Etiket arşivi: Kafa Futbolu

Kafa Topu 2015 – Efsane Futbol Oyununun Yeni Versiyonu

Kafa Topu 2015

 

Kafa topu oyunlarına bir yenisi ekleyerek yeni yıl da siz oyuncularımızı gelişmiş bir futbol oyunu ile karşılaştırmaktayız. Futbolcuların ve futbol sahalarını yenilenmiş olduğu oyunda engelli parkurlarıda fark edebileceksiniz. Eski versiyonları gibi 2 kişilik olarak oynanılabilmekte olan Kafa Topu 2015 oyununda şampiyonlar ligi yani turnuvalara katılırsanız özellikle futbol sahalarının ne kadar gelişmiş durumda olduğunu fark edebileceksiniz.

Okumaya devam et

Futbol Sevenler İçin Kafa Futbolu

Yakın zamanda futbol severler için çok güzel bir oyundan bahsetmiştik. Futbol severlerin ilgisini çekebilecek başka bir oyunla yeniden karşınızdayız. Oyunumuzun adı Kafa Futbolu. Oyunumuz tek kişilik oynandığı gibi aynı zamanda 2 kişilikte oynanabilir. Genellikle kızlar futbol oyunlarını pek sevmez fakat bu oyun o kadar eğlenceli ki hem kızların hem de erkeklerin oynayabileceği bir oyundur.

Futbol severlerimiz için elimizden geldiğince futbol oyunları yüklemeye çalışıyoruz ve gördüğünüz gibi gün geçtikçe Futbol Oyunları kategorimizdeki oyunlar artıyor. Aynı zamanda oyunları tanımanız ve daha rahat oynayabilmeniz için oyunlar hakkında tanıtım yazıları da yazıyoruz.

Oyunumuza başlamadan önce önümüze oyun hakkında bilgi veren bir pencere çıkıyor. Bilgileri inceledikten sonra Play butonuna basıyoruz. Eğer oyunu bilgisayara karşı tek başınıza oynamak istiyorsanız New Game butonuna basarak başlayabilirsiniz. Karşımıza çıkan penceredeki Choose Team bölümünden takımınız seçebilirsiniz. Takımınızı seçtikten sonra Select Team butonuna basıyorsunuz ve çıkan pencereki ok butonuna bastığınızda oyun açılacaktır. Oyunu başlatmak için Space(Boşluk) tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Oyunda yön tuşlarıyla oyuncunuzu hareket ettirebilir, Space tuşuyla ise topa vurabilirsiniz. Eğer oyunu 2 kişi olarak oynamak istiyorsanız; oyunumuz ilk açıldığında 2 Player butonuna basıyorsunuz ve ardından karşımıza çıkan küçük pencerede Player 1 ve Player 2 bölümünden takımlarınızı seçebilirsiniz. Change Pitch bölümünden sahanızı, Change Play Type bölümünden ise oyunu zamanlı mı yoksa normal mi oynamak istediğinizi seçebilirsiniz. İstediğiniz ayarları yaptıktan sonra Start butonuna bastığınızda oyun açılacaktır. Gerisinde yapacağınız tek şey Space tuşuna basarak oyunu başlatmak olacaktır. Oyun başladığında sağdaki oyuncu kendi oyuncusunu hareket ettirmek için yön tuşlarını, topa vurmak için P tuşunu kullanacaktır. Soldaki oyuncu ise kendi oyuncusunu hareket ettirmek için W,A,S,D tuşlarını, topa vurmak için Space tuşunu kullanacaktır.

Oyunda toplamda 20 takım vardır ve 19 takımla sırayla maç yapacaksınız. Her oyun 1 dakika sürecektir. 1 dakikada karşı takıma elinizden geldiğince gol atmaya çalışın. 1 dakika dolduğunda otomatik olarak diğer takımla olan maça geçecektir. Takımlar ilerledikçe oyun zorlaşcaktır. İlk takımlar daha kolay olacaktır. Sahalar değiştikçe engellerde çıkacaktır. Böylece attığınız topların kaleye girip, gol olma ihtimali zorlaşacaktır. Aynı zamanda karşı oyuncu da hem kaleyi koruyacak hem de topu sizden almaya çalışacaktır. Bu yüzden çok dikkat etmelisiniz. Ama eğer iyi bir futbolcuysanız eminiz ki sizin için sorun olmayacaktır. En yakın zamanda daha güzel oyunlarla ve yazılarla karşınızda olacağız.

Eğer sizlerde futbol oyunu olan Kafa Futbolu oyununu oynamaya bilmiyorsanız sizler için hazırladığımız oyun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

 

 

 

Futbol Sevenler İçin Kafa Topu 3

Son zamanların en gözde futbol oyunları arasından biri olan Kafa Topu oyununun 3. versiyonu yakın zamanda çıkmıştı. Oyunun çıkmasıyla beraber oyunkolu.com’a eklenen oyun büyük ilgi gördü.

Kafa Topu

Oyunun şuana kadar kendi yapımcısı tarafından internete sürülen 3 versiyonu bulunuyor. 1. 2. ve 3. versiyonuda web sayfamızda yer almaktadır. Futbol severler için oldukça eğlenceli olan bu oyun her geçen gün daha çok ilgi görüyor. Yapımcı firmanın ilerleyen zamanlarda yeni versiyonu çıkarması bekleniyor.

2 kişilik olarak da oynanılan bu oyuna girmek için kafa topu sayfasına giderek oyunun son versiyonu sıkıntısız şekilde oynayabilirsiniz.

İlgili sayfaya girdiğiniz de ilk olarak karşınıza oyunun çeşitli özellikleri çıkıyor. Oyunu tehlikeli ve daha eğlenceli kılan bu özellikleri şimdiden aklınızda tutmanız da fayda var. Oynarken zamanla karşınıza çıkabiliyor ve almak zorunda kalabiliyorsunuz.

Play’e tıkladıktan sonra çıkan ekranda ise hiç vakit kaybetmeden New Game‘e tıklayarak takımınızı seçebileceğiniz ekrana geliyorsunuz. Üst tarafta Choose Team kısmından istediğiniz ülkenin takımını seçebilirsiniz. Seçtikten sonra Select Team, ardından Play The Match‘a tıklayarak oyun‘a başlıyorsunuz.

Normal yön tuşlarını kullanarak adamınızı hareket ettirebilir, Space (Boşluk) tuşuna basarak ise topa tekme atabilirsiniz.

kafa topu 3

İyi eğlenceler dileriz!