Etiket arşivi: mmorpg

Allods Online 3D MMORPG


Rusya’daki en iyi oyun yapımcıları tarafından yapılan Allods Online 90’lı yıllarda piyasada var olan Rage of Mages oyunu taban alınarak geliştirilen bir MMORPG oyunudur. Fantastik dünyayı sevenler oyundaki bilim kurgu öğelerinden de hoşlanacaktır. Allods Online birçok online oyuncu tarafından 2010 yılının en iyi online oyunu olarak gösterilmektedir.

Sarnaut adındaki gezegende yaşanan yıkıcı afetler sonucunda gezegen üç parçaya bölünmüş ancak gizemli bir tür madde tarafından çevrelenmiştir. Her bir parçada farklı 3 ırk yaşamaktadır. Zaman zaman gezegenin farklı bölgelerine geçitler açarak gelen canavarlarla mücadele etmeli ve karakterinizi geliştirmelisiniz. Allods Online evreninde savaş her geçen gün daha tehlikeli bir hal almakta, sizde savaştaki yerinizi almak ister misiniz?

Oyunda seveceğiniz bir özellik söylemek gerekiyorse kesinlikle tamamen Türkçe olması ve bu iş için ünlü isimlerin kullanılması yeterli olacaktır. Türk oyuncular için tüm Allods evreni Türkçeleştirilmiş ve karakterler Türkçe seslendirilmiştir. Türkçe konusunda pagan ork’un videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Türkçe Allods Online

Büyük oyun yapımcı ve yayıncıları arasında yer alan Mail.ru Games tarafından yayınlanan tamamen türkçe olan Allods Online, 2010 yılının en iyi MMORPG oyunu olarak gösteriliyor. Allods Online oyununun türkçeleştirilmesi sırasında müzik ve sinema dünyasından birçok ünlü isim görev aldı. Ayrıca Allods Online oyununu diğer MMORPG oyunlardan ayıran bir özellik ise karakterlerin bile türkçe konuştuğu bir online oyun olmasıdır.
Allods Online, 12 milyon dolarlık bütçeye sahip ve Rusya tarihi boyunca yapılmış en pahalı oyun ünvanını taşıyor. Fantasik MMORPG kategorisinde yer alan oyun içerdiği 2000’den fazla görev ve hayranlık uyandıran grafikleriyle şimdiden online oyun severlerin ilgisi çekmiş durumda. “Allods Online ile Türkiye’deki oyuncularımıza mükemmel bir oyun deneyimi yaşatmak istiyoruz” diyor Mail.ru Games Genel Müdürü Alexander Goldybin. Sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Bunu sağlayabilmek için yalnızca oyunun mükemmel bir şekilde çevrilmesiyle yetinmedik, aynı zamanda oyunu profesyonel seslendirme sanatçılarının da katılımıyla seslendirdik ve kültürel farklılıkları göz önüne alarak içerikte ciddi değişiklikler yaptık.”
Okumaya devam et

Battlestar Galactica Online

Battlestar Galactica Online
Battlestar Galactica efsanesi devam edicek. Dizinin bitmesiyle yetinmeyen NBC, internet tarayıcı tabanlı oyunlarla isminden söz ettiren Bigpoint ile anlaştı. Battlestar Galactica artık macera MMORPG oyunu olarak bizlerle…
NBC’nin ve Bigpoint’in ortak olarak kurduğu bir ekip devasa bir online oyun yaparak dizideki evreni bizlerle buluşturacak. Universal Partnerships & Licensing genel müdürü Bill Kispert’ın açıklamasına göre, Battlestar Galactica, dramatik bir hikaye örgüsüne, birçok evrene, çeşitli silahlara, fantastik uzay gemilerine, değişik karakter sınıflarına ve ileri düzey bir oynanışa sahip olacak.
Okumaya devam et

Age of Empires Online

Age of Empires hayranları için geri sayım başladı. Efsane strateji oyunu olan Age of Empires, yakın bir tarihte internet üzerinden MMORPG tarzında oynanabilecek.
Pek çok kişi tarafından gerçek zamanlı strateji oyunları arasında en iyilerden birisidir, Age of Empires. Uzun süredir sessizliğini koruyan oyun yapımcıları kaldıkları yerden online olarak devam edecekler. Online Age of Empires dünyasında oyun mantığı değişmeyecek. Oyunda tek değişen siz online olmasanız bile şehriniz yaşamaya devam ediyor. Sonuç olarak oyun alıştığımız Age of Empires şeklinde ancak tarayıcı tabanlı oyunlarla(OGame v.b.) benzer şekilde ilerliyorsunuz.

Oyundaki görüntüler biraz daha karikatürize şekilde olacak ve karakterlerinizi “level” sistemine benzer bir sistemle geliştirip, güçlendireceksiniz. Age of Empires hayranlarına sevindirecek diğer bir haber ise oyunun tamamen ücretsiz olması. Beta testlerinin başladığı oyuna katılarak bu heyecana ortak olabilirsiniz. Kayıt olmak için Okumaya devam et