Etiket arşivi: online oyun

Online Virüs Oyunu Agario

Agario

Virüslerin küçük büyük olduğu oyunda birbirlerine karşı ne kadar zorlu mücadeleler verdiğini görebilecek ve onlara katılmak için sitemiz içerisinde sizlerde onlara katılabilir ve eğlenceli bir mücadeleye katılabilirsiniz. Dünya çapına tasarlanmış olan bir oyunu sizlerin farklı ülkelerdeki oyuncular ile birlikte oyunu oynamasına yardımcı olmaktayız. Agario isimli oyunda görsellerde görmüş olduğunuz gibi küçük halka virüs olarak başlayacak ve sonrasında büyük bir virüs olarak rakiplerinizi kolay bir şekilde yiyebilecek ve çeşitli puanlarınızın sahibi olabileceksiniz.

Okumaya devam et

World Of Tanks

MMOPRG yeni çıkardığı bir oyunla daha ekranlarınızın karşısında. MMPORG dünyaya yeni bir online oyun daha kazandırdı. Sizde şimdiden bu online oyunu merak etmeye başladınız mı? Eğer sizde bu online oyunu merak ettiyseniz ilk önce size oyunun ismini duyurayım World of Tanks. World of Tanks oyunu dünyanın ilk takım bazlı online tank oyunu olma özelliğini taşımaya çalışıyor. İlk sunucusunu 2010 yılının Ekim aylarında yapan Avrupa ülkesi olan Rusya’da açılan oyun kendine has özellikler ve kaliteli grafikleri kazandırarak yaptığı bütün çalışmalar sonucunda dünyadaki bütün online oyuncuların ilgisini çekmeye başladı. Online tank oyunu piyasa da yayına başladıktan sonra kısa bir zaman içinde dünya üzerinde bulunan bütün online oyuncuları internet üzerinden yaptığı çalışmalarla fazla online oyuncu kullanıcılarına sahip olmaya başladı. En fazla online oyuncuya sahip olarak online oyunlar arasında bu online oyun ile World of Tanks oyunu ile adını rekorlar kitabına yazdırmayı başardı.

World of Tanks oyunu tamamen 2. Dünya Savaşı dönemini konusu olarak eline alan 1930 ve 1950 yıllarının vazgeçilmez kara araçları olan savaş tanklarını biliyor musunuz? Eğer sizlerde kara aracı olan mükemmel tankları bilmiyorsanız oyunu oynayarak tankları görebilirsiniz. World of Tanks oyununda kara araçları arasında yer verilen tankların üstünde taşıdıkları en önemli özelliklerinden birisi olan orijinal özelliklerine bağlı olması online oyuncuların daha da oyunu oynarken hoşuna gidiyor. Oyundaki kara araçları arasında yer alan tankların zırhlı olmaları, namlu çapları ve ek silahları vs. gibi birçok özellikler bu tankların üzerlerinde bulunuyor ve bu özellikleri yanı sıra gerçeksi gibi ekranlarınıza yansıtıyor. World of Tanks oyununun üzerinde tam tamına toplam 150 tane tankın bulunduğu ve ayrıca oyunda 5 farklı ordularda bulunmaktadır. Oyunda dahil olduğunuz ordu içerisinde 5 ayrı sınıf bulunuyor.

World of Tanks oyununda savaşmak için yer alan ordular ABD, Fransa, Almanya, Sovyetler Birliği ve Çin Orduları olmak üzere toplam 5 ordu vardır. Bu ordularda da hangisinde dahilseniz 5 farklı rütbe sınıfı bulunuyor. O sınıflar ise Light Tank, Medium Tank, Heavy Tank, Tank Destroyer ve SPGS (Topçu) olmak üzere 5 sınıfa ayrılır. Oyunda bulunan Sovyet Birliği, Almanya ve ABD ordularından tank sınıfları için tamamen iyi bir şekilde faydalanabilirsiniz. Ayrıca oyunda Fransa ordusu içinde 3 rütbede (Light, Medium ve Heavy). Fakat bu ordular içerisinde bulunan Çin ordusu bütün rütbelerinden tamamen yararlanamamaktadır. Çin ordusunun bütün rütbelerinden faydanabildiği bir tek rütbe vardır oda (Heavy).

