Etiket arşivi: online

Köyünü Kalkındır Özgürlüğünü İlan Et Galaxy Life!

Sıfırdan bir köy ve bir kaç adet asker. Gerisi ise size kalmış. Son zamanların en popüler hale gelen oyunu Galaxy Life sayesinde stratejileriniz ile düşmanlarınızı alt etmenizin zamanı geldi. Tabi ki düşmanlarınız da bu arada boş durmayacak ve onlarda kendi köylerini geliştirerek sizin köyünüzü ele geçirmeye çalışacak.

galaxy-life
Okumaya devam et

World Of Tanks

MMOPRG yeni çıkardığı bir oyunla daha ekranlarınızın karşısında. MMPORG dünyaya yeni bir online oyun daha kazandırdı. Sizde şimdiden bu online oyunu merak etmeye başladınız mı? Eğer sizde bu online oyunu merak ettiyseniz ilk önce size oyunun ismini duyurayım World of Tanks. World of Tanks oyunu dünyanın ilk takım bazlı online tank oyunu olma özelliğini taşımaya çalışıyor. İlk sunucusunu 2010 yılının Ekim aylarında yapan Avrupa ülkesi olan Rusya’da açılan oyun kendine has özellikler ve kaliteli grafikleri kazandırarak yaptığı bütün çalışmalar sonucunda dünyadaki bütün online oyuncuların ilgisini çekmeye başladı. Online tank oyunu piyasa da yayına başladıktan sonra kısa bir zaman içinde dünya üzerinde bulunan bütün online oyuncuları internet üzerinden yaptığı çalışmalarla fazla online oyuncu kullanıcılarına sahip olmaya başladı. En fazla online oyuncuya sahip olarak online oyunlar arasında bu online oyun ile World of Tanks oyunu ile adını rekorlar kitabına yazdırmayı başardı.

World of Tanks oyunu tamamen 2. Dünya Savaşı dönemini konusu olarak eline alan 1930 ve 1950 yıllarının vazgeçilmez kara araçları olan savaş tanklarını biliyor musunuz? Eğer sizlerde kara aracı olan mükemmel tankları bilmiyorsanız oyunu oynayarak tankları görebilirsiniz. World of Tanks oyununda kara araçları arasında yer verilen tankların üstünde taşıdıkları en önemli özelliklerinden birisi olan orijinal özelliklerine bağlı olması online oyuncuların daha da oyunu oynarken hoşuna gidiyor. Oyundaki kara araçları arasında yer alan tankların zırhlı olmaları, namlu çapları ve ek silahları vs. gibi birçok özellikler bu tankların üzerlerinde bulunuyor ve bu özellikleri yanı sıra gerçeksi gibi ekranlarınıza yansıtıyor. World of Tanks oyununun üzerinde tam tamına toplam 150 tane tankın bulunduğu ve ayrıca oyunda 5 farklı ordularda bulunmaktadır. Oyunda dahil olduğunuz ordu içerisinde 5 ayrı sınıf bulunuyor.

World of Tanks oyununda savaşmak için yer alan ordular ABD, Fransa, Almanya, Sovyetler Birliği ve Çin Orduları olmak üzere toplam 5 ordu vardır. Bu ordularda da hangisinde dahilseniz 5 farklı rütbe sınıfı bulunuyor. O sınıflar ise Light Tank, Medium Tank, Heavy Tank, Tank Destroyer ve SPGS (Topçu) olmak üzere 5 sınıfa ayrılır. Oyunda bulunan Sovyet Birliği, Almanya ve ABD ordularından tank sınıfları için tamamen iyi bir şekilde faydalanabilirsiniz. Ayrıca oyunda Fransa ordusu içinde 3 rütbede (Light, Medium ve Heavy). Fakat bu ordular içerisinde bulunan Çin ordusu bütün rütbelerinden tamamen yararlanamamaktadır. Çin ordusunun bütün rütbelerinden faydanabildiği bir tek rütbe vardır oda (Heavy).

World of Tanks oyunu ayrıca oyun üzerinde shooter özelliklerine sahip olmakta. Oyun shooter özelliklerine sahip olmakla birlikte oyun üzerine kurulmuş farklı bir yapısına karşı RGP mantığıyla işlemeye devam ediyor. Bu online oyunda ekranlarınızı karşında hep yok ettiğiniz her rakip tank ve düşman üssü karşılığında ise oyundan puan ve kredi hakkı kazanabiliyorsunuz. World of Tanks oyununda kazandığınız tecrübe puanları ile seviyede atlayabilirsiniz. Ayrıca oyun seviye atlamanızı kolaylıkla sağlarken krediler ile sahip olduğunuz elinizdeki bütün tankları ise güçlendire biliyorsunuz.

Sizler için hazırladığımız World Of Tanks oyun videosunu izleyin. İyi seyirler.

