Etiket arşivi: tören

Bafta Ödülleri Sahibini Buldu

İngiltere’nin Oscar ödülü olarak görülen Bafta‘da dün oyun dalındaki ödüller sahiplerini buldu. Bu yıl oyun sektöründeki gelişmeler göz önünde bulundurulduğundan çekişmeli bir ödül töreni oldu. 2011 yılında ekonomik krizin etkilerinden kurtulan oyun sektöründe başarılı çalışmalar birbirini izledi ve altın çağlarından biri yaşanmıştı.

Ödül törenine damgasını vuran oyun Heavy Rain oldu. Oyuncular tarafından beğenilen ve kendi hikayesine sahip oyunda bu hikayeyi sizin yönlendiriyor olmanız oldukça başarılı. Heavy Rain, geceyi 3 ödül ile kapattı. Katilin gizemini çözmek için çalışan bir grubu yönettiğimiz Heavy Rain oyunu, en iyi müzik, en iyi senaryo ve en iyi teknik teknoloji kategorilerinde ödül aldı.

Ödül alması beklenen Call of Duty Black Ops ve God of War 3 ise birer ödül alarak geceyi kapattı. Geçtiğimiz yılın en iyi oyunu MassEffect 2 seçildi. Ancak halk oylamasıyla Black Ops oyunu da ödüle hak kazandı. Assassin’s Creed: Brotherhood oyunu yılın en iyi aksiyon ödülünü alırken 2010 yılında en çok satan oyunlarından olan God of War 3 ise en iyi sanatsal tasarım ödülünü aldı.