Etiket arşivi: oyuncu

Bad Company 2: Vietnam

Birçok oyun sever tarafından Modern Warfare 2‘den daha iyi bir oyun olarak gözüken Battlefield: Bad Company 2 (BBC2) her oyuncunun hayalini gerçekleştiriyor. Oyunun tüm hikayesini istediğiniz gibi yönlendirebilmeniz, çevrenizdeki eşyaların kullanılabilir oluşu, ağır askeri araç ve silahları oyunun gidişatına göre seçebilmeniz tam bir taktik esnekliği sağlıyor. BBC2 çok oyunculu bir oyun olduğundan gündemi meşgul etmese de oyundan zevk alanlar için bir vazgeçilmez halini aldı. Şimdiler de ise 1960’lı yılların en kanlı savaşı olarak kabul edilen Vietnam Savaşı’nı tüm gerçekçiliğiyle ‘Bad Company 2: Vietnam‘ adı altında bilgisayarınıza geliyor.

Bad Company 2: Vietnam, bir yenileme paketi olmasına karşı temel olarak oyundaki tüm haritalar ve silahlar değişiyor. 60’lı yıllarda kullanılan araçlar, silahlar, müzikler ve o yıllara ait ekran görüntüleriyle tam bir genişleme paketi olmuş. Bu paketi kullanabilmeniz için ilk önce orijinal oyunu kurmalısınız.

BBC2: Vietnam‘ın en güzel özelliklerinden biri ise tıpkı GTA serisinde olduğu gibi radyo yayınlarına önem verilmiş. Geliştirme paketini kurduğunuzda tam 49 lisanslı müzikte aynı anda yükleniyor. 60’lı yılların havasını tamamen yansıtan 49 müzik mevcut oluyor böylece.
Okumaya devam et

CityVille Rekor Kırıyor!


Zynga firması kendisine ait rekorları yine kendisi kırmaya devam ediyor. Dünya üzerinde en çok oynanan oyun olan FarmVille’nin sahibi Zynga, 02 Aralık 2010 tarihinde yayına aldığı CityVille oyunu sayesinde diğer oyunuyla yakaladığı başarıyı geçmiş oldu.

56.85 milyon oyuncuya sahip FarmVille’yi 1 aydan daha kısa bir sürede geçerek 61.67 milyon kullanıcıya ulaştı. Zynga oyunlarının toplam kullanıcı sayısı ortalama 261 milyon ve firma 5.51 milyar dolarlık piyasa değeriyle hepimizin yakından tanıdığı EA‘den bile daha değerli.
Okumaya devam et

Oyunkolu Aile Filtresi

Aile Açık KapalıAile Filtresi Nedir?
Sitedeki bazı oyunlar kan, şiddet veya kız-erkek ilişkisi içerdiği için bu tarz oyunları sadece yetişkin oyuncuların görebilmesine olanak sağlayan bir sistemdir. Böylelikle yaşı küçük oyunculara bu tarz oyunlar gösterilmez. Sitede ve programda standart olarak “Aile Filtresi” açıktır.

Okumaya devam et

Lenovo Hız Tutkusu

LenovoLenovo ve Inter iş birliğiyle Türkiye’de bir ilk. Lenovo Hız Tutkusu oyununda en iyi ve yüksek puanı elde eden 5 oyuncuya ‘ Intel® Core™ i7 işlemci ile güçlendirilmiş Lenovo IdeaPad Y560 ‘ hediye edilecek.

Klasik yarış oyunlarından vazgeçmek isteyen, hızını ve strateji yeteneğini konuşturmak isteyen oyuncular ‘lenovohiztutkusu.com’ adresini ziyaret ederek bu heyecana ortak olabilir ve hediyeyi kazanmak için şansını deneyebilir. Türkiye’de bir ilk olan oyun, oyuncunun fiziksel hareketleriyle oynanıyor. Oyunculara daha önce denemedikleri bir heyecan sunacak olan oyun, 20 Haziran’da başladı ve 20 Ağustos’a kadar devam edecek.

Okumaya devam et

Bakugan Direnişi ve Vestallar Duvar Kağıtları

Bakugan New Vestroia oyuncuları ve yeni bakuganların duvar kağıtlarını bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz.

Duvar kağıtlarını masaüstü resmi yapmak için;

  • İstediğiniz duvar kağıdına sağ tıklayın,
  • ‘Masaüstü arkaplanı olarak ayarla…’ yazan yere basın.

Seçtiğiniz duvar kağıdı bilgisayarınızın masaüstü görüntüsü oldu.

Duvar kağıtlarını bilgisayarınıza kayıt etmek istiyorsanız;

  • İndirmek istediğiniz duvar kağıdına sağ tıklayın,
  • ‘Resmi farklı kaydet…’ yazan yere basın.
  • Açılan pencere sol menüde bulunan ‘Masaüstü’ yazısını seçerek, ‘Kaydet’ butonuna basınız.

Seçtiğiniz duvar kağıdı artık masaüstünüzde ve istediğiniz zaman açıp, bakabilirsiniz.
Okumaya devam et

FIFA Superstars – Facebook Futbol Oyunu

Fifa Süperstars
FIFA serilerinin yapımcısı Electronic Arts, Facebook için özel bir FIFA oyunu çıkaracağını açıkladı.

Facebook üzerinden online olarak oynanabilecek olan bu futbol oyunu çoklu oyuncu seçeneğine sahip olacak. Oyun ‘Playfish‘ firması tarafından geliştiriliyor. Electronic Arts başkanı Peter Moore blog sayfasında haberi doğruladı ve ‘Milyonlarca hayranı bulunan Facebook üzerinde kullanıcılar birbirleriyle FIFA Dünya Kupası‘nı kazanmak için yarışacak’ dedi.

Daha önce tanınmamış Zynga gibi bir firmanın FarmVille oyunuyla elde ettiği başarıdan sonra EA, Facebook kullanıcıların seveceği bir futbol oyunu yaparsa, çok büyük bir kullanıcı sayısına ulaşabilir. Açıklama sonrasında FIFA Superstars oyununun menajerlik sistemine mi yoksa oynanışa mı değer vereceği anlaşılamadı.

FIFA Superstars ile ilgili birkaç resim aşağıda yer almaktadır.

Okumaya devam et

Online Çiftlik Oyunu

Online Çiftlik Oyunu

FarmVille benzeri oyunu online olarak oynayabilir, arkadaşınızdan yardım alarak çiftliğinizi geliştirebilir ve gelişmiş chat sistemini kullanarak oyundaki tüm oyuncularla konuşabilirsiniz. Online çiftlik oyunlarını sevenler için alternatif bir beceri oyunu.
Okumaya devam et

Farmerama Oyunu

farmeramaKendi çiftliğini kur ve usta bir çiftçi ol!” sloganıyla yola çıkan “Farmerama” çiftlik oyunu rakiplerine göre iddialı. Kanal D ve Bigpoint’in kullanıcılara sunduğu oyun şimdiden 342185 kayıtlı üyeye ve on binlerce online oyuncuya ev sahipliği yapıyor.

Çiftlik oyunlarını seven facebook kullanıcıların ardından birçok oyun çıktı. Ancak yinede çiftlik oyunları popülerliğini koruyor. Çizmelerini şimdi giy: Köy hayatı oldukça zevklidir! Çiftliğinde çalış, birçok hayvan, bitki ve ağaç yetiştir veya şehirde komşuların ile ticaret yap! Bilgisayarınıza indirmeden sadece internet bağlantınızı kullanarak oynayabileceğiniz yeni bir çiftlik oyunu.

Farmerama oyunu;

Okumaya devam et