Aliens vs. Predatör Oyunu

Av veya avcı hangi tarafta olmak istediğine karar verdin mi?
Güçsüzlerin dünyada yeri yoktur. Güçsüz olanları dünyadan yoketmek için yıllarca savaşılmış ve kimi zaman başarılı kimi zaman başarısız olunmuştur. En güçlü olduğunuzu düşünürken bilinmeyen ve gizemli bir düşman sizi av olarak görürse ona nasıl karşı koyabilirsiniz?
Ridley Scott tarafından 1979 yılında çekilen ve H.R. Giger’in tasarladığı Alien filmi beyaz perdede aynı sene gösterilmişti. Macera uzayda bulunan gizemli yumurtalar ile başlıyor ve yabancıların kendini göstermesiyle değişik boyutlara taşınıyordu. Konusu ve içerdiği merak duygusu sayesinden birçok ödüle hak kazanan film 1987 yılında ünlü aktör Arnold Schwarzenegger’in önderliğini yaptığı kurtarma timi ile başka bir yöne çekilmişti. Kaçırılan rehineleri aramak için ormanın içlerine giren kurtarma timi teker teker avlanmaya başlamış ve Predatör‘u ilk kez burada görmüşlerdi. Latince ‘praedatio’ yağma etmek anlamına gelir. Bu iki tür arasındaki av avcı ilişkisini açıklamakta kullanılır. Diğer türü avlayıp yiyen taraf Predatör olarak adlandırılır. Predatör hikayesinin ilginç tarafı ise küçük bir şakanın ardından kaleme alınmış olmasıdır.
Okumaya devam et