Etiket arşivi: konsol

Commodore Yenilendi


80’lı yıllardan hatırladığımız Commodore 64 adındaki efsane bilgisayar günümüz teknolojisine ayak uydurdu. Yenilenen Commodore satışa çıkmaya hazır. Size tam bir eskiye dönüş yaşatacak olan Commodore 64 görüntü olarak aynı kaldı. Ancak içerisindeki parçalar yenilendi. 1.8 GHz Intel işlemci, maksimum 4GB RAM ve Windows 7 desteğiyle piyasaya çıkmaya hazırlanan Commodore 64 ile Blu-ray de okuyabileceksiniz.

Commodore emülatörüyle birlikte satışa çıkan Commodore 64 bu sayede eski oyunları da oynamanıza imkan sağlayacak. Firma yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre ABD fiyatı 250 ile 895 $ arasında. Commodore 64’ün 895 dolarlık sürümünde WiFi, Bluetooth, NVIDIA ION2 ekran kartı, DDR3 512MB RAM ve 1 TB disk alanı bulunuyor.

Kinect Türkiye’de Satışta!

Kinect Türkiye
Oyun dünyasına iyi bir giriş yapan Kinect, devrim niteliği taşıyor. Xbox 360 konsoluyla oynanabilen Kinect, hiçbir kontrol çubuğu veya kumandaya ihtiyaç duymuyor. Tamamen el hareketleriyle oyun oynamayı sağlayan Kinect resmi olarak 299 TL’ye Türkiye’de satışa sunuldu.
Pakette bulunan Kinect Adventures isimli oyunla satışa sunulan Kinect için Türkiye’de Aral İthalat Genel Müdürü Ömer Faruk Demir, “Kinect Avrupa ile aynı fiyattan satışa sunuldu. Ancak oyunlardan da bilindiği gibi ÖTV engeli ne yazık ki tüketicilerimizi ve fiyatlarımızı etkileyecek” dedi.
Kinect