Etiket arşivi: street fighter

Street Fighter Belgeseli

Street Fighter 25. Yılı

“Efsane dövüş oyunu” Street Fighter her oyun severin şüphesiz en vazgeçilmez oyunlarından birisidir. Her karakterin kendine has bir hikayesi olan Street Fighter’da sokak dövüşçülerine özgü hareketlerle ölümcül dövüşlere giriştiği oyun Capcom tarafından yıllar önce hazırlanmıştı.

Street Fighter’in 25. yılına özel olarak hazırlanan koleksiyon paketinde Street Fighter serisini konu alan bir belgesel yer alıyordu. Uzun bir belgesel filmi olan bu videoyu koleksiyonu satın alamayan diğer oyuncularla da Capcom, Youtube üzerinden paylaşmayı akıl etmiş. 70 dakikalalık belgeselde Street Fighter’in geçmişten günümüze olan detaylarını görebilirsiniz. Okumaya devam et

Street Fighter ve Tekken

Öncelikle diğer oyunları bir kenara bırakalım. Bilhassa dövüş oyunları alanında daha farklı ve kaliteli oyunlarda bulunuyor. Bazı oyunlarda ünlü karakterlerinde yer aldığı oluyor. Oyunda ünlü karkterler tek bir oyun içerisinde bir araya getiriliyor. Marvel CapcomMortal Combat  ve Dc Universe gibi meşhur dövüş oyunlarından olan bu oyunlardan sonra yeni çıkan ve şimdi ki oyunumuz olan dövüş oyunun karşılaştırmaya geldi sıra. Sizlerde şimdiden bu yeni dövüş oyununu merak ettiniz mi? Eğer sizlerde merak ettiyseniz hiç bekletmeden adını size söyliyeyim. Dövüş oyunu olan oyunun adı açıklandı. Street Fighter ve Tekken. Bu iki güzel ve kaliteli oyunların karışımından nasıl bir oyun çıkacak ben bile tahmin edemiyorum. Eğer sizlerde nasıl bir oyun çıkacak diye düşünceye kapıldıysanız sizlere oyun hakkında bilgiler vereyim.

 

Street Fighter ve Tekken serilerini sizlerde oynadınız mı? Eğer sizlerde henüz serilerini oynamışsanız ilk önce diğer serilerini oynayabilirsiniz. Diğer serilerini oynadıktan sonra bu oyunların yeni serisini oynayabilirsiniz. Bu dövüş oyunu ancak birbirine karıştırılmıştır. Ama oyunu oynarken oyunun size verdiği tadı oynarken anlayabileceksiniz. Eğer siz İnternet kullanıcıları bu oyunları oynamış ve birisi iseniz bilhassa oyunda bulunan Pandora modu ve Gem sistemi modu oyun üzerindeki dikkatinizi çok güzel bir şekilde toplayacaktır. Eğer sizlerin de kafasında Pandora modu nedir? diye sorunlar oluşuyorsa size Pandora modu hakkında biraz bilgi aktarayım. Oyunda Pandora modunu tanıtmak için gerekir işi kötüye giden bir dövüş maçını kendi cesaretinizle geri çevirebilirsiniz. Oyunun üstünde bulunan dövüşçü karakterinizin enerjisi de bir anda bitebilir. Oyuncularınızın enerjeleri bitecek iken 10 saniye boyunca sınırsız olarak cross gauge sahibi olabiliyorsunuz. Ancak oyunda karşınızda iyi atak ve savunma yapan bir rakip var ise bu modun da siz değerli ziyaretçilerimizi kurtarcağını pek sanmıyorum. Stret Fighter oyununun yapımcısı olan Capcom firması Street Fighter oyunun serilerini sürdürmek için.işt elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştı ve yaptı.
Oyunun üretildiği platformları söylemek gerekirse her zaman olduğu gibi oyun 3 platform için üretilmiştir. O ürelitelen platformlar şunlardır; Pc platformuPlaystation 3 ve Xbox 360 olmak üzere toplam 3 tane platformda üzerine üretilmiştir. Oyun tür olarak bünyesinde dövüş oyunlarını barındırıyor. Oyun multi player oynama özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Her türlü özelliği bünyesinde bayındıran bu oyunu sizlerinde oynamasını tercih ederiz.
Sizlerde Street Fighter oyununu oynamak için dev oyun sitesi olan Oyunkolu.com‘u ziyaret edin. Oyunu oynamak için yapmanz gereken Street Figther Oyna butonuna basma olacak.

 

Street Fighter ve Tekken Aynı Ringte


Yıllardır dövüş oyunlarından bahsedilince akla gelen ilkler arasında yer alan Street Fighter ve Tekken tek bir isimde birleşiyor. Street Fighter X Tekken adı altında yayınlanacak olan oyunda her iki dünyadan en çok sevilen karakterler olacaktır.

Street Fighter ve Tekken, birçok oyun sever için efsane iki oyundur ve dövüş oyunu diyinde akıllarına ilk gelen oyunlardır. Her iki oyunun yapımcıları Capcom ve Namco bu yeni oyun “Street Fighter X Tekken” için anlaştı. Sevdiğimiz dövüşçülerine Temmuz 2011 içerisinde karşımızda bulabileceğiniz. Her iki oyundaki dövüşçüleri PS3 ve X360 için kurulan ringte görmemiz mümkün olacak.

Street Fighter X Tekken Sinematik Fragman

Street Fighter X Tekken Fragmanı

Street Fighter 4 Satış Gelirlerini Bağışlıyor


Dünyaca ünlü oyun devlerinden biri olan Capcom, Japonya’da yaşanan yüzyılın depreminin ardından firma yetkilileri yardım derneklerine 100 milyon yen bağış yaptıklarını açıkladılar. Bu açıklamanın ardından Apple Store‘da en çok satan iPhone oyunları arasında yer alan Street Fighter 4’ün satış gelirlerinin Japonya’ya bağışlanacağını bildirdiler. Ayrıca popüler dövüş oyununun fiyatını 0.99 dolara indirdiler.

Street Fighter 4’ü indirmek için buraya tıklayın.