Etiket arşivi: online oyunlar

Rainbow Saga – Online MMO Savaşlarına Katılın

Rainbow SagaYep yeni bir MMO oyunu ile karşınızda olan oyunkolu.com ekibi olarak siz oyuncularımıza yeni bir online oyunumuzu tanıtmak için blog sayfamızda sizlerin oyunu tanımanıza yardımcı olacağız. Oldukça sevimli karakterler ile donatılmış olan oyun içerisinde bir çok savaş meydanlarında savaşçı hayvanlarınız ile birlikte düşmanlarınızı etkisiz hale getirecek ve karakterlerinizin güçlerini arttırabilmek için level atlamalarına yardımcı olacaksınız. Rainbow Saga içerisinde ücretsiz olarak sadece mail hesabınız ile oyuna kayıt olacak ve oyuna başladığınızda bir karakter seçerek onunla birlikte çeşitli maceralara katılacaksınız.

Okumaya devam et

Dünyanın En Çok Oynanan Online Oyunu League of Legends!

Bildiğiniz gibi online oyunlar günümüzde çok fazla popüler ve eskisi kadar az bir sayıya sahip değiller. Simülasyondan FPS’ye, stratejiden rol yapmaya kadar birçok farklı kategoride online oyunun bulunduğu sitemizde güncel oyunların yanı sıra en çok oynanılan ve en beğenilen online oyunları ön plana çıkarmaya özen gösteriyoruz. Geçmişte World of Warcraft, DOTA gibi oyunların tutkunları günümüzde artık birer League of Legends oyuncusu olarak karşımıza çıkıyorlar.

lol-wallpaper

Okumaya devam et

Popüler Oyunlar

Merhaba değerli Oyunkolu ziyaretçileri. Son zamanlarda blogumuzda daha az yazı yayınladığımızı farkettik; eksikliği tamamlamak için yaza girdiğimiz şu dönemlerde sizinle daha çok blog yazısı paylaşmaya karar verdik.  İlk olarak size son zamanlarda OyunKolu’nda yayınladığımız en güzel oyunları paylaşmaya karar verdik.

Kızlar kadar artık erkeklerin de çok sık oynadığı giydirme oyunları ile başlayalım. Son günlerde sizinle paylaştığımız birkaç güzel giydirme oyununa aşağıdaki adreslerden ulaşmanız mümkün.

 

Yeni araba oyunları arasından bu yazıya yakışacak şekilde en güzellerini de aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Oyunkolu.com ekibi olarak sizlere bu oyunları öneriyoruz;

 

Ayrıca birbirinden güzel online oyunların da yer aldığı Oyunkolu.com’da son günlerde en popüler online oyun Bombom 3.0 Oyunun bu yıl düzenlenen dünya kupası şampiyonasında dağıtılan binlerce ödül herkesin ilgisini üzerine topluyor.

IK (Immortal King) Burçları Kutluyor

Immortal King (IK) oyunu içerisinde  Kova Burcu kutlamaları gerçekleşecek. Kutlamalar 20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek ve oyunun yayıncısı Elex-Tech tarafından sağlanacak.

Oyunun teması Yunan mitolojisine dayandığı için IK kutlamaları burçlara dayanıyor. Azizler, savaşçılar ve burç kahramanları ile daha da geliştirilen oyun tarihe meraklı kullanıcıların ilgisini daha çok çekiyor.

Kova burcu kutlamalarına katılmak isteyen oyuncular 20 Ocak ile 18 Şubat tarihleri arasında oyuna 1000 altın yükleyerek Kova Burcu savaşçısı kazanabilir. Ayrıca oyunda Kova Savaşçısı dağıtımı tanamlandıktan sonra bir süre hediye verilmeyeceği duyuruldu.

Kova Burcu Oyunda Ne Gibi Değişikliklere Neden Olacak? :

  • Buz saldırısı yapabilen azizler
  • Özel askeri güçlere sahip kahramanlar
  • Çok özel güçlerle donatılmış askerler

Yayınladığı oyunların tümünde bu tür aktiviteler düzenleyen Elex-Tech aynı zamanda Bombom, Sezar gibi oyunların da yayıncısı. Geçtiğimiz hafta Bombom oyununun yıldönümü için kutlama ve aktiviteler yaptığını da şu yazımızda duyurmuştuk.

İyiki Doğdun Bombom

2011 yılında hayran kitlesi çok büyük sayılara ulaşan Bombom ilk yaşını doldurdu. Üreticisi Elex-Tech sayesinde 2011’de Türkiye’ye gelen Bombom ilk yaşını eğlenceli etkinliklerle kutlamayı planlıyor. 12-31 Ocak 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek olan oyun içi etkinliklerde oyunculara çeşitli hediyeler verilecek.

Hediyeleri kazanmak için bazı etkinliklerde sadece oyuna giriş yapmanız yeterli olacak. Diğer güzel hediyeler için ise özel görevleri tamamlamalısınız. Ocak ayı boyunca devam edecek etkinliklerde siz de yerinizi alın.

Bombom’un ülkemizde yaklaşık olarak 2,5 milyon oyuncusu mevcut. Oyunda erkekler kadar bayanların da yer aldığını şu yazımızda belirtmiştik.

Bombom ilk yıldönümünü kutlarken Çinli oyun şirketi 337.com’da da gelişmeler devam ediyor. Bombom’un yayıncısı olan Elex Rusya, Hindistan, Brezilya ve Avrupa oyun pazarında önemli bir yere ulaştıktan sonra Türkiye’deki hedefine yöneldi.
Etkinlikler hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Bombom Oyna

Online Oyunlar Duyguları Ön Plana Çıkarıyor

Bilgisayar oyunlarında kullanıcı deneyimi zaman ilerledikçe daha da önemli hale geliyor. Bu durumdan oyuncular da bir hayli memnun. Çünkü bilgisayar oyunlarında kişiselliğin ön planda olması oyuncuların kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri anlamına geliyor. Oyun karakterlerinin giysi ve aksesuarlarının değiştirilebilir olması da buna örnek olarak gösterilebilir.

Elex Teknoloji tarafından sunulan online oyun Bombom’da düzenlenen etkinlik de oyunculara kişisel özelliklerini sergileyebilecek bir ortam sunarak daha eğlenceli bir hale getirdi.
Düzenlenen aktivitede oyuncuların oyunda bulunan öğeleri tasarlamaları istendi. Bu sayede oyuncuların kendi hayal güçleriyle oluşturdukları öğeleri diğer oyuncularla paylaşmalarına olanak sağlanmış oldu. Ayrıca başarılı bulunan tasarımların oyuna dahil edilecek olması oyuncular için ayrı bir heyecan oldu.


Bu tür aktivitelerde oyuncuların karşılıklı olarak iletişim kurmaları daha fazla oluyor ve oyun içerisinde yeni arkadaşlıklar ortaya çıkıyor. Diğer oyuncularla sohbet etme, takım kurma ve evlenme gibi özellikler bulunan Bombom’da oyuncuların diğer oyuncularla sosyal ilişkileri artmış oluyor ve daha samimi bir oyun ortamı oluşuyor.


Birçok oyunla birlikte Bombom’u da kendi içinde barındıran 337.com birbirinden bağımsız büyük küçük her yaşa hitap eden eğlenceli oyunlarla popülerliğini arttırıyor ve birçok ülkede en çok tercih edilen ilk 1000 internet sitesi arasında yer alıyor. Eğer siz de birbirinden eğlenceli bu oyunlardan birine başlama istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Bombom oyununa buradan üye olabilirsiniz.

Bombom Oyuncuları Sosyalleşiyor

Online oynanana oyunlar hakkında yapılan bir araştıma sonucuna göre FPS oyun talebi artık daha az ön planda ve yerini çok oyunculu oyunların yerine bırakmaya başlamış durumda.

Özellikle MMO oyuncuları hakkında çıkan söylentilerin ne kadar olumsuz olduğunu duymuşsunuzdur. Sürekli bilgisayar başında oturuyoru, evden dışarı çıkmıyor gibi sürekli şikayetçi olan ebeveynlerle hepimiz karşılaşıyoruz. Ama durum gerçekten böyle mi?

Okumaya devam et

Bombom İle Eğlenerek Öğrenin

Yapılan araştırmalara göre video oyunlarının “çoklu zeka”yı geliştirmeye yardımcı olduğu doğrulandı.

Profesör Howard Gardner’ın dediğine göre “Her kişinin en az sekiz ayrı zeka çeşidi var ve her kişi belli zeka gruplarını diğer gruplardan daha fazla geliştiriyor.” Buna “çoklu zeka” deniyor. Bu konuda bilgili olan kişiler çocukların ve gelişmekte olan gençlerin çeşitli zeka türlerini kullanabilmeleri için çalışmalar yapıyorlar.

Video oyunları sosyal ilişkiler kurmak, öğrenimi kolaylaştırmak ve insanlarla iletişimi geliştirmek için günümüzde önemli bir rol oynamakta. Bu düşünceye katılan eğitimciler ve ebeveynler çocukların gelişimi için sürekli yeni yöntemler geliştiriyorlar.

Amerika’da yapılan araştırmalarda aralarında Bombom’un da bulunduğu pek çok web tabanlı oyun dikkat çekici sonuçların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Ayrıca bilişsel becerilerin gelişmesinde de rol oynayan oyunlar dikkat ve konsantre problemi yaşayan öğrencilere de eğlenceli bir çözüm kaynağı sunuyor.

Birçok silah ile birlikte doğru bölgenin seçilmesini gerekli kılan Bombom oyununun başarısı oyuncuların okulda öğrendikleri fizik kurallarını uygulayarak daha iyi kavramalarına yardımcı olmalarında saklı. Böylelikle eğlenirken öğrenen çocuklarının zeka gruplarını daha iyi kullanmaları sağlanıyor.

Hemen Bombom’a katılmak için burayı tıklayın.