Etiket arşivi: süper mario

Günümüzde Super Mario ve Luigi

Super Mario ve Luigi’yi hem oyunlarından hem de videolarından hepimiz çok yakından tanıyoruz.  Tesisatçı kardeşler uzun bir aradan sonra karşımıza daha akrobatik bir şekilde çıkıyorlar. Günümüzdeki gerçek dünyada prensesi kurtarmak için yola çıkan Mario ve Luigi şehrin sokaklarında akrobatik hareketlerle ilerlerken karşılarına çıkan engelleri bakın nasıl da aşıyor. Videoda Mario ve Luigi’yi canlandıran Christian Russel ve Ronnie Shalvis daha önce de Assassin’s Creed videoları ile karşımıza çıkmıştı.

Okumaya devam et

FPS Tarzında Mario

Dünyanın şimdiye kadar en çok oynanan ve bilinen platform oyunu Süper Mario oyun tasarımcıları tarafından tekrardan ele alındı. Sizce oyunun görüntüsü günümüze uygun olsa nasıl olurdu?

20 yıldır devam eden Mario efsanesi devam ediyor ve yeni Süper Mario‘da aynı eskiden olduğu gibi mantar yiyerek büyüyebilir, çiçekler sayesinde ise güçlenebilirsiniz. Dünyanın en ünlü ve eski bilgisayar oyunları arasında yer alan Süper Mario, orjinal macerasından birşey kaybetmeden yoluna devam edecek. Tek fark günümüz oyunlarına benzemesi olacak.

FPS Tarzında Mario

İşini bilen grafikerler Süper Mario oyununu platform oyunları kategorisinde çıkartıp, FPS tarzında Mario (birinci şahıştan görüşlü) yapmak için kararlı gözüküyorlar. Aynı Half-Life ve Call of Duty gibi oynayabileceğiniz bir Mario oyunundan bahsediyoruz.
Aynı özellikler aynı düşmanlar ve bildiğimiz Mario dünyası tamamen değişebilir mi? Birkaç gün önce yayınlanan yukarıdaki videoyu şimdiden milyonlarca Süper Mario hayranı izlemiş bulunuyor.