Etiket arşivi: elex

IK (Immortal King) Burçları Kutluyor

Immortal King (IK) oyunu içerisinde  Kova Burcu kutlamaları gerçekleşecek. Kutlamalar 20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek ve oyunun yayıncısı Elex-Tech tarafından sağlanacak.

Oyunun teması Yunan mitolojisine dayandığı için IK kutlamaları burçlara dayanıyor. Azizler, savaşçılar ve burç kahramanları ile daha da geliştirilen oyun tarihe meraklı kullanıcıların ilgisini daha çok çekiyor.

Kova burcu kutlamalarına katılmak isteyen oyuncular 20 Ocak ile 18 Şubat tarihleri arasında oyuna 1000 altın yükleyerek Kova Burcu savaşçısı kazanabilir. Ayrıca oyunda Kova Savaşçısı dağıtımı tanamlandıktan sonra bir süre hediye verilmeyeceği duyuruldu.

Kova Burcu Oyunda Ne Gibi Değişikliklere Neden Olacak? :

  • Buz saldırısı yapabilen azizler
  • Özel askeri güçlere sahip kahramanlar
  • Çok özel güçlerle donatılmış askerler

Yayınladığı oyunların tümünde bu tür aktiviteler düzenleyen Elex-Tech aynı zamanda Bombom, Sezar gibi oyunların da yayıncısı. Geçtiğimiz hafta Bombom oyununun yıldönümü için kutlama ve aktiviteler yaptığını da şu yazımızda duyurmuştuk.

İyiki Doğdun Bombom

2011 yılında hayran kitlesi çok büyük sayılara ulaşan Bombom ilk yaşını doldurdu. Üreticisi Elex-Tech sayesinde 2011’de Türkiye’ye gelen Bombom ilk yaşını eğlenceli etkinliklerle kutlamayı planlıyor. 12-31 Ocak 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek olan oyun içi etkinliklerde oyunculara çeşitli hediyeler verilecek.

Hediyeleri kazanmak için bazı etkinliklerde sadece oyuna giriş yapmanız yeterli olacak. Diğer güzel hediyeler için ise özel görevleri tamamlamalısınız. Ocak ayı boyunca devam edecek etkinliklerde siz de yerinizi alın.

Bombom’un ülkemizde yaklaşık olarak 2,5 milyon oyuncusu mevcut. Oyunda erkekler kadar bayanların da yer aldığını şu yazımızda belirtmiştik.

Bombom ilk yıldönümünü kutlarken Çinli oyun şirketi 337.com’da da gelişmeler devam ediyor. Bombom’un yayıncısı olan Elex Rusya, Hindistan, Brezilya ve Avrupa oyun pazarında önemli bir yere ulaştıktan sonra Türkiye’deki hedefine yöneldi.
Etkinlikler hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Bombom Oyna

Bombom: Yaratıcılık Durağı Yarışması

337.com tarafından online oyun piyasasına sürülen Bombom yeni düzenlenen Yaratıcılık Durağı adlı yarışmasında hediyeler dağıtmaya hazırlanıyor. 11 Kasım 2011 ve 11 Şubat 2012 tarihleri arasından devam edecek olan yarışmada oyuncuların sunduğu yaratıcı düşünceler değerlendirmeye alınacak.
Oyun ile ilgili yeni düşüncelerini sunan ve dereceye giren oyuncular çeşitli hediyeler ile ödüllendirilecek. Yarışmanın ilgi çekici tarafı ise oyuncuların diledikleri özellikleri oyuna gerçekten ekletebilme şansına sahip olmaları. Bu yarışmada oyun için yeni donanımlar, giysiler, haritalar, silahlar ve karakterler tasarlayabilirsiniz.
Facebook’ta düzenlenecek olan yarışma “beğen” sayısına ve diğer oyuncuların yorumlarına göre değerlendirilecek. Yurtdışındaki adı DDTank olan  Bombom’un Türkiye’ de 2,5 milyondan fazla oyuncusu mevcut.
Basitçe tanımlarsak bulunduğun yerden en uygun silahla rakibini vurma amacı ile oynanan oyunun temel fizik kurallarına dayandığını söyleyebiliriz. Bu yüzden oyuncuların koordine etme ve odaklanma yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olan Bombom’un yaratıcılık ile ilgili bir yarışma düzenlemesi pek de şaşırtıcı değil. Ayrıca yarışmaya katılmak için çizim yeteğinizin olması gerekmiyor fikirlerinizi anlatarak da yarışmaya katılma şansınız var.
Yarışma hakkında detaylı bilgi için 337.com veya Facebook etkinlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Henüz Bombom üyesi değilseniz hemen üye olmak için buraya tıklayın.

