Etiket arşivi: zeka

En Güzel Zeka Oyunları

Oyunkolu.com olarak sitemizin Zeka Oyunları kategorisindeki en güzel oyunları size sunmaktayız. Sitemizde  eğlenceli, heyecanlı oyunlarımız olduğu kadar zeka geliştirici oyunlarımızda bulunmaktadır. Bazı oyun severlerimiz zeka geliştirici oyunların sıkıcı olduğunu düşünürler. Fakat Oyunkolu.com’da sıkıcı bir oyunla karşılaşmanız çok zordur. Zeka geliştirici oyunlarımız oldukça eğlencelidir. Eminiz ki oynadığınız zaman sizde oyunların sıkıcı olmadığını farkedeceksiniz. Şimdi tanıtmak istediğimiz oyunlara bakalım.

İlk oyunumuz Çılgın Penguenler 2’dir. Oyunumuz hepimizin çok sevdiği Angry Birds oyununu andıran bir oyundur. Fakat bu oyunda çılgın kuşlar yerine çılgın penguenlerimiz var. Oyunumuz sadece fare kullanılarak oynanan bir oyundur. Amacımız kızgın penguenlerin bulunduğu alana bir çizik atıp o alanın çökmesini sağlayarak kuşları öldürmektir. Bunu yaparken o alanda bulunan insanları öldürmemelisiniz. Bölümler ilerledikçe oyunzorlaşacaktır. Kuşların bulunduğu alanı yıkarken insanları öldürmemek çok zor olacaktır.

Bir sonraki oyunumuz yıllarca oynadığımız bir oyundur. Senelerdir okulda kağıt, kalemi elimize alıp bir arkadaşımızla oynadığımız SOS oyunu şimdi bilgisayar ekranında karşınızda. Zeka oyunları arasında yer alan en eğlenceli oyunlarımızdan biri olan SOS oyununu oynarken çok eğleneceksiniz. Oyunumuz bilgisayara karşı oynanan bir oyundur. Kağıt kalemle oynadığımız gibi amaç aynıdır. Yapmanız gereken tek şey yan yana veya çapraz olarak SOS kelimesini yazmaktır. Yazılan tüm harflere ve kelimeleri dikkatlice takip edin yoksa rakibinize rahatlıkla koz verebilirsiniz.

Sıradaki oyunumuz Küp Yolu 2 oyunudur. Bu oyunu oynarken zekanızı çok fazla zorlamanız gerekecektir. Gerçekte Zeka Oyunları kategorisinin hakkını verebilecek bir oyundur. Oyundaki amacınız sizi zorlayacak bir amaçtır. Amacınız kübü yön tuşlarıyla yönlendirerek çıkış noktasına ulaşmaktır. Fakat belli bir şekli olan bir yolumuz olmadığı için kübü çıkış noktasına ulaştırmak zor bir hale gelecektir. Eğer zekanızı biraz zorlarsanız sizin için sorun olmayacaktır.

Son oyunumuz Nickelodeon kanalındaki Barnyard çizgi filminden oluşan Aradaki Farklar oyunudur. Sizden istenen yakın zamanda tanıttığımız Arabalar 2 oyunundaki gibi birbirine benzer iki resim arasındaki farkın bulunmasıdır. Zeka, dikkat ve hız gerektiren yeterince eğlenceli ve bağımlılık yaratan bir oyundur. Sürenizi iyi kullanmalı ve farklılıkları bir an önce bulup işaretlemelisiniz

Oyunkolu.com olarak sizler için Zeka Oyunları kategorisinden en güzel oyunları seçtik ve kısaca tanıttık. Talimatlarımızı dinleyerek oyunlarımız zorluk çekmeden oynayabileceğinizi düşünüyoruz. Daha güzel oyunlarla en yakın zamanda karşınızda olacağız. Oyunkolu.com iyi eğlenceler diler.

 

Ateş ve Su 2 Nasıl Oynanır?

Ateş ve Su 2Sevilerek oynanan ve beğenilen ‘Ateş ve Su 2’ oyununu nasıl oynamanız gerektiğini anlatacağım. Sevimli kırmızı ve mavi kafayı kullanarak her bölümdeki bulmacaları çözmelisiniz. Bulmacaları çözebilmek için iki karakteri de kullanmak zorundasınız.

Tıpkı ilk ‘Ateş ve Su’ oyununda olduğu gibi bu oyunda da tek karakter kullanarak bir sonraki bölüme geçemezsiniz. Bölümü bitirmek için iki karaktere ihtiyacınız olduğuna göre karşınıza çıkan tehlikelere dikkat etmeli ve dikkatlice geçmelisiniz.

Okumaya devam et