World of Tanks oyunu ayrıca oyun üzerinde shooter özelliklerine sahip olmakta. Oyun shooter özelliklerine sahip olmakla birlikte oyun üzerine kurulmuş farklı bir yapısına karşı RGP mantığıyla işlemeye devam ediyor. Bu online oyunda ekranlarınızı karşında hep yok ettiğiniz her rakip tank ve düşman üssü karşılığında ise oyundan puan ve kredi hakkı kazanabiliyorsunuz. World of Tanks oyununda kazandığınız tecrübe puanları ile seviyede atlayabilirsiniz. Ayrıca oyun seviye atlamanızı kolaylıkla sağlarken krediler ile sahip olduğunuz elinizdeki bütün tankları ise güçlendire biliyorsunuz.

Sizler için hazırladığımız World Of Tanks oyun videosunu izleyin. İyi seyirler.

 

Bombom: Yaratıcılık Durağı Yarışması

337.com tarafından online oyun piyasasına sürülen Bombom yeni düzenlenen Yaratıcılık Durağı adlı yarışmasında hediyeler dağıtmaya hazırlanıyor. 11 Kasım 2011 ve 11 Şubat 2012 tarihleri arasından devam edecek olan yarışmada oyuncuların sunduğu yaratıcı düşünceler değerlendirmeye alınacak.
Oyun ile ilgili yeni düşüncelerini sunan ve dereceye giren oyuncular çeşitli hediyeler ile ödüllendirilecek. Yarışmanın ilgi çekici tarafı ise oyuncuların diledikleri özellikleri oyuna gerçekten ekletebilme şansına sahip olmaları. Bu yarışmada oyun için yeni donanımlar, giysiler, haritalar, silahlar ve karakterler tasarlayabilirsiniz.
Facebook’ta düzenlenecek olan yarışma “beğen” sayısına ve diğer oyuncuların yorumlarına göre değerlendirilecek. Yurtdışındaki adı DDTank olan  Bombom’un Türkiye’ de 2,5 milyondan fazla oyuncusu mevcut.
Basitçe tanımlarsak bulunduğun yerden en uygun silahla rakibini vurma amacı ile oynanan oyunun temel fizik kurallarına dayandığını söyleyebiliriz. Bu yüzden oyuncuların koordine etme ve odaklanma yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olan Bombom’un yaratıcılık ile ilgili bir yarışma düzenlemesi pek de şaşırtıcı değil. Ayrıca yarışmaya katılmak için çizim yeteğinizin olması gerekmiyor fikirlerinizi anlatarak da yarışmaya katılma şansınız var.
Yarışma hakkında detaylı bilgi için 337.com veya Facebook etkinlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Henüz Bombom üyesi değilseniz hemen üye olmak için buraya tıklayın.

Immortal King – IK


Türkiye online oyun piyasasına yeni giriş yapan IK (Immortal King) 337 oyuncuları arasında şimdiden ünlü olmuş durumda. Bombom, Sezar gibi popüler oyunlarla isminden söz ettiren Elex IK ile iyi bir çıkış yapmayı düşünüyorum. Elex’in ilk stratejik alt yapıya sahip oyunu olan Immortal King muhteşem bir senaryo ve kolay oynanabilirliğe sahip.

Immortal King oyununda birçok kahraman ve savaş düzeni kullanılıyor. Bu da 10 binden fazla savaş türü oluşturmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca her türün kendi özellikleri ve oyun tarzı bulunuyor. Bahsi geçen özellikleri iyi bir şekilde kullandığınız taktirde kolayca zafer kazanabilirsiniz. Kısaca IK adı verilen oyunda güçlü bir ordu oluşturduktan sonra tanrılara meydan okuyabilir yada diğer oyuncularla savaşarak kendi koloninize sahip olabilirsiniz.

Oyun grafikleri, içeriği yenilendi ve yeni özellikler eklenerek daha eğlenceli bir dünya yaratıldı. Yeni veya eski oyuncu olduğunuz önemli değil, yeni IK hepinizin ilgisini çekecektir.

Allods Online 3D MMORPG


Rusya’daki en iyi oyun yapımcıları tarafından yapılan Allods Online 90’lı yıllarda piyasada var olan Rage of Mages oyunu taban alınarak geliştirilen bir MMORPG oyunudur. Fantastik dünyayı sevenler oyundaki bilim kurgu öğelerinden de hoşlanacaktır. Allods Online birçok online oyuncu tarafından 2010 yılının en iyi online oyunu olarak gösterilmektedir.

