Etiket arşivi: film

Angry Birds Rio 10’da 10 Yaptı


Kızgın kuşların saltanatı devam ediyor. Geçtiğimiz ayın sonuna doğru yayınlanan Angry Birds Rio 10 günde 10 milyon kez indirilerek hak ettiği yeri korumaya devam ediyor. Angry Birds Rio aslında 15 Nisan tarihinde vizyona giricek olan bir sinema filmi. Oyunun 10 günde elde ettiği indirme sayısına bakılarak yüksek izleyici sayısına da ulaşacağı düşünülüyor.

Angry Birds yapımcısı Rovio firması Twitter hesabı üzerinden kullanıcılarına şöyle seslendi, “10’da 10… Angry Birds Rio tüm rekorları kırıyor. Tüm hayranlarımıza kocaman teşekkürler!”. Angry Birds Rio oyunu Android için Amazon’da açılan sayfada ücretsiz olarak sunulurken, Apple Store’da 0,99 dolara satılıyor.

Geleceğe Dönüş Bilgisayar Oyunu

Gelecek DönüşGeleceğe Dönüş filmini konu alan bilgisayar oyunu yakında oyunseverlerin beğenisine sunulacak. Oyun yapımcısı Telltale Games 25. yıl kutlamalarında yeni oyunu Geleceğe Dönüş için çalıştıklarını duyurdu.

Telltale Games, oyunun hem Geleceğe Dönüş serisinin hayranlarını hem de tüm oyunseverleri etkilemesi için büyük çaba harcadıklarını belirtti. Herkesi memnun edebilmek için filmde Doktor Emmentt Brown karakterini canlandıran Christopher Lloyd ile anlaşıldı. Oyundaki doktor karakterini yine kendisi seslendirecek. Böylece filmdeki ses tonu oyunda da yakalanmış olacak. Aynı zamanda Geleceğe Dönüş filmi ile akıllara kazınan efsane araba Delorean’ı da birebir oyuna aktarmak için telif hakları konusunda anlaşmaya varıldı. Filmin senaristi olan Bob Gale, oyununda danışmanlığını yaparak senaryosunu hazırlayacak.
Okumaya devam et

Avatar Filminin Oyunu

Avatar filminin gizemli dünyasını bilgisayarınıza Avatar: The Game oyunu ile taşıyabilirsiniz.
Büyük filmlerine imza atmış usta yönetmen James Cameron‘un etkileyici filmi Avatar’un oyunu da ses getirecek gibi. Filmdeki sürükleyici sahneler ve gizem, aynı şekilde oyuna da yansıtılmış. Oyun konusunu yine filmden alıyor. Oyunda iki seçeneğiniz var, ya Na’vililerin ya da RDA kuruluşunun tarafında olmalısınız. Seçtiğiniz ırkın kaderi sizin elinizde olacak, gizem dolu Pandora gezegenini keşfetmeye hazır mısınız?

Oyuna başladığınız ilk anca karşınıza karakter seçim ekranı geliyor ve oynacağınız savaşçıyı seçmeniz isteniyor. Savaşçınızı seçtiğiniz an kendinizi uzak gezegen Pandora‘da bulunan yeni bir asker olarak buluyorsunuz. Bilmediğiniz bir gezegende size yardım edecek kişilerin olduğunu bir süre sonra anlayabiliyorsunuz. Bu kişilerden görevler alıyor, hem kendinizi geilştiriyor hem de Pandora’yı öğreniyorsunuz. Verilen görevleri diğer MMORPG oyunlarıyla benzetmeniz normal. Çünkü belirtilen bölgeyi istilacılardan temizliyor, yardıma ihtiyacı olan kişileri kurtarıyorsunuz. Yeni istasyonlar kurarak oynadığınız ırkın gelişimine katkı sağlamanız mümkün. Kurduğunuz istasyonlar sayesinde Pandora gezegenindeki asker sayısı arttıyorsunuz. Sizin Pandora’da gelişmenizden rahatsız olan birileri de var onları unutmayın. Pandora gezegeninde yaşayan Na’viler, sizin yaptıklarınızı sevmiyor ve insanları dünyalarında istemiyorlar. Bazı görevlerde Na’vi yansımanızı kullanarak, yerli halkın içerisinde karışabiliyorsunuz.
Okumaya devam et