 

Wargame 1942

Sizlere en güzel oyunları sunmaya çalışan Oyunkolu.com git gide büyüyor ve büyüdükçe de dünyaya en iyi, en güzel ve kaliteli oyunları getirmeye çalışıyor. Bu sefer ise Online Oyunlar ile ekranlarınızın karşısında olan Oyun Kolu online oyunlar kategorisi arasında en çok oynanılan ve sitemiye gelen bütün ziyaretçilerin ilgisini çeken Wargame 1942 oyunundan sizlerle biraz bilgi paylaşmak istiyor.


İnternet tarayıcınız üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde oynayabileceğiniz Wargame 1942 oyununda ilk önce yapmanız gereken sadece kendinize ait bir kullanıcı hesabı oluşturmak olacak. İnternet üzerinde en iyi bilinen başarılı web tarayıcı oyunlarından birisi olan Desert Operation gibi bir yapıma imza atan Looki‘nin oyunu olan Wargame 1942 bizleri eski zamanların modern savaş geçmişine götürüyor.
Sizlerde Online oyunlar arasındaki modern savaşlardan sıkıldınız mı? Sizlerde sıkıldıysanız eğer sizlerle birlikte geçmişe gidebiliriz. Geçmişe gitmek isteyen oyun severlere çok güzel ve kaliteli bir dünya savaşı sunan Looki Desert Operations‘da sağladığı başarıyı ie Wargame 1942 oyununda da sürdürmek istiyor.
Bugüne kadar oynadığınız online oyunlar arasında sizlerde hangi online oyunun daha güzel olduğunu belirlediniz mi? Eğer belirlemediyseniz web tarayıcınıza  http:/www.oyunkolu.com/  yazarak Online Oyunlar kategorisinden en güzel online oyunlar arasından en sevdiğiniz oyunu seçerek kendi online oyununuzu belirlemelisiniz. Bugüne kadar oynadığınız dünya savaşlı konulu oyunlarda olaylar hep aksiyon tarafına çekilmişti ve bizde bu oyunları oynayarak şait olmuştuk. Ama Wargame 1942 oyunu tamamen başarılı bir starejik bir yapıya sahip. Wargame 1942 oyunu düya savaşında yaşanan ekonomik hareketlenmeler, askeri işlemler ve savaşlar içeren bir oyun bünyesinde barınmakta.
Oyun tamamen saldırı ağırlıklı özelliklere sahip. Oyunda rakiplerinizden gelebilecek saldırılar yüzünden fazlasıyla bunalabilirsinizde. Ancak bu gibi durumlarda yani saldırıya geçmediğiniz zamanlarda savunma moduna da geçebilirsiniz. Size karşı yapılan her türden saldırıya bertaraf edebilirsiniz. Aynı şeyi saldıraya geçtiğiniz anda da yapabilirsiniz. Ayrıca savunmadaki düşmanlara da saldırabilirsiniz.
Wargame 1942 oyununa sizlerde yeni başlıyorsanız bu oyuna ilk başlayan bir online oyuncu için saldırı ağırlıklı bir taktik veya pozisyonlar oluşturması ekibimiz tarafından tavsiye edilmez. Oyunda ilerleyip seviyenizi ne kadar yükseltirseniz o kadar fazla yoğun saldırılar yapabilen bir ordu kurabilir ve o kurduğunuz ordu ile daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu online oyunda tamamen strateji ve taktik üzerine kurulmuş olan bu online oyunumuz Wargame 1942’de en iyi olan online oyuncu kazanacak. Sizlerde bu online oyuna ücretsiz bir şekilde üye olup Wargame 1942 oyununu oynamaya başlayabilirsiniz.

 

Dev Oyun Platformu 337.com

Aylardır adından sıkça söz ettiren 337.com oyun portalları arasındaki birincilik koltuğuna oturdu. Brezilya’da en çok ziyaret edilen internet sitelerinden birisi olan 337.com yöneticileri bu başarıyı Türkiye‘de de yakalayacakları konusunda iddialılar. Çinli firma Elex‘e ait olan 337.com dünya genelinde en çok ziyaret edilen 1000 site arasından 890. sıraya yükselmiş ve oyuncu kitlesi 10 milyona kadar yükselmiştir. Ayrıca günlük ziyaretçi sayısının 500 bin olduğunu söyleyen 337.com yetkilileri ülkemizdeki oyun platformları arasında birinci sıraya yükselmekte kararlılar.

Immortal King (IK) İle 1 Milyon TL Kazanma Şansı

Immortal King (IK) 2012 yılına girmeden başarıyla oyun severlerin karşısına çıktı. İstanbul ve diğer diğer büyük şehirlerde posterlerinin gösterildiği IK 20 binden fazla 50 TL değerindeki ödüller dağıtmaya başladı. İnternet kafelerde düzenlenen etkinliklerde dağıtılan ödüller sahiplerini buluyor.

Bombom üretisi olan 337.com içerisinde bir çok oyun türünü barındıran gelişmiş bir oyun portalıdır. İngiltere, Hollanda, Portekiz, İspanya, Almanya, Brezilya Türkiye ve Çin gibi ülkelerin oyun piyasasında büyük bir yer kaplayan 337.com‘un oyuncu kitlesi 10 milyonu aştı. Günlük ziyaretçi sayısı 1 milyondan fazla olan Çinli şirket,  Türkiye’de Bombom’dan sonra Immortal King (IK) ile ismini duyuracağa benziyor.

Immortal King (IK) ilk SLG-RPG oyunu olarak karşımıza çıkan Yunan mitolojisindeki 3 tanrı hikayesini yansıtıyor. Poseidon, Zeus ve Hades ismindeki tanrıların güçleri ile kötü tanrılara karşı meydan okuyarak kendinizi geliştiriyorsunuz. Türkiye pazarına girmeden önce oyunun kullanıcı sayısı 50 binden fazlaydı ve Türkiye’deki oyuncu kitlesi ile bu sayı 2 katına yaklaşacağa benziyor. Athena, Medusa ve Apollo gibi kötü güçlere karşı meydan okumaya hazırsanız buraya tıklayarak hemen Immortal King (IK) oyununa kayıt olun.

Bombom

 

Gizemli diyarlarda geçen esrarengiz bir tarayıcı oyunu olan Bombom her geçen gün güncellenerek daha da keyifli bir hal alıyor. Immortal King (IK) ve Sezar gibi bir anda çok yüksek oyuncu kitlesini toplamayı başaran Bombom Dünya Şampiyonası ile daha da fazla ilgiyi üzerine çekebilmişti.

Çinli firma Beijing ELEX Teknoloji Limited Şirketi tarafından hazırlanan Bombom oyunu Türkçe dil desteği ile daha da basit bir hal alıyor. Yaklaşık 10 miyon kullanıcıya sahip Bombom oyununda karakterleriniz için çanta, gözlük, kıyafet ve daha bir çok aksesuar seçeneği sunuluyor. Karakterinizi düzenleme seçeneği yanında bir de savaş sırasında ortaya çıkan görsel efektler oyuna muhteşem bir hava katıyor.

Oyuncu sayısı her geçen saniye artan Bombom, 337.com tarafından sunulan web tabanlı ve tamamen ücretsiz bir oyundur.  Oyunkolu ekibi olarak oynamanızı kesinlikle tavsiye ettiğimiz Bombom oyununa sitemizden ulaşabilirsiniz.

DotA 2 – DotA Eğlencesi Devam Ediyor

Dota 2
Bağımlılık derecesinde sevdiğiniz bir oyun oldu mu? Şimdi olmasa bile hayatınızın bir dönemin online oyunlardan birini oynamışlığınız vardır. Dünyada online oyun denilince akla ilk gelen şirketlerden biri olan Blizzard, World of Warcraft ile herkesi büyülemeye devam ediyor. Yıllardır Warcraft oynayanların bildiği bir mod olan DotA efsane olma yolunda ilerliyor. DotA aslında ‘Defense of the Ancients’ kelimesinin kısaltılmış hali. Eğer online oyun oynayan birine ‘Defense of the Ancients’ oynadın mı diye sormayın sakın. Tüm dünya gibi online oyun severlerde bu oyunu DotA olarak biliyor. En fazla 5 adama sahip 2 grubun savaştığı oyun ortalama 40 dakika sürüyor. Her kullanıcı kendine özgü bir kahraman seçerek oyuna başlıyor. Her iki grup birbirinin bölgesini yıkmaya çalışıyor ve her kullanıcı kendi kahramanını geliştirmeyi hedefliyor. Kahramanların kendine özgü özelliklerini bilmek şart. Bu özellikleri kullanarak karşısındaki kahramana zarar verebiliyor. DotA oynayan biri oyun için ‘sadece bir oyun’ diyemez. Oyun oynandıkça bir oyundan öte bir çılgınlığa dönüşüyor.
Okumaya devam et

Zoomumba – Hayvanat Bahçeni Kur

Zoomumba OyunuZoomumba, browser oyun sektöründe lider durumda olan Bigpoint tarafından üretilmiş bir oyundur. Kendi hayvanat bahçenizi kurabileceğiniz oyunda bu bahçenin tüm işlerini yapıyorsunuz. Hayvanat bahçesini ziyaret eden misafirlerden aldığınız paralarla hayvanların ve bahçenin bakımını yapmalısınız.

Hayvanat bahçesi kurma oyunu Zoomumba’yı birlikle tanıtayalım.

Okumaya devam et