FarmVille Nedir?

Son yıllarda büyük bir çıkış yakalayan sosyal ağ sitesi Facebook’ta bulunan binlerce uygulama arasında FarmVille en çok kullanıcıya sahiptir. Uygulama 2009 yılının yaz aylarında listeye eklendi. Çok kısa bir süre içerisinde 52 milyon kayıtlı kullanıcı sayısına ulaştı ve günlük 12 milyon online oyuncuyla sektöre hızlı bir giriş yaptı.

Oyuncuların çiftçilik ile uğraştıkları FarmVille oyununda tarımsal faaliyetler göstererek seviyelerini yükseltmeye çalışıyorlar. Para kazanmak, tarlayı geliştirmek ve seviye atlamak için birbirleriyle yarışıyorlar. Sebze ve meyve ekmek, çiftlik hayvanları yetiştirmek ve bakımını yapmak, ürettiklerini ürünleri veya bakımını yaptıkları hayvanları pazarlayarak çiftliklerini büyütmek en temel görevlerden biridir. Facebook kullanıcısında bağımlılık halini alan oyun gelişmeye devam ediyor. Diğer tarla sahipleriyle online olarak pazarlık yapmanız, çeşit çeşit tohumlardan faydalanmanız mümkündür.

Sahibi olduğunuz tarlayla ilgilenmemek ürünün çürümesine veya çiftlik hayvanının komşu tarlalara girmesine neden olabilir. Oyunda seviye yükseldikçe tarla işleri zorlaşıyor ve daha çok ilgi istiyor. Oyuncularda emek verdikleri ürünlerin çürümesini istemedikleri için oyuna giriş sürelerini iyi ayarlıyorlar. Aksi takdirde tüm sanal ürünü çürüyor veya fiyatı düşüyor.

Oyunu oynayanların kendi aralarında yardımlaşmaları için kurulan FarmVille Destek sayfasına sizi de bekleriz.

FarmVille Nedir?” hakkında 4 yorum

  1. cemre irem

    çok süper ben facaabokta oynadım şimdi kocaman tarlam var inek,koyun,tavuk,at,domuz vb. hayvanlar var benim size tavsiyem ya oyunu oynayın ama kesinikle facaaboktan oynayın

  2. inci

    her yaşa hitap eden bir oyun çok zevkli ve geliştirici ve bu oyunu arkadaşlarımada aşıladım için mutluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir