Etiket arşivi: osmanlı

Video: Yeni Assassin’s Creed

Kısa bir süre önce paylaştığımız konuda yeni Assasin’s Creed oyununa konu olarak Osmanlı tarihinin seçildiğini duyurmuştuk. Oyun yapımcıları tarafından ilk olarak paylaşılan resimde Ezio ve arkasındaki İstanbul manzarası dikkat çekiyordu. Bu fotoğrafta yer alan Süleymaniye Camii olarak tahmin edildi ve oyunun Kanuni döneminde geçtiği anlaşıldı.

Osmanlı mimarisini birçok kişiye Assasin’s Creed oyunuyla göstermeye hazırlanan oyun yapımcıları kısa bir süre önce aşağıdaki yeni Assasin’s Creed videosu paylaştı. Yeni Assasin’s Creed ile alakalı en yeni görüntüleri içeren bir video.

Yeni Assasin’s Creed tanıtım videosu

Okumaya devam et

Osmanlı Tarzıyla Assassin’s Creed Revelations

Ubisoft’un Facebook üzerinden sunduğu şifrelerde tüm dünyayı şaşırtacak büyük bir sürpriz var. Assassin’s Creed Revelations Osmanlı’da geçecek. Oyunun yapımcıları geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinden oynadıkları oyuna devam etti ve Assassin’s Creed hayranlarına çözmeleri için bir bulmaca sundu. Yeni Assassin’s Creed için ipucu niteliği taşıyan cevap ise Osmanlı İmparatorluğu’ndaki bazı önemli olayları işaret ediyor. Ancak oyunun yayınlanan yeni videosunda ana karakterin Altair olduğu biliniyor.

Yeni Assassin’s Creed hakkında merak edilen bir soruda hangi tarihte geçecek olması?
2. oyunun sonrasında Brotherhood’ta gençlik halinden kurtulmaya çalışan Ezio, yeni oyunda yaşlanmış duruyor. GameInformer yetkilileri tarafından paylaşılan görüntüde Ezio İstanbul manzarası olan bir fotoğrafta binaya tırmanmaya çalışıyor. Facebook sayfası üzerinden paylaşılan sorulara verilen cevaplarda genel olarak Fatih Sultan Mehmet dönemi işaret ediliyordu. Ancak yeni ortaya çıkan fotoğrafın arkaplanın da Süleymaniye Camii dikkat çekiyor. Bu da Assassin’s Creed: Revelations‘ın Kanuni döneminde geçtiğini ifade ediyor.

Assassin’s Creed daha önce Roma, Kudüs, Venedik gibi şehirleri dijitalleştirerek oyunculara bu şehirlerin kültürel ve mimari yapısını en uygun şekilde anlatıyor. Paylaşılan bilgiler ve resimlerden yola çıkarak Assassin’s Creed yapımcıları şimdiler de Mimar Sinan ekolünü dijital dünyaya taşımaya hazırlanıyorlar.