Etiket arşivi: tank

World Of Tanks

MMOPRG yeni çıkardığı bir oyunla daha ekranlarınızın karşısında. MMPORG dünyaya yeni bir online oyun daha kazandırdı. Sizde şimdiden bu online oyunu merak etmeye başladınız mı? Eğer sizde bu online oyunu merak ettiyseniz ilk önce size oyunun ismini duyurayım World of Tanks. World of Tanks oyunu dünyanın ilk takım bazlı online tank oyunu olma özelliğini taşımaya çalışıyor. İlk sunucusunu 2010 yılının Ekim aylarında yapan Avrupa ülkesi olan Rusya’da açılan oyun kendine has özellikler ve kaliteli grafikleri kazandırarak yaptığı bütün çalışmalar sonucunda dünyadaki bütün online oyuncuların ilgisini çekmeye başladı. Online tank oyunu piyasa da yayına başladıktan sonra kısa bir zaman içinde dünya üzerinde bulunan bütün online oyuncuları internet üzerinden yaptığı çalışmalarla fazla online oyuncu kullanıcılarına sahip olmaya başladı. En fazla online oyuncuya sahip olarak online oyunlar arasında bu online oyun ile World of Tanks oyunu ile adını rekorlar kitabına yazdırmayı başardı.

World of Tanks oyunu tamamen 2. Dünya Savaşı dönemini konusu olarak eline alan 1930 ve 1950 yıllarının vazgeçilmez kara araçları olan savaş tanklarını biliyor musunuz? Eğer sizlerde kara aracı olan mükemmel tankları bilmiyorsanız oyunu oynayarak tankları görebilirsiniz. World of Tanks oyununda kara araçları arasında yer verilen tankların üstünde taşıdıkları en önemli özelliklerinden birisi olan orijinal özelliklerine bağlı olması online oyuncuların daha da oyunu oynarken hoşuna gidiyor. Oyundaki kara araçları arasında yer alan tankların zırhlı olmaları, namlu çapları ve ek silahları vs. gibi birçok özellikler bu tankların üzerlerinde bulunuyor ve bu özellikleri yanı sıra gerçeksi gibi ekranlarınıza yansıtıyor. World of Tanks oyununun üzerinde tam tamına toplam 150 tane tankın bulunduğu ve ayrıca oyunda 5 farklı ordularda bulunmaktadır. Oyunda dahil olduğunuz ordu içerisinde 5 ayrı sınıf bulunuyor.

World of Tanks oyununda savaşmak için yer alan ordular ABD, Fransa, Almanya, Sovyetler Birliği ve Çin Orduları olmak üzere toplam 5 ordu vardır. Bu ordularda da hangisinde dahilseniz 5 farklı rütbe sınıfı bulunuyor. O sınıflar ise Light Tank, Medium Tank, Heavy Tank, Tank Destroyer ve SPGS (Topçu) olmak üzere 5 sınıfa ayrılır. Oyunda bulunan Sovyet Birliği, Almanya ve ABD ordularından tank sınıfları için tamamen iyi bir şekilde faydalanabilirsiniz. Ayrıca oyunda Fransa ordusu içinde 3 rütbede (Light, Medium ve Heavy). Fakat bu ordular içerisinde bulunan Çin ordusu bütün rütbelerinden tamamen yararlanamamaktadır. Çin ordusunun bütün rütbelerinden faydanabildiği bir tek rütbe vardır oda (Heavy).

World of Tanks oyunu ayrıca oyun üzerinde shooter özelliklerine sahip olmakta. Oyun shooter özelliklerine sahip olmakla birlikte oyun üzerine kurulmuş farklı bir yapısına karşı RGP mantığıyla işlemeye devam ediyor. Bu online oyunda ekranlarınızı karşında hep yok ettiğiniz her rakip tank ve düşman üssü karşılığında ise oyundan puan ve kredi hakkı kazanabiliyorsunuz. World of Tanks oyununda kazandığınız tecrübe puanları ile seviyede atlayabilirsiniz. Ayrıca oyun seviye atlamanızı kolaylıkla sağlarken krediler ile sahip olduğunuz elinizdeki bütün tankları ise güçlendire biliyorsunuz.

Sizler için hazırladığımız World Of Tanks oyun videosunu izleyin. İyi seyirler.