Sarnaut adındaki gezegende yaşanan yıkıcı afetler sonucunda gezegen üç parçaya bölünmüş ancak gizemli bir tür madde tarafından çevrelenmiştir. Her bir parçada farklı 3 ırk yaşamaktadır. Zaman zaman gezegenin farklı bölgelerine geçitler açarak gelen canavarlarla mücadele etmeli ve karakterinizi geliştirmelisiniz. Allods Online evreninde savaş her geçen gün daha tehlikeli bir hal almakta, sizde savaştaki yerinizi almak ister misiniz?

Oyunda seveceğiniz bir özellik söylemek gerekiyorse kesinlikle tamamen Türkçe olması ve bu iş için ünlü isimlerin kullanılması yeterli olacaktır. Türk oyuncular için tüm Allods evreni Türkçeleştirilmiş ve karakterler Türkçe seslendirilmiştir. Türkçe konusunda pagan ork’un videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Age of Empires Online

Age of Empires hayranları için geri sayım başladı. Efsane strateji oyunu olan Age of Empires, yakın bir tarihte internet üzerinden MMORPG tarzında oynanabilecek.
Pek çok kişi tarafından gerçek zamanlı strateji oyunları arasında en iyilerden birisidir, Age of Empires. Uzun süredir sessizliğini koruyan oyun yapımcıları kaldıkları yerden online olarak devam edecekler. Online Age of Empires dünyasında oyun mantığı değişmeyecek. Oyunda tek değişen siz online olmasanız bile şehriniz yaşamaya devam ediyor. Sonuç olarak oyun alıştığımız Age of Empires şeklinde ancak tarayıcı tabanlı oyunlarla(OGame v.b.) benzer şekilde ilerliyorsunuz.

Oyundaki görüntüler biraz daha karikatürize şekilde olacak ve karakterlerinizi “level” sistemine benzer bir sistemle geliştirip, güçlendireceksiniz. Age of Empires hayranlarına sevindirecek diğer bir haber ise oyunun tamamen ücretsiz olması. Beta testlerinin başladığı oyuna katılarak bu heyecana ortak olabilirsiniz. Kayıt olmak için Okumaya devam et

Farmerama Oyunu

farmeramaKendi çiftliğini kur ve usta bir çiftçi ol!” sloganıyla yola çıkan “Farmerama” çiftlik oyunu rakiplerine göre iddialı. Kanal D ve Bigpoint’in kullanıcılara sunduğu oyun şimdiden 342185 kayıtlı üyeye ve on binlerce online oyuncuya ev sahipliği yapıyor.

Çiftlik oyunlarını seven facebook kullanıcıların ardından birçok oyun çıktı. Ancak yinede çiftlik oyunları popülerliğini koruyor. Çizmelerini şimdi giy: Köy hayatı oldukça zevklidir! Çiftliğinde çalış, birçok hayvan, bitki ve ağaç yetiştir veya şehirde komşuların ile ticaret yap! Bilgisayarınıza indirmeden sadece internet bağlantınızı kullanarak oynayabileceğiniz yeni bir çiftlik oyunu.

Farmerama oyunu;

Okumaya devam et

My Free Farm

my free farmFacebook üzerinde FarmVille isimli oyun çok fazla kullanıcı sayısına ulaştıktan sonra çiftlik yönetimi oyunları hızla artmaya devam ediyor. My Free Farm web tabanlı bir online ekonomi oyunu. Çiftlik yönetmeyi çok sevenler için alternatif bir oyun.
Meyve, çiçek (çilek, gül, patates) ve sebze yetiştirebilir, tarlada ineğinizi otlatarak daha çok süt alabilirsin.

Çiftlik oyunlarının karışık olduğunu düşünmeyin. Kullanışlı ve göz yormayan temasıyla hayran kalabileceğin bir oyun. Ayrıca My Free Farm oyununda başarılı olmak için istatistik tutmana gerek yok. Ücretsiz ve internet üzerinden online olarak oynayabileceğiniz oyun için bilgisayarınıza her halde bir program yüklemeniz gerekmiyor.

Okumaya devam et