Etiket arşivi: xbox 360

2010’da Çıkacak Oyunlar

2010 yılında beklenilen oyunlar yavaş yavaş piyasalardaki yerini almaya başladı. Yeni çıkmış oyunlar ve sene içerisinde çıkacak  oyunların hayran kitlesi baya bir geniş. Hayranları tarafından merakla beklenen oyunlar arasında Bioshock 2, I am alive, MAG, Marvel vs. DC ve Mass Driver gibi oyunlar mevcut.

Bioshock 2: İlki 2007 yılında yayınlanan oyunun ilgi çeken yeni versiyonu olarak 2010 yılında oyun raflarında yer alacak. Oyunda Big Daddy adı verilen yaratıkların 1970 yılında liderliği ele geçirmesini anlatılıyor.

I am alive: Gerçek hayatı konu alan oyunda Chicago’da yaşanan su sıkıntıları anlatılıyor. Adam adındaki karakterle oynuyor ve su kıtlığıyla mücadele ediyorsunuz. Oyun Windows, Xbox 360, Ps3 ve Wii sürümleriyle piyasadaki yerini almak için bekliyor.
Okumaya devam et

Aliens vs. Predatör Oyunu

Av veya avcı hangi tarafta olmak istediğine karar verdin mi?
Güçsüzlerin dünyada yeri yoktur. Güçsüz olanları dünyadan yoketmek için yıllarca savaşılmış ve kimi zaman başarılı kimi zaman başarısız olunmuştur. En güçlü olduğunuzu düşünürken bilinmeyen ve gizemli bir düşman sizi av olarak görürse ona nasıl karşı koyabilirsiniz?
Ridley Scott tarafından 1979 yılında çekilen ve H.R. Giger’in tasarladığı Alien filmi beyaz perdede aynı sene gösterilmişti. Macera uzayda bulunan gizemli yumurtalar ile başlıyor ve yabancıların kendini göstermesiyle değişik boyutlara taşınıyordu. Konusu ve içerdiği merak duygusu sayesinden birçok ödüle hak kazanan film 1987 yılında ünlü aktör Arnold Schwarzenegger’in önderliğini yaptığı kurtarma timi ile başka bir yöne çekilmişti. Kaçırılan rehineleri aramak için ormanın içlerine giren kurtarma timi teker teker avlanmaya başlamış ve Predatör‘u ilk kez burada görmüşlerdi. Latince ‘praedatio’ yağma etmek anlamına gelir. Bu iki tür arasındaki av avcı ilişkisini açıklamakta kullanılır. Diğer türü avlayıp yiyen taraf Predatör olarak adlandırılır. Predatör hikayesinin ilginç tarafı ise küçük bir şakanın ardından kaleme alınmış olmasıdır.
Okumaya devam et

Bioshock 2 Şubat 2010’da Piyasada

Bioshock 22k Games tarafından 2007 yılında dünya oyun piyasalarına kazandırılan Bioshock, çıktığı sene iyi ses getirmişti. Bioshock’un devamı niteliğini taşıyacak Bioshock 2 oyununa ait ilk fragman yayınlandı. Bioshock 2 PlayStation 3 sürümünü oynayanlar oyunu bitirdiklerinde fragmanı yüksek kalitede izleme olanağına sahipler. Bioshock 2, 2010 Şubat ayında; Xbox 360, PS3 ve PC sürümleriyle dünya oyun piyasasındaki yerini alacak.
Bioshock 2007 yılında sadece Xbox 360 ve bilgisayar sürümleriyle piyasaya çıkmıştı. Ancak 2k Games geliştiricileri yeni Bioshock 2’in PlayStation 3 sürümünü de yaptıkları biliniyor. Bioshock 2’in Xbox 360 ve bilgisayar sürümleri henüz piyasada olmamasına rağmen PlayStation 3 sürümü piyasada. PS3 kullanıcılarına hediye olarak diskin içerisinde oyunun kısa bir fragmanı veriliyor ve oyuncular oyunu bitirdikten sonra Bioshock 2 “Sea of Dreams” ismi verilen fragmanı izleme olanağını yakalıyor. İlk oyuna göre oldukça karanlık ortamlarda oynanılan Bioshock 2; oyun hikayesi, RPG faktörleri ve eskisine göre daha başarılı bir grafiğe sahip.
Okumaya devam et