Bombom Oyuncuları Sosyalleşiyor

Online oynanana oyunlar hakkında yapılan bir araştıma sonucuna göre FPS oyun talebi artık daha az ön planda ve yerini çok oyunculu oyunların yerine bırakmaya başlamış durumda.

Özellikle MMO oyuncuları hakkında çıkan söylentilerin ne kadar olumsuz olduğunu duymuşsunuzdur. Sürekli bilgisayar başında oturuyoru, evden dışarı çıkmıyor gibi sürekli şikayetçi olan ebeveynlerle hepimiz karşılaşıyoruz. Ama durum gerçekten böyle mi?

Okumaya devam et

Bombom İle Eğlenerek Öğrenin

Yapılan araştırmalara göre video oyunlarının “çoklu zeka”yı geliştirmeye yardımcı olduğu doğrulandı.

Profesör Howard Gardner’ın dediğine göre “Her kişinin en az sekiz ayrı zeka çeşidi var ve her kişi belli zeka gruplarını diğer gruplardan daha fazla geliştiriyor.” Buna “çoklu zeka” deniyor. Bu konuda bilgili olan kişiler çocukların ve gelişmekte olan gençlerin çeşitli zeka türlerini kullanabilmeleri için çalışmalar yapıyorlar.

Video oyunları sosyal ilişkiler kurmak, öğrenimi kolaylaştırmak ve insanlarla iletişimi geliştirmek için günümüzde önemli bir rol oynamakta. Bu düşünceye katılan eğitimciler ve ebeveynler çocukların gelişimi için sürekli yeni yöntemler geliştiriyorlar.

Amerika’da yapılan araştırmalarda aralarında Bombom’un da bulunduğu pek çok web tabanlı oyun dikkat çekici sonuçların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Ayrıca bilişsel becerilerin gelişmesinde de rol oynayan oyunlar dikkat ve konsantre problemi yaşayan öğrencilere de eğlenceli bir çözüm kaynağı sunuyor.

Birçok silah ile birlikte doğru bölgenin seçilmesini gerekli kılan Bombom oyununun başarısı oyuncuların okulda öğrendikleri fizik kurallarını uygulayarak daha iyi kavramalarına yardımcı olmalarında saklı. Böylelikle eğlenirken öğrenen çocuklarının zeka gruplarını daha iyi kullanmaları sağlanıyor.

Hemen Bombom’a katılmak için burayı tıklayın.

Bombom

 

Gizemli diyarlarda geçen esrarengiz bir tarayıcı oyunu olan Bombom her geçen gün güncellenerek daha da keyifli bir hal alıyor. Immortal King (IK) ve Sezar gibi bir anda çok yüksek oyuncu kitlesini toplamayı başaran Bombom Dünya Şampiyonası ile daha da fazla ilgiyi üzerine çekebilmişti.

Çinli firma Beijing ELEX Teknoloji Limited Şirketi tarafından hazırlanan Bombom oyunu Türkçe dil desteği ile daha da basit bir hal alıyor. Yaklaşık 10 miyon kullanıcıya sahip Bombom oyununda karakterleriniz için çanta, gözlük, kıyafet ve daha bir çok aksesuar seçeneği sunuluyor. Karakterinizi düzenleme seçeneği yanında bir de savaş sırasında ortaya çıkan görsel efektler oyuna muhteşem bir hava katıyor.

Oyuncu sayısı her geçen saniye artan Bombom, 337.com tarafından sunulan web tabanlı ve tamamen ücretsiz bir oyundur.  Oyunkolu ekibi olarak oynamanızı kesinlikle tavsiye ettiğimiz Bombom oyununa sitemizden ulaşabilirsiniz.